Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Chiptuning 2.0 TDI PD 170KM BMN +30KM +70Nm - opinia

  1. #1
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny Chiptuning 2.0 TDI PD 170KM BMN +30KM +70Nm - opinia

    Szukam opinni fachowców z zakresu chiptuningu. W swoim 2.0 TDI 170KM PD BMN mam zrobiony program Stage 1 na 200 KM. Po zapoznaniu się z forum elektroda.pl i kilku zagranicznych udało mi się prawidłowo odczytać wsad (po tunigu otrzymałem backup oryginalnego wsadu i po modyfikacji), udało mi się również załadować damos opisujący mapy (sterownik Siemens PPD1.2).

    Analizując wsad oryginalny i modyfikowany zauważyłem, że zmodyfikowane zostały następujące mapy:
    1. Torque Limiter (3 mapy) - zmieniony w zakresie obrotów 1500 rpm do 4300 rpm
    2. Injection Duration: Main (6 map) - zmiany w zakresie 2250 - 4500 rpm i tylko przy dawkach paliwa 60 - 70 mgr/stk (a więc ostatnie dwa wiersze tabeli)
    3. Turbo (MAP) Setpoint 1 i 2 - zmiany w zakresie 1500 - 42500 rpm - zmiany tylko dla momentów obrotowych 350 i 400 Nm (czyli dla dwóch ostatnich wierszów)
    4. MAP Limiter (3 mapy) - zmienione limity dla turbiny, uwzględniając podniesione wartości w mapach turbo.
    5. Driver Wish (10 map) - wartości zmienione tylko powyżej położenia pedała >90% i tylko w granicach 1500 - 4700 rpm

    Nie zostały ruszone mapy: Injection Quantity, Smoke Limiter(!), IQ Limiter, Turbo Precontrol (N75 Duty), SOI.
    Zakładając, że zmienione mapy zostały poprawione o bezpieczne wartości to czy ten zakres zmiany, z pominięciem przedewszystkim map Injection Quantity i Smoke Limitera są własciwą szkołą "tuningu" biorąc pod uwagę stricte ten silnik i planowany wzrost mocy o ok. 30KM?

    Nie miałem okazji jeszcze hamować auta natomiast moja dupohamownia odczuwa poprawę Może to efekt placebo, możę to też efekt wyciętego DPFa, ale wg. mnie autko lepiej się zbiera. Tak czy owak jestem po prostu ciekawe czy metodologia tego chiptunera jest właściwa.

  2. #2
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Podbijam

  3. #3
    reebel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    Audi A3 8P 2.0 TDI 170KM
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Trochę czasu poświęciłem na tematyce chiptuningu i po analizie mojego "zmodzonego" przez 'tunera' programu doszedłem do wniosku, że ten program na 200 KM jest g**** wart Zasiadłem zatem do pracy i przygotowałem swoją wersję modyfikacji bazując na opisach i analizach zagranicznych forów tematycznych. Wynik mojej pracy poniżej. Liczę na opinię, również krytykę i zapraszam do dyskuzji.

    Ori + mod:
    http://hostuje.net/file.php?id=08e7c...3fe618f90cfde8
    Ostatnio edytowany przez reebel - 06-09-16 o 09:13 Powód: poprawa linku

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Exclamation WSAD 2.0 TDI BMN 170 oryginał

    Witam potrzebuję jak w temacie WSAD/mape 2.0 TDI BMN 170 oryginał

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •