Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Wymiana oleju co 15 czy 30 tysięcy ?

  1. #11
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Blowy Hidden Content
    Raczej nie ma szans aby dobić do takich przebiegów jak w poczciwym 1.9 TDI gdzie po 12 latach silnik nie brał mi nawet grama oleju.

    15 tys. to ja zrobię ale właśnie w dwa lata, nie ma szans aby dobić do 30 tyś. Silnik to już ten nowy 1.4 TFSI na pasku i podobno pozbawiony wad poprzedników.

    Nie wiem ile w tym prawdy, ale w ASO mówili, że jeśli silnik będzie ostro eksploatowany to komputer sam zmieni interwały olejowe na krótsze.
    Jesli robisz 7 tys rocznie, to wymieniaj olej co rok. Tak jest chyba zalecane, co 15 tys. ale nie rzadziej niz raz do roku. Przynajmniej takie ograniczenia czasowe sa w motocyklach, a nie sadze zeby olej do motocykli sie szybciej starzal niz samochodowy.
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  2. #12
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jesli auto dlugo kreci to moze pojawic sie komunikat niskiego cisnienia oleju - tak po prostu jest skonstruowany ten uklad.

  3. #13
    Boa7's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    AT / SZY
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez azes Hidden Content
    A ja mam juz mam kolejne auto - a6 c6 , wczesniej c5, w ktorym zawsze wymieniam olej jak ksiazka kaze co 30 tys i wszystko inne tez robie jak producent przewidzial. Rozrzad co tyle,ile trzeba a nie co tyle,ile wies gminna niesie. Wszystkie te bajki odnosza sie do trupow po turasie ktore maja nastukane 500 tys i serwisu nie widzialy. W poprzednim c5 zrobilem sam 150 tys w ten sposob,poprzedni wlasciciel tez wymienial olej w systemie long life ( skonczylem na przebiegu bliskim 300 tys km gdy sprzedawalem auto) i w obecnym c6 mam ok 180 tys z czego w 2 lata zrobilem 100 tys km. Tez zmieniam olej co 30 tys i wszystko zawsze bylo w jak najlepszym porzadku. Naprawde,nie ma co przesadzac,to nie duzy fiat.
    Jak kolega robi 50 tys km rocznie to pewnie wiekszosc na autostradzie, silnik sie mniej meczy mnije wyfu sie zbiera, a nagar nie powstaje to zmiana co 30 tys jest ok.
    Ale na krotkich trasach gdzie sie silnik nieraz nie dogrzeje, czesto sie zapala zamochod i gasi to nagar sie szybciej zbiera i olej sie szybciej zuzywa.
    Ja osobisice robie ok 50 tys km rocznie, w 8L wymienialem co 11-14 tys jak juz nizej pisalem (auto aktualnie w rodzinie ma przebiegu 490 tys km)
    Teraz jezdze 8P z silnikiem Diesla i zamierzam wymieniac co 15-20 tys km oczywiscie w zaleznosci jak duzo bede jezdzic, narazie sporo robie wiec moze 25 tys km sie skusze, wazne zeby olej byl dobry.

    Jak ktos jezdzi malo to conajmnije 1x w roku powinno sie wymienic olej.
    Teraz: A3 8PA Sportback 2.0 TDI CFGB 170KM/350Nm Quattro S-Line
    Wczesniej: A3 8L 1.9 TDI ASV 142KM/292Nm oddane rodzinie z przebiegiem 488 tys km

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Orientujecie sie moze czy serwis olejowy jest wymagany do gwarancji? Mam za 1k km wymiane oleju a serwis pelny za jakies 20. W kompie gdzies mi tez mignęła opcja resetu przebiegu olejowego. To skłoniło do myślenia czy może olej mogę wymienić poza ASO nie tracąc gwarancji. Koszty w Aso sa chore. Jakies 800 pln jak realnie mozna to zrobic za 400.

  5. #15
    mkotek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)

    Domyślny

    Oba serwisy są wymagane do gwarancji. Zawsze możesz przywieźć swój olej i filtr do ASO - zapłacisz w ASO tylko za wymianę.

  6. #16
    hubi_pl's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi TT
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    18 razy

    Domyślny

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez Gak Hidden Content
    Orientujecie sie moze czy serwis olejowy jest wymagany do gwarancji? Mam za 1k km wymiane oleju a serwis pelny za jakies 20. W kompie gdzies mi tez mignęła opcja resetu przebiegu olejowego. To skłoniło do myślenia czy może olej mogę wymienić poza ASO nie tracąc gwarancji. Koszty w Aso sa chore. Jakies 800 pln jak realnie mozna to zrobic za 400.
    Cześć,
    Pogadaj w ASO, może dadzą Ci jakiś rabat. Powiem Tobie że coraz częściej spotykam się ze stwierdzeniem że ASO jest dla firm - dlaczego? Płacisz u "mietka" przywołane 400zł pod stołem, czyli to samo co byś zapłacił w ASO ok 610zł. Myślę że 100 można w ASO urwać i wychodzi praktycznie to samo...
    Nie wiem jakie masz auto, miałeś chyba kiedyś białą TT z tego co kojarzę nick, chyba nawet kupowałeś ode mnie fotele, ale jak w miarę nowe, to warto serwisować w ASO dla tej historii - mi osobiście do niczego on anie jest potrzebna, ale mamy taki świat że kupujący szukają 20letnich aut serwisowanych w ASO, po czym rzecz jasna kupują i nigdy się nawet do ASO nie zbliżają.

    Hidden Content Oryginalnie napisane przez mkotek Hidden Content
    Oba serwisy są wymagane do gwarancji. Zawsze możesz przywieźć swój olej i filtr do ASO - zapłacisz w ASO tylko za wymianę.
    Z racji mojej firmy/pracy, często spotykam się z przyjmowaniem przez ASO części klienta, ale w przypadku jak ASO nie ma takich, np filtr do Haldexa 4 generacji. ASO nie wymienia (nie mają jako część, a niektóre ASO twierdzą że nie ma). Natomiast olej już zastrzegają że musi być ich bo inaczej nie odpowiadają za daną usługę.
    Haldex parts www.awdcarparts.com

  7. #17
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Hidden Content

    W związku z powyższym mój ociec będąc w ASO Suzuki zapytał się gościa co i jak. Usłyszał odpowiedz ze można robić przeglądy poza ASO ale najlepiej wziąć na to fakturę. Ja odbierając swoją audi zapytałem o to samo i uzyskałem podobna odpowiedzHidden Content w związku z tym wymieniam olej u siebie i wystawiam sobie fakturę z numerami filtrów i olejem:]. Do tego zmieniłem sobie interwał wymiany oleju w komputerze z 15000 na 10000kmHidden Content bo mnie ta różnica denerwowała Hidden Content
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  8. #18
    Sylvio's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Panowie,
    wiecie jak u nas w A3 skasować przegląd ?
    Robiłem teraz pierwszy przeglad poza ASO.
    __________________________________________________ _________________________________________________

    AUDI Q5 OFFROAD 2013 & AUDI A3 Ambition 2012

  9. #19
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Ten duży? Wystarczy zmienić komputerem diagnostycznym okres Hidden Content . Ja zmieniłem sobie częstotliwość wymiany oleju na 10tyś km, a duży przegląd przesunąłem o 2 lata Hidden Content . Mamy Brain Bee Connex i u mnie to się zmienia dwoma kliknięciami, nie wiem jak to wygląda na VCP
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  10. #20
    Sylvio's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Tak chodziło mi o duży Hidden Content dzięki.
    Mały idzie skasować z pozycji MMI.
    __________________________________________________ _________________________________________________

    AUDI Q5 OFFROAD 2013 & AUDI A3 Ambition 2012

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •