Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Piszczenie przy ruszaniu... koniec sprzęgła?

  1. #1
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Piszczenie przy ruszaniu... koniec sprzęgła?

    Tak jak w temacie. Przy ruszaniu z jedynki slychac piszczenie. W zaleznosci od tego jak dlugo przytrzymam sprzeglo tym dluzszy jest pisk. Przy innych biegach juz nie piszczy tylko przy ruszaniu choc i tak nie zawsze ale za to bardzo często. Znajomy meches powiedzial ze sprzeglo jest najbardziej obciazone przy ruszaniu co mnie troche zmartwilo bo byc moze zapowiada to jego wymiane w najblizszym czasie Troszke mnie to dziwi bo przebieg mam 80k. Spotkal sie ktos z was z takim przypadkiem??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 13-10-16 o 20:34

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Nie zauwazyles zeby sie slizgalo ?
    Moze nie ze zbytniego obciazenia czy przebiegu ale moglo zostac raz przypalone i powierzchnia tarczy jest bardziej "sliska" (jednak IMO to malo pradopodobne).
    Jesli masz znajomego mechanika to moznaby sprobowac wjechac na kanal i podniesc przod auta a potem probowac jakby ruszac z pierwszego biegu.
    Wtedy mechanik powinien to osluchac. Obciazenie bedzie minimalne wiec wtedy na pewno sprzeglo nie bedzie za bardzo przeciazone nawet jesli jest przypalone.
    Jesli bedzie piszczec to moze byc ze lozysko oporowe (ale to tylko moje gdybanie).
    Moze sie okazac ze to nie piszczy wcale ze sprzegla. Generalnie do dobry sposob zeby rozne rzeczy sprawidzic i osluchac - mi wiele razy takie badanie pomoglo znalezc jakas *******e wydajaca dziwne dzwieki

  3. #3
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak bede zmienial rozrzad to moze wtedy uda sie cos zdiagnozowac. Na razie wielkie dzieki za podpowiedz a w razie czego skrobne co bylo przyczyna owego piszczenie. Dodam ze zaczelo sie ono pojawiac czasem przy zmianie biegow i odpuszczaniu sprzegla (jak sie je dluzej przytrzyma)...

  4. #4
    asmo666's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z GRUBEJ RURY
    Auto
    Nysa SR20DET
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tez mam podobny problem... czasem przy gwaltowniejszym odpuszczeniu sprzegla na niskich obrotach na 1 biegu slychac jakby zgrzyt - hmmm jak hamowanie starego autobusu i nie mam pojecia co to moze byc
    www.nissantech.pl

    gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!!

  5. #5
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    u mnie podobny zgtzyt byl, jak redukowalem bieg, szvzegolnie z 4 na 3...samo przeszlo. Ale znowu mi sie to zdarzylo jakis czas temu i znowu cisza.
    .......

  6. #6
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    u mnie nie ma zgrzytów tylko sbie piszczy Najpierw przy ruszaniu a teraz nawet i na trojce jak przytrzymam dluzej sprzeglo... Co mnie najbardziej dziwi to to ze nie dzieje sie tak za kazdym razem... zobacze co zdiagnozuja znajomi pzy wymianie rozrzadu. Mam nadzieje ze bedzie to *******a

  7. #7
    Prorok_89's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    Dołączam się do temu tylko u mnie jest inny problem.
    Po zmianie sprzęgła na nowe zaczęło mi piszczeć przy ruszaniu.
    Na starym sprzęgle nie było takiego problemu. Po zmianie na nowe pojawił się problem, myślałem że z czasem zniknie ale cały czas jest.
    Co robić?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •