Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 75

Temat: Dyferencjał quattro problem

  1. #41

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nr części nie napisze bo nie mam pojecia moj mechanik sam dopasowywal lozysko i nie wiem z czego je bral ps po calej wymianie zalecana zbieznosc i z tego co mowil to nic trudnego

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Zapomnialem dodac najprostsza metoda diagnozy to podnosnik kola w gorze podniesienie i jazda na uniesionym podnosniku widac wszystko i slychac tez

  2. #42

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Czyli rozpędzaliście auto na podnośniku i ktoś od spodu nasłuchiwał skąd dochodzi dźwięk ?
    No to jak mechanik wymienił to pewnie zostały mu na blacie uszkodzone łożyska, może dało by rade zpisać z nich nr, wymiary ?

  3. #43

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez stitooo Pokaż post
    Czyli rozpędzaliście auto na podnośniku i ktoś od spodu nasłuchiwał skąd dochodzi dźwięk ?
    Dokładnie tak my to w ten sposób zdiagnozowaliśmy Z tego co mi mówił on poszedł do sklepu wziął na wzór i jest

  4. #44
    jacek10's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Może jest ktoś w stanie mi pomóc. Mam problem z Haldexem przynajmniej tak stwierdzono w aso. Czasami przy przyśpieszaniu odczuwam delikatne drgania gorzej jest kiedy odpuszczę gaz auto zaczyna drżeć jak bym jechał po kamieniach. po dłuższej jeździe czyli przejechaniu około 70 km problem znikał, ale gdy tylko auto wystygło problem wracał. Wymieniłem więc olej i pompę ciśnienia. Zmiana jest taka że wcześniej cały czas szarpało dopóki samochód się nie rozgrzał teraz np. odpale zimne auto przejadę 10km cały czas szarpie zatrzymam samochód zgaszę auto odpalam nie szarpie. Rano odpalam zimny jadę niby jest ok przejade jakieś 6 do 10 km zaczyna szarpie po 4 dniach wróciłem do punktu wyjścia i jest to samo a nawet jeszcze gorzej. Zasugerowano mi by wymienić sterownik haldexu nowy 4555zł w aso Może miał ktos podobny problem lub się na tym zna

  5. #45
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jacek10 Pokaż post
    Witam. Może jest ktoś w stanie mi pomóc. Mam problem z Haldexem przynajmniej tak stwierdzono w aso. Czasami przy przyśpieszaniu odczuwam delikatne drgania gorzej jest kiedy odpuszczę gaz auto zaczyna drżeć jak bym jechał po kamieniach. po dłuższej jeździe czyli przejechaniu około 70 km problem znikał, ale gdy tylko auto wystygło problem wracał. Wymieniłem więc olej i pompę ciśnienia. Zmiana jest taka że wcześniej cały czas szarpało dopóki samochód się nie rozgrzał teraz np. odpale zimne auto przejadę 10km cały czas szarpie zatrzymam samochód zgaszę auto odpalam nie szarpie. Rano odpalam zimny jadę niby jest ok przejade jakieś 6 do 10 km zaczyna szarpie po 4 dniach wróciłem do punktu wyjścia i jest to samo a nawet jeszcze gorzej. Zasugerowano mi by wymienić sterownik haldexu nowy 4555zł w aso Może miał ktos podobny problem lub się na tym zna
    Hej,

    Sprawdzałeś auto na wyjętym bezpieczniku od Haldexa? czyli wyłączonym Haldexie?

    Wstawiałeś nową pompę? Czy wymieniłeś też filtr oleju z nowym olejem? Wymieniałeś olej w dyfrze?

    To co opisujesz wskazuje na sterownik, który głupieje po złapaniu błędów - rozgrzany olej / zimny olej.

    Jakieś błędy na VCDSie w AWD i ABS?

    pzdr
    Hubi
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  6. #46
    jacek10's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hubi_pl Pokaż post
    Hej,

    Sprawdzałeś auto na wyjętym bezpieczniku od Haldexa? czyli wyłączonym Haldexie?

    Wstawiałeś nową pompę? Czy wymieniłeś też filtr oleju z nowym olejem? Wymieniałeś olej w dyfrze?

    To co opisujesz wskazuje na sterownik, który głupieje po złapaniu błędów - rozgrzany olej / zimny olej.

    Jakieś błędy na VCDSie w AWD i ABS?

    pzdr
    Hubi
    Wstawiłem nową pompę wymieniłem również filtr z nowym olejem. Olej w dyfrze nie został wymieniony błędy na VCDSie wskazywały ewidentnie na błąd pompy haldex jednak nie posiadam na obecną chwile numeru błedu. Po wymianie pompy haldex zero błędów problem fizyczny nie znikł auto stoi od 5 dni w aso i nie potrafią dojść co jest nie tak.

  7. #47

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Wina może być po stronie sterownika. Odłącz sterownik i sprawdź najprościej. Serwis zaraz wymieni ci cały napęd jak tak dalej pójdzie

  8. #48
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jacek10 Pokaż post
    Wstawiłem nową pompę wymieniłem również filtr z nowym olejem. Olej w dyfrze nie został wymieniony błędy na VCDSie wskazywały ewidentnie na błąd pompy haldex jednak nie posiadam na obecną chwile numeru błedu. Po wymianie pompy haldex zero błędów problem fizyczny nie znikł auto stoi od 5 dni w aso i nie potrafią dojść co jest nie tak.
    Rozumiem że masz 2 generacje Haldexa, ja bym szedł w stronę sterownika. Jak masz nową pompę, świeży olej to musi zadziałać, a u Ciebie usterka jest w/g mnie (diagnozując przez ekran komputera) w elektronice, a nie mechanice.

    Poszukaj używki sterownika i zmień go, możesz też w swoim sterowniku sprawdzić silnik krokowy - po wyjęciu sterownika on wystaje z niego. Może tez być winowajcą.

    pzdr
    hubi
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  9. #49
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    W poliftowej A3 jest haldex czwartej generacji.

  10. #50
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Jak w aso mu wymienili filtr to wskazuje na 2 gen. Jacek10, masz jakies zdj haldexa albo nry czesci? Pompe kupowales nowa?
    Haldex parts www.awdcarparts.com

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •