Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Problem z obrotami

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Problem z obrotami

    Witam.
    Mam a3 z 97 roku 1.6 z LPG i od dluzszego czasu mam nastepujacy problem.

    Przu ruszaniu np spod swiatel w momencie wciskania gazu silnik dusi sie, obroty spadaja i potrafi nawet zgasnac i musze szybko puscic gaz zeby nie zgasl. Dzieje sie to i na benzynie i na gazie - na benzynie o wiele rzadziej a na gazie za kazdym razem. Nie ma wiekszego znaczenia czy silnik zimny czy cieply.

    W aucie jest stozkowy filtr powietrza ale to nie jego wina, jest tak samo i bez niego.

    Pare dni temu byla czyszczona przepustnica, sa tez nowe swiece, ale nadal lipa.

    Gosc ktory czyscil przepustnice mowi ze to wina ustawien gazu bo jest za uboga mieszanka i sonda lambda pamietajac te ustawienia przy przejsciu na gaz wzbogaca mieszanke na drugim paliwie i dlatego to tak szaleje, jednak po ponownych ustawieniach u gazownika nie zmienilo sie nic.

    Prosze o jakas pomoc bo juz nie mam sil i nie wiem nawet do kogo z tym jechac.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 01:19

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A powiedz mi jak czysciles przepustnice to musiales restartowac komputer vagiem ?

    Jakiej firmy masz gaz?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Restartowany nie byl ale jesli chodzi o ponowne ustawianie prepustnicy vagiem to bylo robione - bez problemu ustawila sie od razu.
    Co do gazu to jest polska instalacja

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Miasto
    opolskie

    Domyślny

    Witam kolege!!! Sprawdź dwie rzeczy, pierwsza to sonda lambda a druga to przepływomierz powietrza. Jezeli komputer ma zle odczyty z lambdy lub z przepływki to moze zapodawac ci za bogatą lub ubogą mieszanke i wtedy bedzie sie dławił. To najczęstrze usterki po zamontowaniu gazu... No i ważne jaką masz instalacje...Pozdrawiam!!!

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    hmm.. szczerze to ja mialem powiedzmy podobne objawy i zniknely one po wymianie świec i kabli WN... czy przy wymianie świec zmieniales tez kable?
    Ale ja to sie tam nie znam...

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    do Chris:
    sonda sprawdzona - dziala, co do przeplywomierza to raczej dziala, ale nie sprawdzalem, jak to sprawdzic? moge jakos sam czy trzeba podjechac do mechaniora?

    [ Dodano: Wto 10 Sty, 2006 17:35 ]
    do Regand:
    zmieniane byly tylko swiece, przewody sa te same i maja przejechane ok 45 tys

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    przeplywomierz sprawdza sie vagiem a nie na oko,

    za pomoca vaga robi sie cos takiego jest cos takiego jak adaptacja przepustnicy

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szkocja
    Auto
    VW Passat B6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    do Mach:
    zgadza sie - adaptacja przepustnicy byla robiona i nie bylo z tym problemow po jej czyszczeniu, jednak to nie pomoglo a co do przeplywomierza to nie sprawdzalem jej, dzis podjade do goscia i zobaczymy - dzieki

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tmstp
    do Mach:
    zgadza sie - adaptacja przepustnicy byla robiona i nie bylo z tym problemow po jej czyszczeniu, jednak to nie pomoglo a co do przeplywomierza to nie sprawdzalem jej, dzis podjade do goscia i zobaczymy - dzieki
    pamietaj ze przeplywke sprawdza sie pod obciazeniem... tzn VAGa na kolana i jazda samochodem
    (tak tylko pisze zeby Ci jakis magik nie sprawdzal tylko bledow na postoju - bo to o niczym jeszcze nie mowi)

  10. #10
    Bielkins's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    ? Przecież zastąpiona przez Euro!
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Mam podobny problem tylko że ja nie mam ins. gaz
    Gdy silnik jest rozgrzany to na każdym biegu, prócz 1 (gdzie bez problemu można iść pod odcięcie)
    w przedziale 2á3 tyś obr jak się mocno doda gazu silnik wogle nie reaguje albo co gorsza zaczyna się krztusić (zupełnie jak gazownik przy zmianie typu paliwa) dziś z tego powodu 2 razy mi zgasł.
    Nie wiem co to może być,
    mechanik podejrzewa przepływomierz (ile on kosztuje?) ale równie dobrze może się mylić.
    Co sądzicie na ten temat?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •