Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Dziwne zachowanie 1.6 z 98r. Pomocy!

  1. #1
    Still's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarszewy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Dziwne zachowanie 1.6 z 98r. Pomocy!

    Wiec;
    Zazwyczaj w pełni sprawne autko, czasami nie chce zapalić.
    Pokręce, pokręce i znowu nie mam sie do czego przyczepić do czasu kiedy odwali mi kolejny numer.
    Czasami, aczkolwiek bardzo rzadko, gaśnie. Zazwyczaj kiedy zostawiam go na wolnych obrotach.
    Dwa razy, obroty silnika same zaczęły wzrastać(pierwszy raz bardzo gwałtownie, nagle z 2 tysięcy do 5, dzisiaj łagodnie zaczęły piąć się w górę. Poczekałem aż dojdą do 3 tysięcy i wyłączyłem silnik, wystąpiły małe problemy z odpaleniem i autko wskoczyło na normalne obroty)

    Zaznaczam że z tym autem nic złego nie dzieje sie na codzień, raz na tydzień "zrobi mi jakiś numer"...

    Doczytałem że pierwsze symptomy mogą mieć coś wspólnego z czujnikiem halla, ale te obroty!!???

    Spotkaliście sie kiedyś z czymś podobnym, jeżeli tak cóż to może oznaczać.

    I ostatnie pytanie do ludzi z Pomorkiego;
    Znacie jakiegoś dobrego mechanika który mógłby sie tym zająć od 25 czerwca. Potrzbuje kogoś rzetelnego bo sam jestem przyparty do muru i na naprawe tych wariacji mam tylko 5 dni...

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Wyglada troche na walniety czujnik temperatury i brudna przepustnice/brak adaptacji....


    Tu masz polecane warsztaty:
    http://a3-club.net/forum/showthread....797#post223797
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  3. #3
    Still's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarszewy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Dzisiaj wystąpił kolejny nieporządany objaw. Mianowicie auto przez kilka sekund "dusiło się" na niższych biegach. Zachowywało jakby nie dostawało odpowiedniej ilości paliwa podczas jazdy... Boje sie że nie dojade do Polski ;]

  4. #4
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wczesniej bylem posiadaczem golfa 3 od niedawna mam audice ciagle te auto poznaje ale mialem ten sam klopot w golfie tam przyczyna tkwila w silniczku krokowy nie wiem jak tu.
    to jest moja sugestia jeszcze nie mailem takiej przypadlosci wiec nie gwarantuje ze to jest wlasnie to pozdrawiam

  5. #5
    W3N's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    moja tez mi gasła i nie chciała palic i wydawało mi sie że to cos z temp bo jak zauważyłem gasł po przekroczeniu 90 stopni, a pozniej sie okazało że przekaznik który odpowiada za napiecie dostarczane na pompe paliwa.... jak ci zgasnie to przekrec kluczyk i powinien byc odgłos "blummmm " z tylniej kanapy co śiwadczy o tym ze pompa sie załącza a vag mi nic nie pokazał auto za 3h nie chciało wogule zapalic....

  6. #6
    Still's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarszewy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Odebrałem autko od mechanika, i problem rozwiazany. Czyszczenie i adaptacja przepustnicy do tego podłączenie pod kompa pokazało błąd czujnika temperaturym, który został zaraz wymieniony.

    Rezultat:
    Autem przejechałem dzisiaj około 200 km. Silnik pracuje równo, obroty nie falują, auto nie zamula, żadnych gaśnięć, problemów z odpalaniem, duszenia się.
    Nigdy kiedy pisze, nie zastanawiam się co chcesz usłyszeć...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •