Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: Długo pali-świece żarowe??

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Miasto
    Oświęcim

    Domyślny Długo pali-świece żarowe??

    panowie mam pytanko w jaki sposob mozna sprawdzic czy swiece zarowe sa dobre!!
    bo wydaje mi sie ze mam ktoras walnieta bo cos mi teraz na tych mrozach dluzej pali??
    jaka jest cena swiec zarowych??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-10-15 o 18:08
    Bogdan

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    hej
    sprawdzic mozna w kilka sposobów najprostszy to wykręcić i na krótko z kabelkiem dać do akumulatora i jak się zrobi ciepła wręcz czerwoan to działa

    u mnie były padnięte po 124 tys km wymieniłem, przy przymrozkach odpala prawie od razu wcześniej ciężko było

    ja kupiłem u gościa z allegro bo cena zabija wszystko
    http://www.allegro.pl/item136176970_..._ford_tdi.html

    z wysyłką za pobraniem 90 pln

    firmowe beru lub bosch, ja wziołem boscha, tzreba zadzwonić i zapytać co aktualnie ma i tyle
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Miasto
    Oświęcim

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukiasz
    hej
    sprawdzic mozna w kilka sposobów najprostszy to wykręcić i na krótko z kabelkiem dać do akumulatora i jak się zrobi ciepła wręcz czerwoan to działa

    u mnie były padnięte po 124 tys km wymieniłem, przy przymrozkach odpala prawie od razu wcześniej ciężko było

    ja kupiłem u gościa z allegro bo cena zabija wszystko
    http://www.allegro.pl/item136176970_..._ford_tdi.html

    z wysyłką za pobraniem 90 pln

    firmowe beru lub bosch, ja wziołem boscha, tzreba zadzwonić i zapytać co aktualnie ma i tyle

    a mozna wymieniac pojedynczo czy trzeba caly komplet??Nic nie bedzie szkodzilo jak wymienie jedna sztuke??
    Bogdan

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa/Fałtekowo
    Auto
    Honda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    powiem tak za ta cene z allegro wziolbym wszystkie, pamietaj ze w sklepie za 1 sztuke placisz ok 60 pln

    dodatkowo wydaje mi sie ze jak wymienaic to wszystkie inaczej nei ma sensu
    RPMotorsport.pl
    Magnaflow, Thermo-Tec, Ultra Racing, Rockford Fosgate, Motul, Millers Oils, Toyo, Drag Wheels, ATS, EBC, Sparco, MTS Technik, Eibach i inne, możliwość negocjowania cen

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Miasto
    Oświęcim

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukiasz
    powiem tak za ta cene z allegro wziolbym wszystkie, pamietaj ze w sklepie za 1 sztuke placisz ok 60 pln

    dodatkowo wydaje mi sie ze jak wymienaic to wszystkie inaczej nei ma sensu

    Oki??ale jezeli sprawdze wszystkie po kolei na akumlatorze i beda sie grzaly to nie ma sensu wymieniac??Dobrze rozumiem??

    Pozdr
    Bogdan

  6. #6
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fufcik
    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukiasz
    powiem tak za ta cene z allegro wziolbym wszystkie, pamietaj ze w sklepie za 1 sztuke placisz ok 60 pln

    dodatkowo wydaje mi sie ze jak wymienaic to wszystkie inaczej nei ma sensu

    Oki??ale jezeli sprawdze wszystkie po kolei na akumlatorze i beda sie grzaly to nie ma sensu wymieniac??Dobrze rozumiem??

    Pozdr
    Jak najbardziej dobrze

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Poznań/Luboń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam
    mam problem z odpaleniem silnika jak jest ciepły.
    Co może być przyczyną ??
    jeden gościu mi powiedział że latem świece żarowe nie podgrzewają tylko zimą czy to jest prawda ?? czy znów sobie wyssał coś z palca.
    Miałam wymieniany rozrusznik gdzie szukać przyczyny??
    byłabym wdzięczna za pomoc
    Agnieszka

  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Po części ma rację - świece w temperaturze powyżej 5*C (temperatura płynu chłodzącego silnika odczytywana przez czujnik G62) nie są podgrzewane przed uruchomieniem silnika ale już po jego uruchomieniu (bez znaczenia czy zimą czy latem) następuje faza "dogrzewania" komór spalania w silniku przez około 1-2 minut aby polepszyć warunki spalania paliwa w zimnym silniku. Twój problem z utrudnionym rozruchem ciepłego silnika polega na tym, że w mapach sterownika silnika ustalona jest mniejsza dawka startowa paliwa dla ciepłego silnika aby w ten sposób ochronić i zmniejszyć ryzyko szybszego zużycia się dwumasowego koła zamachowego i o ile sprawny jest rozrusznik (nie są w nim jeszcze zużyte tuleje i nie stawia wielkiego oporu podczas rozruchu) oraz akumulator ma jeszcze swoją wysoką sprawność to wał korbowy silnika uzyskuje podczas rozruchu odpowiednią prędkość w zależności od której podawana jest dopiero odpowiednia dawka startowa paliwa. Jeśli zaś akumulator jest już słabszy a rozrusznik stawia większe opory (u Ciebie akurat jest on wymieniony - oby na sprawny) to wał korbowy musi się kręcić dłużej. Jeśli wymienisz akumulator na nowy to problem na jakiś czas zniknie ale większość użytkowników TDI decyduje się na tzw. "korektę" map dawki startowej silnika u tunera aby ten problem całkowicie wyeliminować. Koszt takiego zabiegu to kwota około 400 zł.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Poznań/Luboń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dziękuję za odpowiedź ale mimo to i tak się zastanawiam bo wszystko było ok do tego czasu. jeszcze te świece mnie bolą.
    BAD AZZ mi sprawdzał autko kompem Vagiem wyskoczyły jakieś błędy ale do dnia dzisiejszego nie wiem jakie coś tylko wspomniał o świecach. Nigdy takiego problemu nie miałam ale jeszcze nie mam przekonania co do aku a może ten przekaźnik co wszyscy piszą
    Dodano:
    a ten koszt 400zł to trochę mnie przeraził
    Ostatnio edytowany przez AgnieszkaNeo - 05-08-10 o 10:38 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Agnieszka

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam serdecznie,

    ja natomiast mam pytanie dotyczące długości podgrzewania świec. W momencie przekręcenia kluczyka zapala się "sprężynka" i wydaje mi się, że za szybko gaśnie (temperatura ok 0 stopni C). Gaśnie w podobnym tempie jak kontrolka od immo. Nie wiem czy musi porządnie przymrozić aby tak na prawdę zobaczyć czy dłuzej dogrzewa czy faktycznie coś jest na rzeczy? Silnik 1.9 Tdi 90km

    Jak jest z tym u was?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •