Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: [Inne] Naprawa czujnika zapięcia pasów

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi A3 Sportback S line
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny [Inne] Naprawa czujnika zapięcia pasów

    Witam
    Chciałbym na wstępie wszystkich powitać, dlatego że to mój pierwszy post na tym forum. Stałem się posiadaczem auta z 4ema pierścieniami jakieś dwa miesiące temu. Wszystko ładnie cacy, lecz przy kupnie okazało się iż auto posiada jedną wadę - po włożeniu klamry od pasów świeci się kontrolka od "niezapiętych pasów" do tego sygnalizując w czasie jazdy (wkur....) denerwująćym brzęczeniem . Wygoglowałem się troszkę lecz nie znalazłem odpowiedniego rozwiązania problemu. Kilka ze sposobów wypróbowałem - WD40, spray KONTAKT w sumie niczego nie wniosły do poprawy komfortu jazdy - dalej mnie wkur... (denerwowało to brzęczenie). Kontrolka się zaświecała jak się poruszyłem, czasem gdzieś dotknąłem przypadkiem, a czasem jak się tej fr..... uwidziało to działało mi na nerwy. Słyszałem też o odpięciu wtyczki od samych pasów, w sumie nie próbowałem. W jednych Audi jest ta wtyczka w innych gdzieś schowana więc nie wnikałem, a że lubię jak wszytko jest sprawne w aucie postanowiłem coś z tym zrobić i rozebrałem ustrojstwo.

    Pacjentem jest Audi A3 Sportback 2.0TDI SLINE.

    1. Do rozebrania użyłem następujących narzędzi.

    -śrubokręt płaski - wielkościowo zwykły śrubokręt
    -zestaw śrubokręcików (komplet 6 szt- 4płaskie 2krzyżaki) - są to małe narzędzia, a zestaw zakupiłem kiedyś w TESCO.
    -klej cyjanoakrylowy pot. SUPER GLUE, CYJANOPAN - co kto lubi.

    2. Wyczytałem w necie że podobno ów zapięcie jest "nierozbieralne" - rozśmieszyło mnie to


    3. Za pomocą śrubokręta płaskiego niech będzie że duży - włożyłem go między obudową klamry a przyciskiem od zwalniania blokady pasa i obróciłem go o 90 stopni. Najpierw z jednej potem drugiej strony. Jednym z minusów tej metody są , mogą być troszkę uszkodzone krawędzie obudowy, ale moim zdaniem lepiej troche gorzej kosmetycznie jak wydać 250 za nową obudowę z czujnikiem.



    4.Po zdjęciu obudowy ukazały nam się graty od mechanizmu pasów.



    5.Tutaj widać winowajce.


    6. Ściągamy białą zaślepkę i mamy czujnik (blaszki)


    7.Zasada działania jest banalnie prosta. Wkładamy klamrę pasa (1). wraz z wejściem pasa przesuwają się zielone klamerki (2) wtedy następuje odepchnięcie blaszki (3) od widełek (4). Zetknięcie elementów 3 i 4 powoduje świecenie brzęczenie pasów.


    8.Wyprostowałem blaszki, włożyłem je w kanały zaznaczone na zdjęciu (1) i (2)



    9. Po złożeniu blaszek w kanały zaślepiamy blaszki białą zaślepką, a resztę składamy w odwrotnej kolejności. Czarną obudowę sklejamy na wspomniany na samym początku klej i owy problem znikł.

    W tym wątku opisałem swój problem. U innych mogą wystąpić inne problemu na które nie natrafiłem. Może na przykład zabrudzić któraś blaszka, może puścić lut łączący któryś kabeł z blaszką widełek.

    Myślę że owy wątek komuś pomoże.

    Pozdrawiam








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=10363...41676ce531b58a
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 07-09-16 o 17:14

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •