Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 15 z 15

Temat: prośba o analizę loga

  1. #11

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czy grupy 020 robiłeś w tych samych warunkach? Dynamiczne?
    Pierwszy LOG (pewnie Pb) wartości wypadania zapłonów są nie tragiczne. Jeśli jesteś w stanie to zmień miejscami świecę 4 (z dowolną) i sprawdź czy te CF przeskoczą na inną świecę, btw. ile mają najechane świece?. Bo to nie koniecznie świece. Być może kabel być może cewka.
    Ale znowu tu robiłeś niby dynamicznie, niby na Pb: http://vaglog.pl/log-003_020_75i9Z.html i wypadanie jest. Więc sprecyzuj które logi są jak i na czym (stat,dyn,LPG,Pb).
    Problem pojawia się na drugim LOGu (Pewnie LPG). I tu może być różnie. Układ zapłonowy jest bardziej wrażliwy na LPG i może dlatego. Może być też LPG, np. źle wyregulowany i np. kiepskie wtryski.
    Obroty falują tylko na LPG czy na obu paliwach?

    Co do wcześniejszych:

    od 5:47, tak się sprawdza czy są dziury. Można użyć PLAKa. Możesz też obejrzeć wydech od silnika do kata, jeśli masz jak.
    Ale tutaj http://vaglog.pl/log-002_033_1882Fo.html znowu masz dynamiczny i korekty są ładne tak jak powinny być.
    MAFa można spróbować przeczyścić specjalnym preparatem w spray'u. Uważać bo to delikatne ustrojstwo.

    Czy logi wszystkie robiłeś na pewno z butem w podłodze? Pytam bo wydaje mi się że w 002, Inj. On Time powinny być większe. Ale nie znam dokładnie silnika.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sam byłem w szoku że jak wykonałem logi na LPG to tylko zmieniała się wartość na 4 kolumnie a na PB to w 3 kolumnach
    Grupa 020: http://vaglog.pl/log-020_4P7lL1f.html (Logi na LPG)
    Grupa 020: http://vaglog.pl/log-020_B3DVfe.html (Logi na benzynie)


    jak i na LPG I PB 95 obroty falują
    gdy lekko skręcę kierownicą czy to w lewą czy to w prawą stronę zauważyłem że obroty idą do góry a później spadają.

    Logi były robione przy -3.5 a -4 stopni
    nie są to statyczne a dynamiczne od 1500 obrotów do 6000 obrotów silnik 1.8 t AUM 150km

    a jeśli chodzi o te wcześniej w poście logi to są robione dynamicznie tam też wrzuciłem statyczne ale to widać po obrotach
    http://vaglog.pl/log-002_033_1882Fo.html ---dynamiczny log

  3. #13

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kiedy są dynamiczne to w większości widać (poza tymi gr020), ale (chodzi mi o resztę, nie te z gr020) czy na 100% wciśnięty pedał gazu to już nie koniecznie, silnik oczywiście był zagrzany (90st)? I też nie widać czy wcześniejszy komplet logów (ten poza 020) był na Pb choć tak mniemam po wypadaniu zapłonów?
    Dziwne że wypada na Pb a na LPG nie (albo mniej). Wyjeździj gaz, zakręć gaz na butli, przejedź z 10km na Pb i dopiero zrób 020 na Pb.
    I przez to że nie znam silnika, rozumiem to że nie znam dokładnie wartości silnika a nie że nie wiem jaki to bo to masz w profilu Na mój gust Inj. Time powinien być koło 18 przy pełnym bucie.
    I ponawiam pytanie o przebieg świec (choćby orientacyjny +/-5kkm).

    EDIT: Tak przeglądam inne logi tych silników i chyba takie mają Inj. Time....
    Ostatnio edytowany przez zwonko - 13-12-16 o 12:49

  4. #14

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak świece nie wiem kiedy były wymieniane na pewno od 2 lat jak posiadam auto nie wymieniałem ich. Logi było robione na Pb na rozgrzanym silniku. Też mnie zdziwiło że na LPG inaczej wyszły wartości w kanale 20 jak na PB.
    Kable zapłonowe także nie były wymieniane. Jeśli chodzi o katalizator to on był wycinany prześwit nie był taki zły wyczyszczony w środku zespawany ponownie logi były robione po operacji katalizatora. Na początku nie było żadnych błędów po około 300 km przejechanych wczoraj z ciekawości sprawdzałem i był błąd na katalizatorze najprawdopodobniej wyszedł przez złą jakość gazu bo zatankowałem na nie firmowej (nie na orlen czy PB czy Statoil) stacji nie pamiętam jak się ona nazywała teraz miałem problem z kalibracją pokazania LPg ile jest. Jeśli przy ponownym tankowaniu LPG nie powróci (nie skalibruje się ) to czeka mnie wymiana zaworu który jest w butli lub czegoś innego ale mniejsza o to bo dobrze że mam jeszcze na gwarancji i za free to zrobią.

    Na 100% był wciśnięty pedał w podłogę.

  5. #15

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Świece kable wymień i sprawdź szczelność wg filmiku.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •