Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 190

Temat: Czujnik zamkniecia drzwi

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Miałem ten sam problem z tym pie...... czujnikiem podginałem trzaskalem drzwiami i zawsze na jakis czas pomagało do czasu az padło całkowicie. Kupiłem nowy zamek w Audi za 310 zl i wymienilem i po problemie teraz mam tylko problem ze spasowaniem ramy w okół szyby bo na dziurach mi skrzypi.

  2. #22

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi 2002r.
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    a spotkał się ktoś z czymś takim, że FIS pokazuje zamknięte drzwi po kłapnięciu, ale światła awaryjne jak i wewnątrz samochodu powolutku gasnął i zaświecają się ponownie, lampki w drzwiach też się chyba świecą przynajmniej czerwona, otworze drzwi, FIS widzi otwarcie, dopiero po paru kłapnięciach jest OK. Tak jakby w zamku były 2 różne czujniki, jeden na potrzeby FIS'a drugi alarmu ? Alarm mam niefabryczny firmy Silicon
    Ostatnio edytowany przez meteo - 07-11-08 o 20:13

  3. #23

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odkopię bo mam problem podobnej natury.
    Od czasu do czasu samoistnie zaczyna migać oświetlenie wnętrza. Zapala się i gaśnie, zapala i gaśnie... W rejonie bezpieczników słychać co kilka sekund załączający się jakiś sterownik tego oświetlenia.
    Następny raz wsiadam do auta i wszystko jest ok.
    Nie ma na to reguły, usterka pojawia się i zanika całkiem przypadkowo.

    W czym może być przyczyna?

  4. #24
    bratex's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NE
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    u mnie się pojawia problem jak auto stoi długo na słońcu, próbował ktoś pryskać zamek jakimś preparatem do czyszczenia styków elektrycznych ?
    Kristallblau-metallic
    Jazda samochodem z czterema pierścieniami w logo to nie tylko komfort ale także prestiż !

  5. #25
    Marti85's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StoLica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Bratex,

    mam dokładnie to samo. tylko jak samochód stoi na słońcu to potem mam problem z tym czujnikiem w lewych drzwiach, robiłem nawet testy z suszarką
    jak wystygnie jest ok! strasznie jest to denerwujące bo FIS pokazuje otwarte drzwi i nie pomaga wielokrotne zamykanie (nie jestem zwolennikiem trzaskanie)

    myślałem długo na ten temat i jedyne co przychodzi mi do głowy to ze w samym przełączniku (kontaktronie) jest jakiś bimetal który pod wpływem temp. wygina się blaszka od styku.

    Wymienialiśmy ok 3 mieś. temu tylko ten przełącznik w golfie IV u kolegi, tam padło kompletnie (nie zapalała się lampka ale i pompa paliwa nie włączała mu się po otwarciu drzwi) do dziś działa ale fakt! było dużo z tym roboty.

    muszę wydostać u siebie zamek i zobaczyć jak to wygląda, czy da się to dobrze naprawić czy tylko wymiana. Podpowiedzcie czy bez problemu mogę rozebrać drzwi? chodzi mi o odkręcenie tych sporych śrub po zdjęciu tapicerki. (tak jakby dostać się do mechanizmu szyby) co z tym plastikiem wokół zamka?

  6. #26
    Rolek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złocieniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Ja ten sam problem mialem dzis jak auto w sloncu postalo. Nie gaslo podswietlenie w drzwiach i swiecia info o towartych drzwiach. Pędzelkiem wyczyscilem i jest ok. Zobaczymy na jak dlugo. A wie ktoś dlaczego nie swiecą mi podswietlania prawych drzwi jak je otworze? (czerwona zaroweczka i biała ktora swieci w ziemie)? Po lewej stronie się swiecą. Żarowke sprawdzalem i jest dobra.
    http://images23.fotosik.pl/101/2759d8f092dd6c63.jpg

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam,

    Mam dokladnie ten sam problem. Z tego co sie dowiedzialem to nie ma mozliwosci naprawienia tego. W gre wchodzi jedynie wymiana tej kasety.
    Probowalem juz wszystko, wyginanie, WD-40 i pomagalo ale tylko na jakis czas.

    Dzwonilem do ASO i powiedzieli ze koszt tej kasety to 442 zl (nr. czesci: 8L1 837 015) - cena jest jakas masakryczna.
    Patrzylem na zamienniki na allegro, ale nie ma nic o podanym numerze.
    Sa kasety o innym numerze i sprzedajacy mnie zapewniali ze beda pasowac.
    np: http://allegro.pl/item662106445_nowy...5_audi_a3.html

    Czy ktos probowal wsadzic tam zamiennik? Macie moze namiar na jakis pewny zamienik?

  8. #28
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    W golfie masz inny zamek, jest sterowany elektronicznie. W zasadzie musi byc z A3 i koniec (może podejdzie z A4 bo jest podobny system centralnego zamka zastosowany)

    Napisz na PW, do których drzwi to cos pomoge !

  9. #29

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hmm może powiem wam coś z mojego rocznego doświadczenia z zamkiem

    Jeżeli chodzi o drzwi kierowcy to sprawa ma sie następująco zaczeło mi na Fisie pokazywać otwarte drzwi na początku pomagało otwarcie i zamknięcie jeszcze raz drzwi
    i tak ze 2 tygodnie potem już na 10 razy 1 raz pomagało.
    Już nie mogłem rozebrałem oczywiście rozpoławianie drzwi, po dłuższej penetracji zamka moim oczom ukazał się czujnik więc wyciągłem go z zamka myśle kupie czujnik i Ok (w serwisie może 60 zł) ale czujnika samego nie ma w serwisie. Po dłuzszym sprawdzaniu okazało sie że wine ponosi sam czujnik wewnątrz (chyba się coś rozpadło) raz działa raz nie, czujnik w lewych drzwiach jest podwójny,ale tu ciekawostka wykorzystywany jest tylko jeden bo w wiązce są 2 przewody. więc zmieniłem jeden przewód we wtyczce i sprawa załatwiona czujnik jest OK (było to rok temu).

    Niedawało mi spokoju to że nieraz zauważałem mrugające światło u góry, niewiedziałem skąd to mruga czemu ale zapominałem sie zapytać aż kiedyś moja córka mówi że też mruga światło w prawych drzwiach (w czasie jak są zamknięte) FIS pokazuje że zamknięte. Tam nie rozbierałem jeszcze ale przypuszczam że czujnik też jest podwójny i jeden pin podpięty do światełka a drugi do FIS, więc kombinacji tam już nie ma.

    Ostatnio padł całkowicie wyłącznik drzwi kierowcy bo znowu się zaczyna raz zamknięte raz otwarte więc szukam wyłączników z rozbitych zamków.

    Oto moje boje

    W lewych drzwiach proponuje wymiane pinów (może pomóc o ile drugi jest dobry)

  10. #30
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A ja sie pytam po co tyle kombinacji ? Wystarczy kupić zamek drzwi (bo te czujniki w zamku są nierozbieralne) założyć i będzie ok. Sam przerabiałem takie akcje, więc wiem o czym mówię Poza tym nie ma różnicy czy to będzie zamek z wersji 3 czy 5d są takie same i działają tak samo, to samo dotyczy anglii.

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •