Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: nalot na klemach

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny nalot na klemach

    Witam,

    co może oznaczać to, że wazelina techniczna na klemach (zarówno + i -) zmieniła kolor na niebieski. Nie jest to typowy nalot (jakiś suchy osad). Jakiś czas temu wszystko było normalnie - wazelina na zaciskach miała kolor przezroczysty. Ostatnio doładowywałem aku prostownikiem i zwróciło to moją uwagę. Co więcej w okolicach zacisków aku jest trochę wilgotny - tak jakby ta wazelina się "porozlewała". Auto ma ostatnio problemy z odpalaniem po dłuższym postoju. Zakupiłem sobie woltomierz taki pod gniazdo zapalniczki (nie wiem na ile jest wiarygodny) i po nocnym postoju pokazuje 12.2V a podczas jazdy ostatnio ładowanie podchodzi nawet pod 14.8V Dodatkowo lubi sobie ono skakać: 14,4V za chwilkę 14,5 za chwilkę 14,2 za chwilkę 14,7 i tak w kółko. Aku? Alternator czy regulator napięcia.

    Zamieszczam fotki:






    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 17-07-16 o 14:07

  2. #2
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    akumulator jest uszkodzony/pęknięty/rozszczelniony przy mocowaniu klemy to kwas reaguje z wazeliną/smarem i stąd nalot
    sprawdź też skręcenie klem

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Klemy są skręcone bardzo mocno. Czyli aku do wymiany się nadaje już (ma też już swoje lata). A co uważasz o tych skokach napięcia podczas jazdy. Czytałem że ładowanie powinno być max do 14.4-14.5V
    U mnie ostatnio podskakuje prawie pod 15V. Po dłuższej jeździe (może jak aku się podładuje) to oscyluje w granicach 14.4V Po nocy i ciężkim odpaleniu znów jest 14.7V i skacze sobie mocno. Sprawdzać u elektryka alternator? Ja się na tym totalnie nie znam. Wiem tylko tyle ile przeczytam.

  4. #4
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    skoki napięcia oznaczają chyba jego koniec lub właśnie brak dokładnego styku jaki i możliwość problemu z alternatorem czy masą auta a skoro Sam piszesz że akumulator ma już swoje lata to go wymień i możliwe że to wystarczy
    masz możliwość to sprawdź alternator(ale to nie o tym temat)
    poczytaj
    http://www.auto-swiat.pl/eksploatacj...ymienisz/e8s3q

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. Niedawno robiłem całościowy przegląd i pomiar akumulatora wraz z ładowaniem (taka zaawansowana aparatura z wydrukiem) też w tym był. Nic złego nie wykazali. Ale ewidentnie coś się dzieje, więc chyba czas zajrzeć do elektryka, żeby pomierzył to wszystko. Muszę sprawdzić alternator zanim kupię nowy aku, żeby nie uwalić go w krótkim czasie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •