Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 261 do 270 z 299

Temat: problem z ABS

  1. #261

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    Witam również mam problem pośrednio związany z abs, od pewnego czasu wyskakuje mi kontrolka abs + czerwony wykrzyknik + 3 x sygnał dźwiękowy.

    Błąd zczytany vwagiem.
    00668 - Supply Voltage Terminal 30
    16-10 - Signal Outside Specifications - Intermittent

    Zgłębiając lekturę forum, doszedłem do grzejącego się przewodu w skrzynce bezpieczników nad akumulatorem - wymieniłem całą tą skrzynkę oraz przewód do alternatora który się grzał - nic już się nie grzeje ale problem pozostaje nie rozwiązany.

    Dodatkowo wyczyściłem klemy akumulatora, oraz sprawdziłem ładowanie - jest okej.

    Od niedawna występują dodatkowe objawy, które wskazują na brak masy - opadające wskazówki licznika oraz resetujący się klimatronik - czy elementy te posiadają wspólny punkt masowy? Czy są to te brązowe przewody znajdujące się pod podstawą akumulatora czy znajduje się w innym miejscu ?

    Pozdrawiam

  2. #262

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Brak
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Zobacz, miałem to samo
    Pomogło mi czyszczenie bezpieczników, ale zrób jeżeli nie pomoże to co pisał klamamoto
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...95#post1480395

  3. #263

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, ostatnio mam male problemy z moja a3, nie dawno wyjechalem za granice i zaczely sie problemy mianowicie, zaczelo sie od wiatrakow od chlodnicy przestaly chodzic, 20 min w korku i 110 stopni sie robi, przestala chodzic klima ( czasem jak wiatraki sie wlacza to i klima chodzi), jednakze najwazniejsze jest to ze wczoraj wracajac z sklepu zapalila sie kontrolka od akumulatora i od abs, stanelem wylaczylem silnik powylaczalem nawiew nawigacje radio wszystko co ciagnie prad wlaczylem silnik i jakos jechalem, dzisiaj niestety mialem podobna sytuacje tylko ze kontrolka od abs sie swiecila bez kontrolki od akumulatora, za doslownie 30 sekund obrotomierz stanal w miejscu i predkosciomierz, jednak musialem jechac dalej i czasem sie naprawialy a czasem staly, gdy dojechalem do domu zgasilem samochod i juz go nie odpalilem... gdy przekrecalem kluczyk to wgl nie krecil, odlaczylem go wiec od aku na 1h, po tym czasie sprobowalem go wlaczyc zakrecil tylko chwile deska gasnie i nic, teraz wzielem aku pod prostownik podlaczylem i laduje go, czy ktos moze mial podobny problem badz wie dlaczego moze tak sie dziac ? za kazda odpowiedz porade bede dozgodnie wdzieczny gdyz z mechanikiem ciezko sie dogadac.
    Pozdrawiam.

  4. #264
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    otwórz skrzynkę na aku i sprawdź bezpieczniki oraz styki w samej puszce bo to raczej ona jest winna
    zakładam że zaśniedziałe bezpieczniki doprowadziły do zwarcia i przetopienia się skrzynki(ja tak miałem ale u mnie tylko kontroli wyskoczyły ale pamiętam że koleżanka Effectris miała identyczną sytuację jak Ty opisujesz i jej auto pojechało na lawecie)
    wymiana to 10 minut pracy+koszt puszki+3xnowe bezpieczniki 30A
    a ich opis masz tu
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...01#post1446501
    jak widzisz odpowiadają za to o czym piszesz czyli ABS i wentylatory

  5. Podziękowania dla klamamoto za pomoc w problemie

    Lowca (05-07-16)

  6. #265
    Oxido's Avatar
    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    50 razy

    Domyślny problem z ABS

    Witam
    Mam pewien problem..
    A3 8l 1.6 97'
    Raz na kilka odpaleń auta zapala mi się stale kontrolka ABS i wykrzyknik mruga + 3 sygnaly dzwiekowe.
    Gdy wywali te kontrolki to nie działa nic oprócz awaryjnych i postojówek ,wycieraczek nie włączę mijania też nie kierunków też nie.
    Na Vagu wyskoczył błąd ale od sondy więc chyba niema nic z tym wspólnego..
    Ktoś ma jakiś pomysł?
    Dodam,że kluczyk mi nie odbija po zapłonie muszę ręcznie ustawić na pozycji wejsciowej w stacyjce.
    Wartości aku
    12.67 v
    13.67 > odpalony bez obciazenia
    13.20 > odpalony z obciazeniem

    Ktoś coś ?

  7. #266

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    otwórz skrzynkę na aku i sprawdź bezpieczniki oraz styki w samej puszce bo to raczej ona jest winna
    zakładam że zaśniedziałe bezpieczniki doprowadziły do zwarcia i przetopienia się skrzynki(ja tak miałem ale u mnie tylko kontroli wyskoczyły ale pamiętam że koleżanka Effectris miała identyczną sytuację jak Ty opisujesz i jej auto pojechało na lawecie)
    wymiana to 10 minut pracy+koszt puszki+3xnowe bezpieczniki 30A
    a ich opis masz tu
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...01#post1446501
    jak widzisz odpowiadają za to o czym piszesz czyli ABS i wentylatory
    dzisiaj nie dalem rady, praca mnie zatrzymala, ale podlaczylem aku pod prostownik wczoraj, dzisiaj podlaczylem i autko dziala, wentylatory dalej nie dzialaja na pewno sprobuje jutro (jezeli dam rade) Twojej metody, na razie martwie sie czy alternator jest rozwalony czy aku juz tak slabe, jutro pojutrze dam znac co z bezpiecznikami, dziekuje za podpowiedz, dodam ze wczoraj sprawdzajac miernikiem wartosc aku, bez zaplonu aku mial 18.7 takze cos jest na pewno z nim nie tak. Pozdrawiam.

  8. #267

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Klamamoto, dzieki za podpowiedz, bezpiecznik z gory wydalwal sie byc dobry od wentylatorow, ale 1 pin z dolu byl caly spalony, dlatego nikt nie widzial problemu bo jak z gory byl dobry to nawet nie patrzylem wczesniej na dol, zaoszczedzilem ok. 250 zl bo mechanik u mnie mowil ze na pewno przekaznik i krzyczal za niego taka sume. bezpiecznik wymienilem wszystko dziala, jednak problem z elektkryka sie utrzymal sprawdzilem akumulator i dalej bez zaplonu 16v, wiec sprobowalem z alternatorem. odpalilem samochod i odlaczylem klame minusowa od aku (tak mi podpowiedzla kolega zeby tak sprawdzic alternator) i samochod zgasl, wiec problem jest w alternatorze na 99%, jutro szukam na necie alternatora i montujemy go jeszcze raz dzieki za bezpieczniki. a jedno pytanko bym mial jeszcze nie do tematu, silnik mam 1.6 AVU 102 KM, 75 KW, moze ktos wie czy to jest silnik 8v czy 16v albo jak to sprawdzic, bo musze do alternator ten kupic
    Pozdrawiam

  9. #268
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    AVU to 8 zaworów.

    Ogólnie w A3 nigdy nie było silnika 1.6 w odmianie 16V.
    A3 8L AGU ECP->EVS; A4 APR ECB DAJ; 80 B3 RU AKS->AKM

  10. #269
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    no widzisz Lowca jaka oszczędność/w wolnej chwili polecam sprawdzić Ci resztę bezpieczników i ich styków w aucie na obecność śniedzi lub jej po prostu wymienić na nowe
    8V jak już kolega matmac nadmienił

  11. #270

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki wielkie chlopaki, wyczyscilem wszystkie styki, bezpieczniki ladne jeszcze to zostawilem
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-07-16 o 01:19

Strona 27 z 30 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •