Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Glinka rysuje?

  1. #1
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny Glinka rysuje?

    Witajcie
    Musiałem napisać tego posta bo warsztat zajmujący się detalingiem zastrzelił mnie swoim stwierdzeniem, a mianowicie, że po glinkowaniu dobrze jest wypolerować samochód, ponieważ glinką rysujemy lakier, tworząc delikatne ryski.
    To, że również poleruje się przed nałożeniem wosku to słyszałem, ale żeby glinka rysowała lakier? (chyba, że robi się to na wolnym powietrzu i kurz dostanie się pod glinkę) Słyszeliście kiedykolwiek takie stwierdzenie?
    Chyba, że oni to robią właśnie na zewnątrz co nie chce mi się w to wierzyć.

  2. #2
    Michation's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    89 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Zależy jaka Glinka, twarda czy miękka. Glinka nie powinna rysować lakieru, do jej używania niezbędny jest lubrykant. Chyba ze spadnie na.ziemie i ktoś te glinke z piachem znów użyje na lakierze. Wtedy już jest papier ścierny

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka



    10% ZNIŻKI NA USŁUGI W SONAX SERVICE WARSZAWA

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Fabia II HTP
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Michation Pokaż post
    Zależy jaka Glinka, twarda czy miękka. Glinka nie powinna rysować lakieru, do jej używania niezbędny jest lubrykant. Chyba ze spadnie na.ziemie i ktoś te glinke z piachem znów użyje na lakierze. Wtedy już jest papier ścierny

    Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie jednak zdarzają się sytuacje, że glinka potrafi delikatnie porysować lakier jednak nie są to typowe rysy a drobne swirle. Tak potrafi się dziać gdy np musimy zastosować twardą glinkę na miękkim lakierze jaki jest np w Hondach

  4. #4
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    @Michation - tak dokładnie, to praktycznie wie każdy, kto czytał cokolwiek o glinkowaniu, więc nawet nie wspominałem tego - tym bardziej, że usługę robi firma zajmująca się tym na co dzień ;p

    @soll - to już jest jakaś dodatkowa wskazówka, hmmm...

  5. #5
    Marcelspeed's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    W dolnych partiach, jeżeli jest bardzo dużo smoły itp to może są szanse że glinka coś lekko przerysuje ale o nic bym się nie bał tego nie będzie widać. Zależy też jaka glinka, słyszałem o sytuacji, że glinka shiny garage na lakierze zrobiła hologramy ale ile w tym prawdy to nie wiem Ja problemów z glinką jeszcze nie miałem żadnych a używam blit humber lub valet pro

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Owszem glinka rysuje. Wszystko zalezy jaka masz twardosc glinki. Polecam do mocnego oczyszczania glinke z Valet pro niebieska. Jezeli macie dolne partie aut zasmolone od asfaltu itp nie katujcie tego glinką. Najpierw warto uzyc preparatu Tar and Glue od Adbl rozpusci asfalt zmyc pozostalosci a pozniej resztki wyglinkowac. Pamietajcie zawsze glinka musi miec poślizg . Nie musicie uzywac specjalnych preparatow jak clay lube lub cos w tym stylu. Wystarczy miec w butelce z atomizerem szampon z woda rozrobiony i psikac na kawalek elementu na ktorym bedziecie pracowac. Pamietajcie takze ze trzeba ugniatac glinke co jakis czas aby zanieczyszczenia weszly w pory glinki gleboko

  7. #7
    Marcelspeed's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Po dwóch latach i masie przerobionych samochodów odpowiem jeszcze raz, tak glinka może porysować lakier, ale nie każdy. Miękkie lakiery + twarda glinka zazwyczaj kończy sie to masą zmatowień i rysek. Miękka glinka raczej nie porysuje. W przypadku starszych audi stosowane były raczej twardsze lakiery i glinka nie powinna narobić szkód, aczkolwiek w przypadku czarnego uni czy nogaro blue tak jak u mnie może być już nieciekawie.

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Współpracuje z serwisem car detailing'owym i potwierdzam, że glinką można narobić sporo szkód. Poradników w necie jest od zatrzęsienia ale podstawa to dobrze umyte i spłukane auto. Inaczej to nawet zwykłą gąbką można nieźle poharatać karoserię. Jak widzę jak komuś spada gąbka na piasek i po lekkim otrzepaniu wraca do wiadra z wodą to mam normalnie dreszcze

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •