Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 75

Temat: Dyferencjał quattro problem

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    MarioBTC - ciekawa informacja. Co rozumiesz przez to że miałeś z tym problem dwa razy ?

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Bo pierwszy dyfer(przedni) sie rozlecial i wymienilem go na inny. Po kilku miesiacach pojawil sie ten sam problem i znowu sie rozpadl. Dopiero wtedy jakos wyczytalem o tym ze opony pomimo tego samego rozmiaru i profilu moga miec rozny obowd ze wzgledu na szerokosc opony. Zmierzylem obwod kol i byla roznica 8cm
    Ostatnio edytowany przez MarioBTC - 01-05-16 o 21:11

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jestem po testach wygląda na to że coś dzieje się w dyfrze ale że auto potrzebne nie miałem czasu rozebrać go. Będę musiał zostawić auto u mechanika żeby zdjąć dyfer i obejrzeć w środku. Różne koła w moim przypadku odpadają wszystkie 4 są takie same taka sama szerokość taka sama wysokość, rozmiar i bieżnik. Więc wychodzi tak jak wcześniej pisałem albo wałek atakujący albo łożyska z tym że łożyska mniej prawdopodobne ze względu na czysty olej bez opiłków lub to dopiero początki i jeszcze ich nie ma?
    Ps. Spróbuje to nagrać z zewnątrz stwierdzicie czy to to samo

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Melias, Chodzi Ci o przekładnie kontową pomiędzy skrzynią a wałem napędowym ? Ten wałek co jest zaznaczony (nr 14) na obrazku wraz z łożyskami ?

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Myślę że to to ale dokładnie będę wiedział jak rozbiorę i zobaczę czy i gdzie jaki luz jest
    ale może być równie dobrze wejście do dyfra tam gdzie są podkładki regulujące wieczorem zrobię nagranie może będzie słychać
    Skąd masz taki ładny schemat ? podziel się będzie mi łatwiej

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Uważnie śledzę wątek może mi się uda przy okazji usunać moją dolegliwość, jak potrzebujesz schematów z ETK-i to pisz na PW

  7. #17

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny


    Dźwięk przy odpuszczaniu gazu schodzenie z obrotów na biegu ktoś coś miał takiego?

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No niezaciekawie to brzmi, przy kocówce dźwięk taki jak by opona ocierała o nadkole (tak mi się skojarzyło)

    Ja niesyty nie mam jak tego nagrać... U mnie dźwięk w środku jest identyczny jak na tym filmiku (od 0:25) przy schodzeniu z obrotów :



    Wiem że nie ta marka samochodu ale dźwięk identyczny. Melias czy u Ciebie wciśnięcie sprzęgła skutkuje natychmiastowym wyciszeniem tego łuuuuuuu ? Bo u mnie tak

  9. #19
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Tak czytam sobie wątki bo jakiś grubszy czas temu przerabiałem te tematy nawet w wersji rozszerzonej.
    Pierwsza sprawa to te obwody średnice kół - maja wpływ i to kolosalny, pierwsze co rozwalają to reduktor czyli przekładnię kontowa ( mi padła ale z racji jazdy na spiętym haldeksie) obwody tez się różniły ale o 16mm a to zaledwie 0,8% czyli dopuszczalne max 1%.
    Taka przekładnia potrafi wyć że tak powiem ale słyszalne jest to bardziej w przedniej okolicy auta, o czym świadczy umiejscowienie, zaraz przy skrzyni.Ja to właśnie najlepiej słyszałem na miejscu kierowcy.
    Druga sprawa dziwne dźwięki wydaje też wał przenoszący napęd....tu miałem walnięty końcowy tłumik drgań i wał do regeneracji ( wywarzanie i podpora z przegubem środkowym).
    Potrafi to też wydawać dźwięki podobne do waszych jednak u mnie doszły drgania za które odpowiedzialny był ten tłumik drgań i to dawało sie najbardziej odczuć i usłyszeć.
    A na koniec i sam haldex potrafi szumieć ale tu jest sprawa bardziej skomplikowana bo mamy tu jeszcze półosie i przeguby które też potrafią sie odzywać ale to już dźwięk nieco inny i ciągły.
    Nie pozostaje nic innego jak po kolei sprawdzać co nie co i eliminować możliwości.

  10. #20

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No to robi się coraz ciekawiej, ale to było pewne że w napędzie na 4 jest więcej rzeczy które mogą się popsuć... Śledzę też wątek na forum forum.vw-passat.pl i tam użytkownik fotbrenda opisuje podobny problem który 27.04.2016 skończyło się unieruchomieniem samochodu post #178 LINK A to wszystko najprawdopodobniej skutek niewymieniania oleju... ja wymieniłem wszystko po zakupie ale pewnie to już zapoźno i tylko odwlekłem nieuniknione
    W przyszłym tygodniu będę mieć na pierwsza zamianę to popołudniami wkońcu będzie czas się tym zająć.
    Ostatnio edytowany przez stitooo - 04-05-16 o 08:35

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •