Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 37

Temat: Brak mocy 2.0 FSI(przerywa gaśnie)

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Podbijam panowie Pomocy.

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Auto ciut lepiej jeździ powód? W kolektorze rozlecialo się kowadelko które steruje otwieraniem klap w kolektorze ssącym i klapy były cały czas zamknięte. Wymieniłem również na nowy elektrozawor magnetyczny n75 który daje impuls sterowania tymi klapami i nadal auto nie ma takiego odejścia fajnego podczas 3 tys obrotó jak jeździłem bez elektrozaworu z otwartymi ciągle klapami jakoś lepiej chyba reagował na gaz ...pomocy mogę jeździć bez tego elektrozaworu wogole... i ten nowy odeślę im w cholere...

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Włożyłem swój stary elektro zawór bo zakładając nowy z myślą że będzie okej a tu się okazało to samo ... więc nowy będę oddawać jeżeli stary śmiga. Pytanie mogę cały czas jeździć bez elektrozaworu z otwartymi ciągle klapami ? Bo jakoś lepiej ciągnie silnik od 2.5 tys obrotów faktycznie czuć ale wtedy nie ma odpowiedniego ciśnienia? W kolektorze i może też go czasem dlawic co robić dalej pomocy ...

  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE

    Domyślny

    Potrzebuje nadal pomocy kto pomoże?

  4. #24

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi a3 8p sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny EPC ESP Opis problemu 2.0 fsi i wymienione części, pomocy

    Audi a3 8p 2.0fsi 150km 2007r. Problem z EPC + ESP. 280tys przebieg.

    Po prostu wchodzi w tryb awaryjny nawet na prostej drodze miedzy 90-120km przy delikatnej jezdzie czy agresywnej nie ma roznicy. Gasze zapalam błedy znikaja i tak w kolko osobiscie mam dosc. Jade podlaczyc pod komputer nie ma bledow! Jedyne które udało się odnależć to

    - p0441 czyli odpowietrzania zbiornika paliwa (moduł evap)
    -jakis blad na radiu i tyle


    -Wymieniony rozrząd wraz z pompą wody rolkami itd.
    -Wymieniona skrzynia biegów na nową oryginalną Vag'a 6biegów manual
    -Wymieniony komplet filtrów wraz z filtrem paliwa dwukrotnie na jakies 10tys km
    - Wymieniany olej co niecałe 10 tys km i to nie jakis castrol tylko valvoline
    -Wymienione świece irydowe na nowe.
    -Wymienione tarcze i klocki na nowe
    -Wymienione linki recznego na nowe
    -Czyszczony zawór egr
    -Czyszczona przepustnica z nagaru, nie było dużo.
    -Wymieniony katalizator razem z siatkami na nowy
    - Wymieniona uszczelka chlodnicy oleju podstawy filtra oleju i nowy silikon do 300+ miedzy miska a blokiem silnika.
    - Wymienione obie nieszczelne rurki podciśnienia
    -Bezpieczniki wszystkie okey
    - Nie bierze oleju, ma moc wszystko sprawne prócz błędu EPC + ESP.

    Proszę pomocy.

  5. #25
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez koskibien Pokaż post
    Gasze zapalam błedy znikaja i tak w kolko osobiscie mam dosc.
    Próbowałeś może odczytać błędy zanim zgasisz silnik? Tzn. podłączyć komputer kiedy świeci się kontrolka bez gaszenia silnika.

  6. #26

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi a3 8p sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Jeszcze nie w poniedziałek jedzie na sprawdzenie parametrow podczas jazdy i komputer serwisowy kontrolki zapalają się ,,napadowo" i teraz może być tak że przez miesiąc się nic nie zapali nawet gdybym jeździł w kółko z komputerem. Może po diagnostyce coś wyjdzie plus sprawdzenie

    1. Czujnik kąta skrętu
    2. Czujniki ABS
    3. Sterownik pompy ABS

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przecław
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny audi a3 8p odcina moc przy 3000 obortów

    Witam.problem dotyczy audi a3 8p z 2005 z silnikiem BLX 2.0 150 km fsi . Problem polega na tym że brakuje mu mocy przy 3000 tysiącach obrotów odcina mu całkowicie moc pedał gazu w podłodze 3000 tyś obortów i ani drgnie wiecej . Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auto przez chwile jedzie poprawnie ale po chwili problem znowu powraca . W przedziale od 2-3 tyś obrotów słychac taki metalicznym dżwięk jakby kręcił sie dodatkowy wetylatorek po gdy ten dzwiek ustaje automatycznie auto traci moc nie wiem skąd ten dzwiek dochodzi ale moze to być własnie wina tego czegoś . Byłem u jednego mechanika sprawdzaliśmy na trasie pod kompem i podczas tej odcinki wyskakiwal błąd czujnika cisnienia paliwa wymieniliśmy go ale problem dalej został . Macie moze jakies propozycje co to moze być z góry dziekuje .

  8. #28
    marci4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jaki błąd konkretnie się pokazał? Jeśli ciśnienie paliwa jest za niskie to raczej problem będzie w pompie a nie czujniku.
    Opisz dokładniej ten metaliczny dźwięk i skąd się on wydobywa. Jaki jest przebieg, kiedy wymieniany był rozrząd?

  9. #29

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przecław
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    przebieg auta to 224 tysiące rozrząd robiony przy przebiegu 214 tysiące . Dźwięk przypomina świerszczenie tak jakby wiatraczek jakiś dodatkowy się kręcił z okolicy deski rozdzielczej ukazuje się on miedzy 2 a 3 tysiące obrotów nasila się wraz z przyśpieszeniem jak dźwięk ustaje automatycznie auto traci moc i blokuje się na 3 tysiącach i więcej niechcę jechać . co do błędu to dokładnie nie wiem jaki był wiem że napewno z czujnikiem ciśnienia paliwa bo sprawdzali właśnie podczas tej utraty mocy i pokazało że sygnał nieznany . Auto obecnie pojechało na diagnostyke jutro chłopaki będą działać . Wspominali coś o pompie wysokiego ciśnienia właśnie
    Auto jest po wymianie rozrządu , przepustnicy wraz z klapami kolektora ssącego , oleju wraz z filtrami , świec i cewek .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Auto odebrane ale problem jak test tak jest . Sprawdzali mi cały układ paliwowy niby wszytko jest okej podmienili sterownik od pompy cisnienie wzrosło błędu cisnienia juz nie wywala ale i tak auto jest mułowate i odcina mu moc przy 3000 obortów.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przecław
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    Czy jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć ?

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •