Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: A3 8p 2.0tdi CR. Prośba o ocene logów, słaby dół i notlauf przy wyższych prędkościach

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    Audi a3 2.0tdi CR
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jeszcze takie pytanie bo auto wyraznie glosniej chodzi i czy jesli ktorys z wezy np. od IC jest pekniety moze to powodowac ze geometria stoi w miejscu czy raczej nie

  2. #12
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    To 2 rozne sprawy.

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Problemem w aucie jest to że turbo nie dobija ciśnienia. A w 80% przypadków problem leży w uszkodzonej gruszce podciśnieniowej. Ten problem pociąga za sobą zabrudzenia geometrii ponieważ nie pracuje ona w pełnym zakresie. Przy regeneracji tych turbosprężarek jak i tych w silnikach CBBB występuje tylko jeden rodzaj zaworu który można założyć i będzie sprawnie działał. Tak samo dotyczy to zestawu naprawczego. Nie wolno stosować do niej części zamiennych firmy Xode!!
    W turbosprężarkach po 2014r dodatkowo trzeba zwracać uwagę na umiejscowienie kadłuba w muszli wydechowej ponieważ spotkałem się z brakiem elementu ustalającego położenie kadłuba.

    Mogę pomóc, tylko trzeba przysłać turbo. Robiliśmy już kilkanaście takich przypadków. jak coś to PW
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia
    Auto
    Audi a3 2.0tdi CR
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam, nie zlikwidowałem wyżej wymienionego problemu i tak jeździłem dość długo i teraz pojawił się kolejny błąd po którym auto już całkowicie nie jedzie (brak mocy).

    001027-EGR Valve (N1
    P0403.

    Czy jazda z zapieczoną geometrią mogła spowodować uszkodzenie zaworu egr?

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Tak wiem stary post, ale trafiłem na niego jak i pewnie inni trafią a ostatnie pytanie pozostało bez odpowiedzi, wiec postaram sie odpowiedzieć chyba dobrze i logicznie dla przyszłych czytajacych.

    Jeźdzenie z niesprawną turbiną prowadzi do kłopotów z DPF i jak tutaj EGR, turbo nie pompuje odpowiedniego ciśnienia potrzebnego do spalenia mieszanki w cylindrach przez co silnik będzie kopcił(sadza) w przypadku aut z DPF wszystko będzie zatrzymywało się w filtrze co doprowadzi do jego uszkodzenia, przed DPF jest jeszcze EGR który również zawali sie tą sadzą, także jezdzanie z niesprawnym turbo nic dobrego nie przyniesie i nie jest to tylko "a troche słabszy"
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •