Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Poziom oleju na bagnecie-pomiar/sprawdzenie stanu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny Poziom oleju na bagnecie-pomiar/sprawdzenie stanu

    Cześć.

    Mam gorącą prośbę. Przeczytałem już chyba z pół internetu na temat tego jak prawidłowo zmierzyć poziom oleju w silniku i już zgłupiałem. Czy możecie jakoś fachowo wyjaśnić mi, która metoda jest prawidłowa?
    Jedni piszą, że na całkowicie zimnym silniku, najlepiej po całonocnym postoju, inni (w tym nasza instrukcja do 8P), że silnik rozgrzany do temp. roboczej, wyłączony i odstany kilka minut.

    Pytam, bo mam dziwną sytuację. Wychodzę przedwczoraj z roboty i myślę, sprawdzę olej, bo dawno nie sprawdzałem. Auto stało nieodpalane kilka godzin. Stan? Z jednej strony bagnetu 2mm poniżej MAX, z drugiej strony 3mm poniżej MAX. Bierze olej? Ostatnio olej sprawdzałem w grudniu 2500km temu i dolałem tak na oko może z 40-50ml (choć sam nie wiem czy słusznie bo auto chyba wtedy nie stało idealnie równo). Wróciłem do domu, zostawiłem samochód na placu przed domem (równiutko) i po jakichś 35 minutach poszedłem sprawdzić. Nie dość że idealnie z kreseczką MAX, to jeszcze z obydwu stron bagnetu tak samo - tak jak powinno być.

    Dziś po kilkunastu godzinach spędzonych w garażu ponownie sprawdziłem i sytuacja znów odmienna. Z jednej strony bagnetu 1mm poniżej MAX, a z drugiej strony 2mm poniżej MAX. Prawdopodobnie przedwczoraj samochód stał lekko przodem do góry, stąd wartości były niższe. W sumie, to dotychczas nie sprawdzałem oleju regularnie (wręcz bardzo rzadko), więc nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten poziom się obniżył, czy też był taki od samej wymiany oleju.

    Dodatkowo, proszę pomóżcie mi określić pola na moim bagnecie, które to na pewno MAX:
    - koniec zakratkowanej przestrzeni
    - dwie dziurki
    - czy wcięcie w bagnecie









    Ostatnie zdjęcia, to z dziś na ciepłym silniku po godzinie od zgaszenia (ale na małej nierówności). Chciałem tylko oddać przybliżony stan.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-03-16 o 20:48 Powód: dodanie zdjęć

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    sprawdzanie poziomu+metoda z instrukcji obsługi A3 8P dostępnej w dziale warsztat
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-03-16 o 21:13

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ncity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Rozgrzewać silnik żeby pobrać stan oleju? Przecież wtedy olej pójdzie w obieg i nie pokaże jego faktycznego stanu.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    audi A3 8P CBBB, DSG
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam. Czy w audi a3 8P z 2010 roku, z pozycji FIS, odczytam elektroniczny poziom oleju w silniku. Na forum audi a4 czytałem , że jest taka możliwość po zastosowaniu takiej kombinacji ; otwarcie maski , włączenie zapłonu bez odpalania i po kilku sekundach pojawia się na wyświetlaczu kontrolka oleju ze wskazaniem ile jest tego oleju w silniku. Ja u siebie jakoś nie mogę tego uruchomić. Jest to możliwe w a3? Dokonuje ktoś takiego odczytu? Jak to zrobić?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •