Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Auto traci moc. Turbina do czyszczenia czy wymiany? Prośba o weryfikację logów.

  1. #1
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Auto traci moc. Turbina do czyszczenia czy wymiany? Prośba o weryfikację logów.

    Od kilku dni dostrzegłem niepokojące zachowywanie się samochodu. Problem dotyczy, jak mniema, turbiny. Auto bardzo często traci moc, nie ma takiego przyśpieszenia. Jadąc autem stałą prędkością zdarza się że auto traci moc tak jakby odcięto turbo by po chwili dostać kopa, tak jakby turbo wyłączało się i załączało. Czasem trzeba odpuścić gaz po czym wdepnąć mocno, wówczas auto mocniej się zbiera. Proszę o opinię, czy to uszkodzenie turbo czy jedynie konieczne będzie jego wyczyszczenie? Poniżej logi.

    http://vaglog.pl/log_259785.html - grupa 03
    http://vaglog.pl/log_259788.html - grupa 11

  2. #2
    yogii0's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi A3 s-line
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zweryfikuj błedy ,jesli nie ma to do sprawdzenia N75 wezyki podcisnienia. tez mechanicznie sprawdz dzialanie ciegna turbo(najlepiej go rozpiąc) jak ciezko sie wciska to uszkodzenie gruchy, ew zapieczone kierownice turbo,

  3. #3
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Komputer nie wykazał żadnych błędów. Rury wyglądają ok, nie wiem jak dobrać się do tego cięgna turbiny, ciężki dostęp. Rozmawiałem facetem zajmującym się regeneracją i naprawą turbin. Stwierdził, że należy sprawdzić czujnik położenia zmiennej geometrii przy zaworze. Czy mogę go jakoś sprawdzić w VCDSie?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •