Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: 1.9 TDI PD - Niestabilne, wahające się korekcje pompek

  1. #1
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny 1.9 TDI PD - Niestabilne, wahające się korekcje pompek

    Problem dotyczy A4 B6 z silnikiem AVF wrzuciłem ten temat na kilku forach, ale na razie nikt mi nie potrafił konkretnie pomóc.

    Panowie, może ktoś miał podobny przypadek. Borykam się od dłuższego czasu z nieregularnymi drgawkami. Nierównomiernie bujnięcia silnika. Korekcje w 013 były nie za specjalne, więc postanowiłem działać.
    Najpierw wymieniłem uszczelki pompo-wtrysków, po nich sytuacja miała się tak:
    http://vaglog.pl/log_276802.html
    Cylinder 2 i 4 wymieniał się korekcjami w miarę rozgrzewania.

    Następnie umyłem wtryski w myjce ultradźwiękowej i zamieniłem miejscami 2 i 4 pompkę. Po tym zabiegu korekcje się poprawiły. Ale problem drgawek jest nadal. Korekcje zmieniają się bardzo szybko w sporym zakresie, jeszcze nigdzie nie widziałem by tak skakały. Jeśli wrócę z trasy to zaraz po zalogowaniu jest tak:
    http://vaglog.pl/log_280566.html - prawie, że ideał.
    Ale wystarczy, że auto chwilę pochodzi na jałowym i korekcje zaczynają rosnąć:
    http://vaglog.pl/log_280565.html oraz http://vaglog.pl/log_280567.html

    Nie podoba mi się dawka paliwa, która tak skacze oraz skaczące obroty. Myślę, że ECU ma problem z utrzymaniem równobieżności wałka. Coś zakłóca poprawną pracę silnika i mi się wydaje, że to pompki...
    Przy okazji mierzyłem wałek i wymiary na każdej krzywce ok - 61,7 mm, nie ma wytartych bocznych fazek wałka. Oczywiście uszczelnienia za każdym razem nowe jak i śruby mocujące. Gniazda wybite (wyrównałem papierkiem ostre krawędzie), ale po wyciągnięciu pompek po pierwszej wymianie uszczelnień zero śladów zużycia na o-ringach. Wszystko poskręcane na dynamometr i ustawione na 180 stopni jak w ELSIE pisze.

    Pomożecie złapać jakiś trop ? ? ? Wiem, że w 130 konnych wersjach ten problem jest znany i wiele aut męczy ta bolączka drgań... ale tu wyraźnie jest problem z utrzymaniem biegu jałowego. W czasie jazdy auto zachowuje się poprawnie. Jest moc i przyśpiesza bez checka. Dodam, że poduszki silnika mam nowe z ASO a skrzyni Lemfordera. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    podobny problem był poruszany w temacie niżej, ale w sumie do żadnego konsensu nie doszło. Niektórzy wymienili dwumasę, wtryski, poduszki a drgania na biegu jałowym dalej pozostały. Może te silniki tak mają

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...roblem!/page14

  3. #3
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie mam już pomysłów, wtryski teraz po myjce wyglądają OK patrząc na korekty, ale praca silnika jest wyraźnie zakłócana. Czyli czytając tamten temat wychodzi na to, że to albo dwumas, wtryski, wałek rozrządu. Wałek mogę wykluczyć od razu bo jest OK. Ale dwumas nie miałby chyba wpływu na silnik tak by skakała dawka paliwa ? Czy jednak może tak obciążać silnik, że na chwilę spada prędkość obrotowa a te zmienne korekcje są skutkiem a nie przyczyną ? Bo ECU próbuje korygować by wyrównać obroty...

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wtryski robiłeś, wałek rozrządu mówisz że sprawdzałeś a jak dwumasy nie słychać to chyba masz ją sprawną, więc gdzie indziej trzeba szukać przyczyny. Ale gdzie to ja nie mam pojęcia. Może sterownik komputera trzeba zaktualizować. Kiedyś miałem taki przypadek w golfie IV, na zimno palił extra na na ciepłym nie chciał. Dodam, że na początku nawet regenerowałem pompę paliwową (bo nie miałem silnika na pompowtryskach) i trzy miesiące było ok, a potem problem powrócił i znowu ciężko palił na ciepłym.Byłem u kilku speców i się okazało, że to po prostu zużycie silnika (ponad 350tys) i trzeba poprawić dawki paliwa. Gościu wyjął sterownik, coś tak porobił, wsadził i wszystko było ok, jak ręką odjął. Tylko, zę tam był silnik na pompie

  5. #5
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ciężki temat - spróbuje jeszcze zaślepić EGR i może odpiąć przepływkę... zobaczę czy dolot powietrza ma coś wspólnego z tymi drganiami, chociaż mało prawdopodobne...

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xoslox Pokaż post
    Myślę, że ECU ma problem z utrzymaniem równobieżności wałka
    A co to takiego??

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xoslox Pokaż post
    ale tu wyraźnie jest problem z utrzymaniem biegu jałowego
    Wałek dobry, dwumasa dobra, silnik dobry. Jeżeli te 3 rzeczy są dobre, to problem tylko leży w poduszkach zawieszenia silnika i w niczym więcej. I teraz żeby było zabawnie,
    jeżeli ktoś zmieniał poduszki zawieszenia silnika na te nie oryginalne tylko te ze sklepu motoryzacyjnego, to zawsze drgania będzie miał na jałowym biegu i musi się do nich przyzwyczaić. Wielokrotnie temat przerabiany u mnie w firmie. Oryginał kosztuje za sztukę około 400-500zł. Ale kultura pracy na oryginale, a na zamienniku to niebo a ziemia.

    Pozdrawiam
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  7. #7
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Bartek, poduchy mam obie nowe z ASO... Wałek dobry - bo mierzyłem wszystkie krzywki, dwumasa - nie mam pewności na 100%, że dobra i nawet tak nie napisałem, bo tego nie jestem pewien. Ale nie odczuwam żeby mi coś mocno drżało, szarpało podczas jazdy, jedynie na jałowym. Z tego co udało mi się wyczytać to dwumas może się objawiać na kilkanaście sposobów. Ty, jeśli masz doświadczenie to zapewne od razu byś wyczuł czy drgania pochodzą z nierównej pracy motoru , czy są przenoszone z dwumasa... Jesteś w stanie to stwierdzić jak podjadę ? Siąść na fotelu i powiedzieć czy to dwumas ?
    Ja jeszcze się zastanawiam nad gniazdami pompek - były wybite - ale pompka nie wchodziła w nie luźno, trzeba było dociągać śrubą... Bo jeśli przedostaje się co jakiś czas powietrze z komory spalania to praca pompek na bank jest zakłócona... Pompek tez nie jestem pewien bo nie były na sprawdzeniu i kij wie, czy któraś np nie podlewa... korekty korektami a w rzeczywistości może być rożnie... No i jeszcze raz zapytam, czy dwumas może powodować te spadki obrotów na te 861 ? I potem ecu koryguje żeby złapać te 882 ? ? ? Czy nie ma takiej możliwości ?

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    to przyjedź i zobaczymy, daleko nie masz
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  9. #9
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Coś jest jednak nie tak z pompkami. Szczególnie tą na 2 cylindrze. Log zaraz był po odpaleniu na zimnym, widać, jak 2 pompka coś niedomaga, ale najlepsze jest to, że drgawki się pojawiają w miarę rozgrzewania i najbardziej odczuwalne były przy końcu loga właśnie po tych prze-gazówkach - a tam korekcje spadały już do niskich wartości... Podczas jazdy też wskakują wartości na +1.

    http://vaglog.pl/log_281142.html

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    no to zadzwoń, przyjedź i pogadamy
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •