Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Bluetooth z rns-e, nie działa SDS

  1. #1
    Ziutek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    xXx
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Question Bluetooth z rns-e, nie działa SDS

    Witam!

    Sytuacja jest następująca:
    Mam moduł bluetooth audi, który współdziała z wielofunkcyjną kierownicą - wybieranie głosowe. Założone było do tego radio Concert II+. Teraz wymieniłem na rns-e i wszystko jest jak do tej pory z tym, że chciałbym aby działało SDS. Chodzi prawdopodobnie o przepięcie mikrofonu z tel. do rns-e.
    Bo navi mówi tam te dialogi ale kompletnie nie słyszy mnie. Z tym, że tel dalej działa jak działał. Nie mam pojęcia jak to podłączyć. Czy ktoś kto zna temat mógłby się wypowiedzieć??

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ...
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie wiem dokładnie o co chodzi. Ale powiedz mi, czy jak połączysz telefon z RNS-e to pokazuje Ci zasięg na RNS-e obok znaczka bluetooth i ściąga Ci listę kontaktów z telefonu?? Jeżeli nie to musisz zmienic telefon na wersję bez symbiana (symbiany nie działają zbyt dobrze z rns-e).
    Jezeli masz zasięg, a rns-e Cie nie słyszy to możliwe będzie: złe podpięcie rns-e- coś z mikrofonem jest źle.


    A jeżeli chodzi o to przełączanie pomiędzy różnymi opcjami w rns-e poprzez głos, to trzeba chyba coś dodatkowego zainstalowac. (Trzeba sie pytac w ASO), bo u nas nikt tego nie ma i nikt nie wie co trzeba zrobic aby to było.
    Ostatnio edytowany przez Botage - 04-06-08 o 08:46
    Pozdrawiam chyba z 5 a3 8L widzianych na jednej drodze, później tak ok 7 a3 8P widzianych na innej. I jeszcze kilka uśmiechniętych pań w miniówach. Pewnie tego nie przeczytają ale ch... wazne aby sie pochwalic, nie?

    Przepraszam Was że mam 8P!! Aha, no i oczywiście kradłem, aby je miec.

  3. #3
    Ziutek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    xXx
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Question

    Mam moduł bluetooth audi orginalny i on działa bez problemu na głosowe wybieranie a także zczytuje kontakty do rns-e i wybiera z niego itd. Chodzi tylko o to, że nie działa sds w rns-e, bo mnie nie slyszy. Wiec prawdopodobnie trzeba przełączyć mikrofon z bluetooth do rns-e. Tylko, że jak to zrobić??Które kable skąd do kąd podłaczyć itd??

  4. #4
    eject's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a co to jest sds?? ;] bo kumpel mi podpowiada ze to uchwyt wiertla ale to raczej nie o to chodzi;P
    A3

  5. #5
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Marek wyczyść skrzynkę. Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie.
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  6. #6
    Arons's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam podobny problem co kolega. Posiadam radio Rnse i kier.mulifuncje, oraz Bluetooth. telefon się łączy z radiem, kontakty zaimportowane, znaczek Bluetooth się świeci ale nie reaguje na komendy głosowe. I rozmówcy mnie nie słyszą, ja ich slyseWyczytałem w necie że za pomocą VCDS muszę zmienić kodowanie SDS, domyślam się muszę wejść w kanał 77 ale nie wiem co dalej? gdzie i jaki kod wprowadzic

  7. #7
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jeśli rozmówca cię nie słysz a ty jego tak bo proponuję sprawdzić podłączenie wiązki.
    Jakiś czas temu chyba poruszałeś już ten temat i niby podmiana modułu przyniosła rozwiązanie.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  8. #8
    Arons's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Problem polega na tym że upgrade został źle zrobiony i przestał działać SDS i nie wiem jak go teraz aktywować

  9. #9
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Skoro wcześniej wszystko śmigało aż do wgrania to musisz wgrać nowy i poprawny soft.
    Sam sobie odpowiadasz na pytania a do tego nie piszesz wszystkiego co było działane z autem ale co tam niech forumowicze się męczą i mi wywróżą co zrąbałem.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  10. #10
    Arons's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Sorki. Wymieniony był laser bo nie czytał płyt, wgrane mapy na 2015 rok Moduł Bluetooth na wersję z literka "S" oraz mikrofon

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •