Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930
Pokazane rezultaty 291 do 299 z 299

Temat: problem z ABS

  1. #291
    MiKr's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ropczyce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Miałem podobnie, był błąd lewego przedniego czujnika, wymieniałem dwa razy i nic.
    U mnie pompa to 1J0614217D, też szukałem na podmiankę i ciężko było znaleźć.
    Postanowiłem zaglądnąć do środa, w sumie nie znalazłem tam nic niepokojącego ale przemyłem, przedmuchałem płytkę z elektroniką, złożyłem i działa
    P.S. trochę przewalone dostać się do środka sterownika, trzeba rozcinać tą obudowę.

  2. #292

    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazury
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Po przejechaniu 300 km błąd się nie pojawił. Połączenie między sterownikiem a kostką potraktowałem kontakt sprayem i chyba zadział. Pozdro

  3. #293

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bruinisse (NL)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny ten sam problem

    Witam mam taki problem komputer pokazuje cały czas bład pompy po skasowaniu sie pojawia.
    Dodam że załozylem juz 3 pompe i nic to niedało cały czas to samo po przekroczeniu 20km/h kontrolka abs sie zapala.
    wymienilem wszystkie czujniki i to samo. Mam numer pompy z końcówka 217C.
    Prosze o pomoc

  4. #294

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cześć!
    Muszę poradzić się Was ponieważ napotkam problem nie do przejścia samemu.

    Blokowało mi się koło więc pojechałem na regenerację zacisku itp. Okazało się, że zacisk po regeneracji jest ok, przewody są ok i wszystko z tym związane jest ok. Mechanik stwierdził błąd pompy abs. Podobno trzyma jedno koło i dlatego się blokuje.
    Kupiłem na allegro używaną pompę o identycznym numerze z tym, że wyjęta była od SKODY.
    Zawiozłem mechanikowi, założył ją, wymienił płyn itp ale wysypała mi się masa błędów w abs.
    Kodował ją jakimś innym programem niż VAGIEM ale podobno w innych autach w których zmieniał te pompy nigdy nie było problemu.
    Mówi, że pokazuje mu bardzo dziwne odczyty tj. na jednym kole prędkości po 20/40km a innych po 200... podobno w ogóle pompa nie rusza. Podobno świeci się ESP, ABS itp... w ogóle jakby zgłupiała.

    Jutro ma mi to sprawdzić właśnie VAGIEm ale tutaj moje pytanie czy to może być przyczyna złego kodowania? Sprzedający z allegro od którego kupiłem część zarzeka się, że była sprawna i jeśli chce to wyśle mi drugą taką samą jak mu tą odeślę bo po prostu jest jej pewien. Poza tym kupowałem od niego wiele rzeczy i wszystkie były ok.

  5. #295

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Opiszę swoją sprawę z abs
    Wywalało błąd abs + wykrzyknik z pikaniem. kod błedu 1044 niewłaściwie zakodowany sterownik. Robiłem różne poradniki z neta z kodowaniem, poprawiałem kostkę, czyściłem, dmuchałem, sprawdzałem napięcia.
    W końcu zawiozłem do mechanika, jak to on zaczął kodować mimo że kodowanie było prawidłowe.
    W końcu zdecydowałem się kupić pompkę o takich samych numerach i jak ręką odjął wystarczyło kodowanie przepisać ze starej i wszystko działa elegancko.
    Dodam że po 20 latach może być problem z odkręceniem przewodów stalowych od bloku pompy. W moim przypadku jeden został urwany od tylnego lewego koła został od wymieniony od razu na miedziany tak też podjąłem decyzję że po świętach zostanie reszta wymieniona, Dodam jeszcze że kupując używaną pompę dobrze wybrać taką co sprzedający daje te dwa górne węże. W moim przypadku gwint był obrobiony i nie chciał ponownie się przykręcić to od razu zamieniłem z nowej używanej pomki.

  6. #296
    boberek2022's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Exclamation Problem z ABS

    Witam w moim Audi A3 8L1 2003r
    Od kilku dni walczymy z ABS. Po odpaleniu nie gasną kontrolki ABS, ESP i hamulca ręcznego. Palą się cały czas podczas jazdy ale wystarczy wcisnąć hamulec nożny i wszystko gaśnie po czym po dodaniu gazu czy ruszeniu znów wszystko się świeci i wydaje trzy ostrzeżenia dźwiękowe. Sprawdzaliśmy błędy VAG ale VAG nie może nawiązać połączenia z modułem ABS. Nie ma również żadnych błędów. Czujnik skrętu sprawdzony i jest ok. Na próbę podpięliśmy również inną pompę abs z tym samym oznaczeniem i sterownikiem i dalej to samo. Wnioskujemy że problem jest z zasilaniem po sprawdzeniu miernikiem ale bezpieczniki są ok, przewód też wygląda na dobry. Dwa czujniki ABS z tyłu wymienione rok temu. Pomóżcie bo dziś kończy mi się przegląd i już tracę nadzieje co to może być. A nie mogę zostać bez samochodu. Nie wiem czy ktoś miał taki problem. Jeśli powielam to przepraszam.
    -----------------------------------------------------
    Iwona

  7. #297
    boberek2022's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Problem rozwiązany.
    Okazało się że zgnił przewod zasilania do pompy ABS. Znajomy podpowiedział nam że trzeba sprawdzic zasilanie do pompy i jezeli jest to pompa sie upalila, jezeli zasilania nie ma to sprawdzic bezpiecznik na akumulatorze. Brak komunikacji świadczy o braku zasilania lub o spaleniu sie modułu.
    Pozdrawiam
    -----------------------------------------------------
    Iwona

  8. #298

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    A3 8L 1999
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Ciągle załączający się ABS

    Siemka. Jestem po wymianie prawie całego układu zawieszenia i hamulcowego z przodu i pojawił się taki problem, że dojeżdżając do skrzyżowania i hamując, przy końcowej fazie hamowania załącza się ABS za każdym razem i czasem mam wrażenie, że nie wyhamuję. Błędów w VCDSie nie ma, drugi raz kupiłem czujniki i dalej to samo. Już mi się powoli kończą pomysły. Ogólnie odpaliłem bloki pomiarowe w VCDSie i zauważyłem, że trzy czujniki pokazują prędkość np 20km/h a jeden pokazuje nagle 2km/h jak jest poniżej 17km/h, bo powyżej jest wszystko git. Czy macie jakieś pomysły co to może być? Aktualnie jeżdżę z wyciągniętym czujnikiem, bo strach z tym jeździć. Autko A3 8L 1.6 1999.

  9. #299

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sapiz Pokaż post
    Siemka. Jestem po wymianie prawie całego układu zawieszenia i hamulcowego z przodu i pojawił się taki problem, że dojeżdżając do skrzyżowania i hamując, przy końcowej fazie hamowania załącza się ABS za każdym razem i czasem mam wrażenie, że nie wyhamuję. Błędów w VCDSie nie ma, drugi raz kupiłem czujniki i dalej to samo. Już mi się powoli kończą pomysły. Ogólnie odpaliłem bloki pomiarowe w VCDSie i zauważyłem, że trzy czujniki pokazują prędkość np 20km/h a jeden pokazuje nagle 2km/h jak jest poniżej 17km/h, bo powyżej jest wszystko git. Czy macie jakieś pomysły co to może być? Aktualnie jeżdżę z wyciągniętym czujnikiem, bo strach z tym jeździć. Autko A3 8L 1.6 1999.
    Podmień czujnik w tym jednym kole, które pokazuje błędną prędkość.

Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 20282930

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •