Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 40

Temat: Problem z kierunkowskazami

  1. #31
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Pewnie manetka kierunkowskazów. Tam idą tylko 4 przewody z manetki do sterownika kolumny kierownicy. Żółty ( 10 ) wspólny, dwa od świateł drogowych, biały ( 7 ) - mignięcie, zielony ( 8 ) - światła drogowe. Czerwony ( 9 ) jest od kierunkowskazów i to jest obwód rezystancyjny zupełnie jak np. przyciski od podnoszenia szyb.

    Ostatnio edytowany przez BuX2 - 30-08-21 o 18:35 Powód: Dodanie zdjęcia
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  2. #32

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny Prawy kierunkowskaz się nie wyłącza

    Witam, również mam problem z kierunkowskazem(prawy przód). Lampka świeci cały czas: auto odpalone, zgaszone, włączone i wyłączone awaryjne, włączone i wyłączone kierunki. Wszystkie lampki są ok poza jedną(prawy przód- w reflektorze).

    1. OBD nie wykazało żadnych błędów.
    2. Żarówka wymieniona-bez zmian.
    3. Lampka świeci dalej niezależnie od tego czy przerywacz jest podłączony do auta czy nie.
    4. Przerywacz jaki wyjałem z auta ma numer 8P0941509. To troche inny numer niż te, które tutaj znalazłem na forum. Najczęściej problem dotyczył przerywacza, którego numer zaczynał się na 8L

    Z innych tematów na forum wynika że to może być przerywacz, z tym że
    inne tematy poruszone na tym forum dotyczyły głównie tego że kierunkowskazów które totalnie wariują. Wyłączają się same albo włączają są nie wtedy kiedy trzeba. U mnie świeci się cały czas.
    Zatem, zanim zakupię nowy przerywacz mam do was pytanie: czy w tym przypadku przerywacz to dobry kierunek poszukiwania? może jeszcze jakieś inne rezczy warto sprawdzić?

  3. #33
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    To już nie jest przerywacz jak to było w 8L tylko normalny włącznik. który daję tylko sygnał dla centralnej elektroniki i to on steruję światłami.
    Nie bawiłeś się w żadne kodowania w sterowniku? Przy wyłączonych całkowicie światłach na 0 też świeci się kierunkowskaz?
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witaj. Dziękuję za odpowiedź
    Nie kodowałem sterownika, żadnych zmian programistycznych z mojej strony nie było. Nawet przy całkowicie wyłączonych światłach- kierunkowskaz dalej świeci. Nie miga. Swieci jednostajnym światłem.

  5. #35
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Możliwe, że driver w Bortnetzu odpowiedzialny za te światło ma zawarcie i podaje cały czas zasilanie.
    Mógłbyś to sprawdzić dostając się do wtyczki przy Bortnetzu.
    Druga mniej prawdopodobna przyczyna to zwarcie do zasilania w wiązce między reflektorem a Bortnetzem.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  6. #36
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    parę lat temu, nie świeciła mi jedna postojówka, żadnego błędu, żarówki dobre wsadzane pzrerózne
    jak się żarówkę wyjęło fizycznie, albo wsadziło spaloną, pojawiał się błąd.. po włożeniu nowej,sprawnej żarówki błąd znikał, ale nie świeciła..
    sprawdzana i poprawiana instalacja w samej lampie, "oprawka" żarówki, nic to nie dało

    Dopiero wyjęcie, przeczyszczenie/poprawienie wtyków w samej centralnej elektryce pomogło...
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #37

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witajcie, trochę pogrzebałem i na ten moment bez zmian. Wtyczka przy żarówce wygląda dobrze, nie jest osmolona ani brudna. Kable idące od żarówki do wtyczki reflektora są całe nieuszkodzone.



    Rozumiem że wiązka pomiędzy reflektorem a bordernetz może być uszkodzony.
    Bordernetz to ten moduł sterowania elektroniką, który jest na lewo od kierownicy poniżej włącznika świateł???
    W tym właśnie module poniżej włącznika świateł przedmuchałem/przeczyściłem wszystkie wtyczki.

    Nie mogę znaleźć bezpiecznika ani przekaźnika od kierunkowskazów w żadnym spisie.. np. tutaj:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...06#post1676406

    Może to się jakoś inaczej nazywa? Macie Panowie jeszcze jakieś pomysły?

  8. #38
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Wypnij przewód odpowiadający za prawy przedni kierunkowskaz przy z czarnej wtyczki A pin 6 (czarny z zielonym) przy sterowniku elektroniki i będziesz widział czy sterownik ma zwarcie na te wyjście. Jakby miał zwarcie na przewodzie, to pewnie diagnostyka obwodu by to już wykryła.
    Tu masz pokrewny problem.

    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  9. #39

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Dziękuję Ci bardzo za ten film. Trochę zaszalałem i od razu wymontowałem cały moduł. Sugerując się filmem, wrzucę do na słońce, może tam się jakieś zwarcie zrobiło i da się do wysuszyć. Jak to ujęli panowie w filmiku- niektórzy nawet do piekarnika go dają

    A wracając do Twojej sugestii: mam przyjrzeć się pinowi 6 w gnieździe A w bordnetz czy sprawdzić wtyczkę na wysokości pina 6? Bo na oko wtyczka wygląda ok.
    Wieczorem wyślę zdjęcie wtyczki. a póki co sam bordnetz.


    https://www.dropbox.com/s/2leb106z8k..._3120.jpg?dl=0

    PS. Nie umiem wrzucić zdjęcia z dysku czy po prostu to forum daje tylko możliwośc wrzucania zdjęcia z adresu url?

  10. #40
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Z wypięciem przewodu z 6 pinu chodzi mi tylko o to, że przekonasz się o tym, że eliminując połączenie między Bortnetzem a żarówką kierunkowskazu i mierząc bezpośrednio pin 6 w Bortnetzu zobaczysz czy na stałe podaję napięcie.
    Mierząc wypięta wtyczkę na zapłonie w pinie 6 mógłbyś sprawdzić mało prawdopodobną opcję, jaką jest zwarcie na stałe z jakimś przewodem.

    PS. Nie umiem wrzucić zdjęcia z dysku czy po prostu to forum daje tylko możliwość wrzucania zdjęcia z adresu url?
    Tylko poprzez bezpośredni adres zdjęcia.

    PS. Ładnie połamałeś gniazdo dla środkowych przekaźników.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •