Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Montaż świateł przeciwmgielnych z przodu.

  1. #1
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Lightbulb Montaż świateł przeciwmgielnych z przodu.

    Montaż świateł przeciwmgielnych z przodu

    Części:
    Cena: 34,99 euro + KW
    Wiązka: https://www.kufatec.de/shop/de/volks...heinwerfer-mqb

    Jeżeli nie posiadacie VCDS'a lub innego programu do kodowania to znajdziecie gotowe rozwiązanie :https://www.kufatec.de/shop/de/diagn...heinwerfer-mqb (49 euro+KW). Nie wiem jak to działa ale ponoć działa

    Przednie halogeny + żarówki Osram H8 :
    Pasażer: 8V0-941-700-B
    Kierowca: 8V0-941-699-B

    Atrapy:
    I tu jest dowolność. Na allegro (albo jak i u mnie) są w stylu RS, ale widziałem różne wzory. Ważne żeby zamiennik (oryginałów to się nie tyczy) pasował .

    Śrubki (x4):
    WHT-005-764

    Oczywiscie potrzebujemy nowy przełącznik z funkcją przednich halogenów:
    Ja osobiście kupiłem taki 8V0941531L. Pamiętajcie, ze nowy włącznik musi posiadać wszystkie funkcję poprzedniego PLUS PRZEDNIE HALOGENY. Więc jeżeli macie funkcję AUTO, nowy musi ją również posiadać!!!



    Ok. Zabieramy się do pracy

    Okablowanie

    Pod kierownicą, na ścianie grodziowej znajduje się czarny materiał , wyciągamy czarny materiał znajdujący się na wysokości pedału hamulca. Tutaj znajdziemy zaślepkę, którą wyjmujemy, robimy w niej dziurkę i tamtędy puszczamy kabelki do komory silnika(lub do przedziały pasażerskiego). Tego szukamy.

    Tutaj akurat już po przeciągnięciu kabelków.

    Pamiętajcie żeby piny zostały po stronie "pasażerskiej" a kostki przekładamy do komory silnika. Ja zrobiłem to w ten sposób, że przeciągnąłem kostki, wziąłem lampę i świeciłem przez dziurę do komory silnika, żeby zlokalizować otwór. Sam otwór znajduje się pod akumulatorem, koło pompy hamulcowej. Wsadzamy łapę pod akumulator i grzebiąc znajdujemy i wyciągamy puszczone wtyczki . Oczywiście kabelek do masy również przeciągamy do komory silnika.

    Teraz skoro mamy już mniej więcej puszczone kable, odmierzamy ile dokładnie potrzebujemy kabla w przedziale osobowym. Dlatego demontujemy boczną obudowę (lewą) deski rozdzielczej (tam gdzie są bezpieczniki) plus ściągamy dekor przy słupku - ma takie dwa uchwyty plastikowe za które pociągamy.
    Gdy uporamy się z dekorem zobaczymy 3 (trzy) duże czarne wtyczki z białymi zabezpieczeniami. To jest właśnie centralny moduł elektryki/CECM/ECM/aka J519.

    Interesuje nas środkowa wtyczka i podciągamy do niej na oko kable z wiązki, które nam zostały w środku.

    Nową wiązke w silniku prowadzimy za akumulatorem, a potem pomiędzy akumulatorem i sterownikiem. W tym miejscu zostawiamy kabel masowy, który połączymy z masą akumulatora.


    Wyciągamy zaślepki (atrapy) halogenów.

    ERWIN mówi, ze trzeba ściągnąć zderzak - nie trzeba.
    Z tej racji, że poszedłem na łatwiznę, ściągnąłem koła, poluzowałem nadkola i od środka poluzowałem atrapy, które są na zatrzaskach i wszystko wyszło. Problem był z atrapą po stronie kierowcy, ponieważ jest tam mało miejsca przez zbiornik płynu do spryskiwaczy, ale dla chcącego nic trudnego .

    Prowadzenie wiązki:

    Krótszy kabel z wtyczką, prowadzimy od: pomiędzy sterownikiem a akumulatorem (tak jak napisałem wyżej), a potem koło wlewu płynu do spryskiwaczy puszczamy na dół (zasadniczo tą samą drogą pójdzie druga wtyczka).
    Dłuższą wtyczkę pociągnąłem równolegle do wiązki PDC. Przecisnąłem ją przez gumową osłonę i przeciągnąłem do prawej strony samochodu.


    Montaż świateł przeciwmgielnych i atrap:

    Sprawdźcie czy żarówki są dobrze włożone! Żeby potem nie było niespodzianek. Jeżeli wszyskto gra, podłączamy wtyczkę do żarówki.
    Instalujemy lampy (są dwa otwory centrujące, i dwa otwory na przykręcenie halogenów do zderzaka).

    I montujemy nowe atrapy halogenów.

    Centralny moduł elektryki etc.:

    Odłączamy klemę minusową.
    Zamieniamy dotychczasowy przełącznik świateł na nowy (wsadzamy łapę za przełącznik i wypychamy).
    Natępnym krokiem powinno być usunięcie dekoru na słupku A, gdzie znajduje się otwieranie maski. Ale tutaj też idziemy na łatwiznę. Wszystko jest na tyle giętkie, że możemy dość mocno dekor naciągnąć, żeby wydostać wtyczkę z modułu. Interesuje nas wtyczką środkowa (mała).
    Naciskamy ząbek i pociągamy w dół zabezpieczenie (biały kolor). Tutaj fajne rozwiązanie aczkolwiek jest mało miejsca. Wtyczka jest w prowadzeniu, gdzie przy wyjmowaniu bardzo pomaga, to potem przy włożeniu jest mały problem . Wyciągamy wtyczkę, żeby mieć pole manewru


    Gdy już mamy wtyczkę w ręku, małym śrubokrętem* odbezpieczamy "zewnętrzną" kostkę, ponieważ chcemy się dostać do środka.
    I teraz tak:
    Lewy konektor idzie do pinu 45.
    Prawy konektor idzie do pinu pin 5.
    Zresztą na wiązce jest nadrukowane, która wiązka, do którego pinu idzie. Wciskamy konektorki na swoje miejsca i składamy kostkę.
    Przeciągamy złożoną kostkę za dekor, ustawiamy w prowadnicy, zatrzaskujemy zabezpieczenie. Masę skręcamy do masy w przedziale silnika. Przelotkę zaślepiamy gumkę przez którą przepuściliśmy kable. Zakładamy klemę minusową .Ogólnie składamy wszystko to co rozkręciliśmy .
    I teraz zobaczycie najpiękniejszą choinkę na zegarach jaką w życiu widzieliście . Wszystko będzie Wam błędy pokazywało. U mnie wystarczyło przejechać dosłownie 10m, żeby wszystko się samo poustawiało i przestało świecić na żółto .

    A teraz gwóźdź programu! Kodowanie!
    Bierzemy VCP/VCDS zależy co kto ma (oczywiscie musi obsługiwać 8V!) i potrzebujemy trochę cierpliwości i dokładności. Znajomość języka niemieckiego będzie pomocna .


    Wchodzimy w 09 Central Electronics.
    Security code 31347.

    Zmieniamy na

    Lewa lampa:
    ((**Znajdujemy pole o wdzięcznej nazwie "Leuchte12NL LB45", wchodzimy w nie i w nim znajdujemy "Lasttyp 12", w którym zmieniamy z "not active" na "allgemeine Scheinwerfer", itd.** takie kodowanie tyczy się VCP, na VCDSie będzie lista a potem podane nowe wartości do wyboru))
    (1)-Leuchte12NL LB45-Lasttyp 12 23 - allgemeine Scheinwerfer
    (2)-Leuchte12NL LB45-Lampendefektbitposition 12 38
    (3)-Leuchte12NL LB45-Fehlerort mittleres Byte DTC-DFCC 12 22
    (4)-Leuchte12NL LB45-Lichtfunktion A 12 Nebellicht links
    (6)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert AB 12 100
    (10)-Leuchte12NL LB45-Dimmwert CD 12 100
    Prawa lampa:
    (1)-Leuchte13NL RB5-Lasttyp 13 23 - allgemeine Scheinwerfer
    (2)-Leuchte13NL RB5-Lampendefektbitposition 13 42
    (3)-Leuchte13NL RB5-Fehlerort mittleres Byte DTC-DFCC 13 23
    (4)-Leuchte13NL RB5-Lichtfunktion A 13 Nebellicht rechts
    (6)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert AB 13 100
    (10)-Leuchte13NL RB5-Dimmwert CD 13 100

    Potem wchodzimy
    09 Code: 31347 Long Coding Helper -> Byte 7 zaznaczmy Bit 3 i zapisujemy

    Osobiście zapomniałem wpisać security code i nie chciało zapamiętać nowych ustawień. Po zalogowaniu się i odnalezieniu tego wszystkiego i poustawianiu jeszcze raz, auto przyjęło nowe ustawiania.

    Instrukcja została przetłumaczona przeze mnie dzięki uprzejmości użytkownika kc1174 z forum http://www.audi-sport.net/. Link do oryginału
    http://www.audi-sport.net/xf/threads...015-us.255379/






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=18900...b8d5d811af1ee3
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-01-17 o 13:11
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •