Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: krzywe koło przednie + trzaski,zgrzyty

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny krzywe koło przednie + trzaski,zgrzyty

    Kupilem A3 po lekkim dzwonie z przodu. Po wymianie pasa przedniego, błotnika, maski i innych mniejszych elementów okazuje się, że jest trochę krzywe koło. Oprócz tego podczas jazdy przy bardziej gwałtownych ruch.ach kierownicy słychać takie lekkie zgrzyty, trzaski. Mechanik twierdzi, że nie jest w stanie zweryfikować co dokładnie jest walnięte. Twierdzi, że najlepiej kupić amortyzator + piastę. Wg niego na 90% jest to jedno albo drugie i mówi, że jak już rozkręcać to najlepiej zmienić obie rzeczy i powinno być OK. Problem trochę jest taki, że nie za bardzo jestem w stanie przez najbliższe dni podjechać do niego i konkretnie zobaczyć o czym mówi i cos nie do konca przekonany jestem do tej jego teorii.

    Mam więc takie pytania do Was:
    - czy tylko te dwa elementy mogą być uszkodzone? czy mechanik ma racje, że jak wymienimy amor i piastę to powinno być ok?
    - a co z wahaczem czy zwrotnicą?
    - czy ma ktoś schemat jak wygląda zawieszenie przedniego koła?
    - w jaki sposób bez oddawania auta do serwisu (koszt;/) można sprawdzić co dokładnie jest przyczyną? Czy w okolicach Wrocławia bądź Żar znalazłby się ktoś kto to może zweryfikować bez duuużych kosztów?
    Ostatnio edytowany przez boruurob - 07-09-16 o 14:09

  2. #2
    KamileQ's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    A wahacz, sanki?

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)

    Domyślny

    konfrotując opinie wychodzi na to, że z tego wszystkiego to trzeba zmienić amortyzator i zwrotnicę - na 95% powinno pomóc.
    natomiast całe zamieszanie apropo piasty bierze się stąd, że może być problem z przełożeniem piasty z mojej zwrotnicy do nowej.

    tak czy inaczej auto ma przebieg 8tyskm. Wg mnie trzeba więc kupić nowy amortyzator, żeby był na podobnym poziomie co drugi.
    Czy w takim przypadku można kupić zamiennik? Czy mając z jednej strony zamiennik a z drugiej oryginał zaiweszenie może pracować niestabilnie?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    chyba juz mam odpowiedz. w trzech sklepach internetowych twierdzą, że jeszcze nie ma amortyzatorów do tego auta w zamiennikach.. zostaje wiec oryginał w ASO - koszt 620pln.
    to jeszcze nie jest aż taki duży problem.. niestety okazuje się że zwrotnica (żeliwna) kosztuje 1125pln ;///
    Ostatnio edytowany przez boruurob - 07-09-16 o 14:08

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •