Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Wycena z Ergo Hestia po szkodzie na parkingu

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Wycena z Ergo Hestia po szkodzie na parkingu

    Cześć,
    Jakiś czas temu Pan z sąsiedniej firmy uszkodził moją A3 na parkingu firmowym. Na moje szczęście sprawca sam mnie odnalazł, po czym zaproponował spisanie oświadczenia.
    Może przechodząc do rzeczy jestem już po oględzinach rzeczoznawcy i po decyzji/ustaleniu kosztorysu naprawy. Rzeczoznawca wycenił szkodę na 893,41 zł brutto, zasugerował użycie części kategorii P, a w swojej argumentacji wymienił wiek samochodu i stopień wyeksploatowania części.
    Według mnie wycena i jego argumenty są trochę śmieszne :
    - zastosowanie zamienników pod pretekstem wiekowości auta (przecież to utrata wartości samochodu)
    - koszty naprawy lakierowanie 230 zł ? 60 zł wymontowanie/zamontowanie zderzaka + kierunkowskazu ?

    Przyznam, że pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. W jaki sposób mógłbym się od tego odwołać i czy mam jakieś szanse ?

    Poniżej 2 zdjęcia szkody oraz 2 zdjęcia z kalkulacji kosztów naprawy








  2. #2
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    powiem Ci że za mała sztuka aby brać rzeczoznawcę i kierować do sądu. Potem jak coś pójdzie nie tak, to sąd powoła biegłego i robi jeszcze jedną wycenę i będziesz musiał wyłożyć kasę na tego biegłego. CAła walka może się toczyć o pareset złotych które koniec końców będziesz musiał zapłacić prawnikowi za prowadzenie sprawy.
    Oczywiście możesz się zgłosić do jakiegoś rzeczoznawcy który rzuci okiem i powie mniej wiecej ile to moze kosztować. jeśli kwota będzie sporo większa, to zapłacić za niezależną wycenę i z takim papierkiem do sądu i albo dojdzie do ugody albo regularna rozprawa i wtedy się okaże...

  3. #3
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem zawsze warto się odwołać a nóż dadzą coś wiecej (może nie koniecznie do sądu ale wysłać info do ubezpieczyciela). Swoją drogą lakierowanie zderzaka 228zł brutto ? Nie wiem skąd mają takie cenniki bo wydaje mi się, że sporo za mało.

  4. #4
    Lachenry's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja bym się odwołał- bardzo mała wycena.

  5. #5
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    No to niech się odwoła i nie zapomni tego tu napisać. A ja wiem ze towarzystwo w odpowiedzi napisze mu zw owszem może być więcej jak dostarczy faktury za naprawę. Tyle

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Właśnie poniekąd zdaje sobie sprawę, że samo odwołanie, tudzież działanie na własną rękę nic tutaj nie da. Czy warto skorzystać z usług firm, które odzyskują odszkodowania, np. EuCO ?

  7. #7
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    TU nie ma prawa wymagac faktur, w koncu nie musisz naprawiac szkody, aczkolwiek oni maja obowiazek wyplacic taka kwote, ktora pozwoli przywrocic auto do stanu przed wystapieniem szkody, to w teorii, bo i tak to robia.
    Napisz jedno badz dwa odwolania, a nastepnie sprobuj sprzedac szkode .

  8. #8
    KamileQ's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wieliczka
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    O kurcze, ja za podobna szkode bez oględzin dostalem 1000-1200 (nie pamiętam dokladnie, z tym ze nawet zderzaka nie mialem w kolorze tylko w podkładzie i był tylko do malowania). Zainteresuj się firmą beker polska.

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warmińsko-Mazurskie
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam
    Samo malowanie elementu to koszt 1000zł w serwisie audi do tego zderzak wiec cena jest śmieszna.
    Mi wycenili naprawę na 700zł a na chwile obecna koszty już wynoszę 5700zł

    i bron cie panie borze na bez gotówkowe rozliczenie ja czekam na auto 2 miesiące i ciągle coś wymyślają.

    Proponuje jechać do serwisu audi niech zrobią ci wycenę i przedstawić ja ubezpieczycielowi.

  10. #10
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bit4you Pokaż post
    Proponuje jechać do serwisu audi niech zrobią ci wycenę i przedstawić ja ubezpieczycielowi.
    no i co Ci to da? NIC. ku%wa piszecie rzeczy a nie macie pojęcia o tym...
    Ile razy mam jeszcze napisać, że ubezpieczalnie nie są takie głupie że po pokazaniu jakiejś niezobowiązującej wyceny z aso, oni NIE ZMIENIĄ wysokości odszkodowania??????
    Stałą ich praktyką jest że aby otrzymać wyższe odszkodowanie, należy przedstawić faktury zakupu i naprawy.
    Oczywiscie jest to bzdura i nieprawda. Bez ścieżki sądowej, towarzystwo nie wypłaci Ci kwoty która faktycznie się należy. Jezeli oczywiście mówimy wypłacie odszkodowania do ręki...
    Litości ludzie,...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •