Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 75

Temat: Dyferencjał quattro problem

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny Dyferencjał quattro problem

    Witam mam problem z Dyfrem w swojej Esce otóż podczas schodzenia z obrotów około 2-3 tys coś wyje z tyłu na załączonym biegu 3,4,5,6 na luzie cisza podczas przyśpieszania cisza... Nie wiem co to może być od spodu zero luzu wszystko tak jak ma być olej ładny czysty. Ktoś miał coś podobnego ktoś wie gdzie szukać przyczyny? Proszę o podpowiedzi pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-16 o 14:45

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Też borykam się z podobnym problemem. Opisywałem to już w wątku o uszkodonych łożyskach kół. Ale to zostało wykluczone. U mni objaw jes taki Przy prędkości od 110 do 120km/h słychać z lewego tyłu takie łuuuuu, łuuuuu - poniżej i powyżej jest błoga cisza (pomijając szum powietrza i opon). Wciśniecie sprzęgła bez zmiana, wrzucenie na luz bez zmian dalej słuchać łuuuu. Niezależnie czy jest to bieg 6,5,4. Ostatnimi czasy ten sam dźwięk pojawia sie przy hamowaniu silnikiem od prędkości 60-70 z tym że wciśnięcie sprzęgła i jest cisza.

    Dwumas sprzęgło oraz wysprzeglik nowe. Olej w haldeksie wymieniony. W dyfrze też zero opiłków w starym oleju. Łożyska kół wyeliminowane, opony różne komplety. Bez zmian.

    Podejrzenia padły teraz na skrzynie biegów.
    Byłem już w serwisie zajmującym się regeneracją skrzyń vw. Gość stwierdził że jest to typowa usterka i konsekwencja stosowania się do zaleceń aso i nie wymieniania oleju w skrzyni. Powoli zaczynają padać łożyska. Pojawił się też luz na wałku sprzęgłowym bo przy wcisakniu sprzęgła coś puka w tylniej części skrzyni. Oczywiście pełna diagnoza po rozebraniu skrzyni. Narazie zbieram kase bo operacja kosztowna. Napewno dam znać czy problem ustąpił
    Ostatnio edytowany przez stitooo - 28-04-16 o 22:40

  3. #3
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Temat byl juz omawiany i to nie raz. Niemniej sprawdzal ktos z was stan walu napedowego i/lub tlumikow drgan ktore sa na jego obu koncach?
    Rzuccie okiem jak one sie zachowuja, czy guma jest jeszcze guma czy juz raczej kawalkiem betonu, jak duzo sily trzeba wlozyc w poruszanie tlumika na boki.

    Bardzo prosty test zeby to wykluczyc mozna zrobic poprzez odpiecie zasilania haldexa i wykonanie jazdy probnej. Jak uciazliwy dzwiek/wibracje ustapia to duze prawdopodobienstwo ze problemem jest ktorys z tlumikow drgan - raczej tylni niz przedni.

  4. #4
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Dokładnie tłumiki drgań skretnych ....bodajże tak się nazywają
    Śmieszna prosta okragła guma z powtapianymi tulejami w Alu obudowie - prosto mówiąc a potrafi sprawiać takie problemy ze
    Ja swoja wymieniłem na nową (proponuje Lemfordera jak już) wymieniałem akurat przednią
    Co do tylnej to jak Kubek wspomniał podstawa to wyczyszczenie jej bo zbiera sie tam rdza która robi bałagan
    A jak przyjdzie wymienić no to cóż ciut zaboli bo kosztuje w okolicach 800 zł (tak było z 1,5r. temu)

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    W moim przypadku, przy wymianie sprzęgła był wyciągany cały wał. Brak luzów na podporze wału, tłumik drgań zarówno z przodu jak i z tyły bez zastrzeżeń - można przesuwać ten pierścień bez oporu palcami. Z tego co wiem temat był już poruszany w tym temacie http://www.a3-club.net/forum/showthr...przyspieszaniu

    Ja mam objaw podobny jak kolega Melias, czyli słuchać coś przy schodzeniu obrotów, hamowaniu silnikiem takie łuuuuu w przedziale prędkości 50-70 i 110-120. Co do lokalizacji dźwięku trudno powiedzieć czy tył czy przód ale na pewno lewa strona samochodu. Wszystkie inne rzeczy już wykluczyłem temu biorę pod uwagę teraz problem z łożyskami w skrzyni.

    PS szkoda że ktoś usunął wczorajsze posty, bo znów muszę pisać to samo...

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Muszę troszkę sprostować temat wczoraj jeździłem spokojnie nic się nie działo cisza... Myślę przeszło wiec dziś troszkę bardziej go przycisnąłem i są wnioski :
    1 wycie pojawia się przy redukcji biegu nagłej redukcji (delikatne szarpnięcie)
    2 przy max gaz a później odpuszczeniu np 2 lub 3 bieg
    Miał ktoś tak ?

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie wygląda to tak jadę na prostej drodze prędkość ~60km bieg 4 puszczam gaz, prędkość spada, obroty też i słychać takie łuuuuuu... wciska sprzęgło cisza, puszczam sprzęgło łuuuuu. Dodaje gazu cisza. Redukcja na 3 puszczam sprzęgło łuuuuu. Jak auto postoi przez noc to przez pierwsze 10-15km ledwo co to słychać jak się wszystko rozgrzej to każde dojeżdżanie do świateł skrzyżowania i hamowaniu silnikiem słuchać łuuuu wszystko w przedziale prędkości 50-70km

    Dodatkowy objaw to tak jak mówiłem miedzy 110-120 też słychać takie łuuuu tylko że tam niezależnie czy bieg 5,6 czy luz czy z wciśniętym sprzęgłem słychać to samo łuuu i jak auto zwolni poniżej 110 to dźwięk ustaje...

    To mnie najbardziej wnerwia dojeżdżam do pracy ~40km ekspresówką na tempomacie i cała drogę ten jednostajny dźwięk łuuu łuuu....

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jutro mam podjechać do mechanika mamy dalej testować i sprawdzać na podnośniku i zobaczymy czy coś to da póki co mamy podejrzenia na wałek atakujący może luzu dostał lub łożyska mam nadzieje że cały dyfer się nie posypie bo w planach było strojenie a tak będzie dyfer...

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Daj znać co tam wyszło bo sam jestem ciekawy

  10. #10

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja mialem ten problem z tym dzwiekiem łuuuuu przy schodzeniu z predkosci 110 do 120km/h 2 razy. Za kazdym razem byl to dyferencjal. Zebatki rozlecialy sie na kawalki. Problemem jest rozny obwod kol przednich i tylnych.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •