Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Anomalie w A3 8V

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny Anomalie w A3 8V

    Witam,

    zrobiłem dopiero 3500km. Rzecz jasna auto jest na gwarancji i będę zgłaszać te problemy. Piszę bo chcę z ciekawości wiedzieć czy ktoś miał takie problemy czy to ja po prostu mam pecha Hidden Content A może po prostu tak ma być? Hidden Content

    1. W miejscu wyświetlania przebiegu samochodu napis SAFE, nie można odpalić samochodu, nie kręci = awaria immo bądź jakiś inny problem z nim związany, po 15 minutach jakoś udało mi się odpalić i od paru dni problem nie pojawił się po raz kolejny
    po ruszeniu samochodu komunikat - awaria systemu start/stop ( to akurat dla mnie logiczne - problem z immo więc komputer pewnie dlatego wyłączył system start/stop by nie było problemu gdy samochód zgaśnie) oczywiście po ręcznym zgaszeniu samochodu, ponownym odpaleniu było już wszystko ok Hidden Content

    2. Odpalam samochód, a tutaj wyświetlacz MMI się nie wysuwa! Co więcej wszystko działa tak jak należy ale nie wysuwa się i koniec
    Za pewne to nie możliwe, lecz śmialiśmy się z kolegami ( akurat była bardzo gęsta mgła) że wyświetlacz nie wysuwa się ze względu na trudne warunki atmosferyczne by nie dekoncentrować kierowcy Hidden Content Hidden Content Hidden Content
    Oczywiście za jakieś pół godziny jak znów odpalałem wysunął się i już było wszystko ok Hidden Content

  2. #2
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    1. System start&stop często się uwala. Mi ostatnio (mimo że mam wyłączony ten system) przy jeździe też wywaliło ten komunikat. Gdy był wyłączony to był błąd, gdy był włączony było ok. Wyłączyłem samochód na odpalonym S&S i problem się sam rozwiązał.
    2. Też tak miałem raz jak czekałem na dziewczynę pod uczelnią. Nie było jej z 30 minut. Ekran się schował i nie chciał się wysunąć. Wszystko grało itp. ale bez ekranu. Dałem mu spokój na 3-4 minutki i później się wysunął.
    Nie wiem, czy podczas postoju nie działa chłodzenie czegoś, nie wiem. Ale wyglądało to na zwyczajne przegrzanie i żeby coś się nie spaliło, komputer stwierdził, że mi go schowa.
    Rzeczą inną jest, że na wyłączonym zapłonie MMI chowa się po 10-15 minutach sam, ale po włączeniu radia, wysuwa się bez marudzenia
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 Limousine
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    Miałem podobny problem w wysunięciem sie ekranu. Raz w lato przy wysokiej temperaturze powietrza i jakieś 2 miesiące temu przy wysokich mrozach. Być może jest to spowodowane warunkami atmosferycznymi. Zgłosiłemm ten problem w ASO i powiedzieli, ze nigdy z czymś takim sie nie spotkali i nie wiedza co może być przyczyna (trzeba obserwować). Trochę boje sie podjechać, bo napewno samochód zabiorą na tydzień i go porozbieraja, a i tak nic nie znajda. U mnie jeszcze zblokował sie panel od tel. navi i radia - radio grało i nic innego nie można było zrobić, nawet podświetlenie przycisków nie świeciło. Od tamtego czasu nic takiego sie nie powtórzyło i mam nadzieje, ze było to przez pogodę.

  4. #4
    Sylvio's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja miałem podobny problem z wyswietlaczem MMI , ale w końcu wogóle przestał sie wysuwać Hidden Content
    Tata poruszał jakąś kostką pod maską i jest już ok .
    __________________________________________________ _________________________________________________

    AUDI Q5 OFFROAD 2013 & AUDI A3 Ambition 2012

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Przy okazji montażu tempomatu w ASO zgłosiłem usterki Hidden Content

    Diagnoza

    Brak błędu MMI - Nic nie poradzimy Hidden Content

    Co do immo tzn komunikatu safe - jest błąd ale wszytko działa - proszę spróbować używać kluczyk zapasowy, jeśli nie powtórzy się podobna sytuacja znaczy że uszkodzony kluczyk.

    Więc więcej niż wiem nie powiedzieli Hidden Content ale przynajmniej samochód zastępczy za freee, a raczej samochód demo ;d bo nie mieli zastępczego na ten moment ;d
    nowe A4 Hidden Content

  6. #6
    piteks1's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 150 KM TFSI S-tronic
    Model
    A3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Co do anomalii w A3. Otóż zdarzyło mi się że bezkluczykowy dostęp do auta nie chciał mnie wpuścić. Nie pomagało ani dotykanie klamki, ani naciskanie przycisku na pilocie. Dopiero za którymś podejściem auto się otworzyło. Potem nie chciało odpalić. Dopiero umieszczenie pilota przy kierownicy i naciśnięcie przycisku start stop odpaliło auto. Wcześniej wyświetlało się info o nierozpoznaniu kluczyka. Przed tym incydentem nigdy auto nie informowało, że bateria się rozładowała. Zresztą więcej już taka sytuacja się nie powtórzyła, a baterię później sprawdziłem woltomierzem i była O.K.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •