Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: dziwny dźwięk z komory silnika

  1. #11

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [8v] dziwny dzwiek 1.6 tdi

    Witam was panowie .

    Jestem tu nowy wiec jesli cos bedzie nie tak to prosze o wyrozumialosc .

    Postanowilem napisac , moze ktos kiedys mial cos podobnego co mam ja teraz ze swoim a3.

    Do rzeczy Hidden Content zaczelo mi sie to dziac jakies 3 tyg wstecz.

    Od strony pasazera wydobywa mi sie dziwny dzwiek , dla mnie moge to nazwac , rzecholenie , jakby ktoras rolka brzeczy , ale ten odglos pojawia sie tylko jak odpale silnik to po 3 minutach pojawia sie te rzecholenie, pojade do sklepu czy do pracy i stane i slucham i tego odglosu juz nie ma .

    Na filmiku jest slyszalny dokladnie ten dzwiek, jak oraz praca silnika ktora to cos zakloca , dodam ze rozrzad zostal wymieniony , pasek wieloklinowy z napinaczem oraz rolka alternatora rowniez bo mechanik jeden powiedzial ze to lozysko na rolce alternatora , niestety nic z tych rzeczy .

    Ponizej link z danym odglosem .moze ktos nakieruje mnie na to co to moze byc

    Hidden Content

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    otwórz bagnet i posłuchaj prawdopodobnie bedzie tam ten dzwiek jeszcze lepiej słyszalny, te silniki tak chodzą bo nie są nowe i w prawie kazdym coś "ciekawego" słychac, u mnie tez cos takiego podobnego jest słyszalne, moja teoria i wnioskowanie to pompa oleju zintegrowana z vacum, typ pompy vacum to prawdopodobnie z łopatkami grafitowymi które sie wyrabiają i póżniej tak walą, teoria nie potwierdzona, ale silnik mój mam osłuchany z kazdej strony i myśle ze to to

    posłuchaj czy tak masz
    youtube.com/watch?v=Jo1hL8WpqZI

    tak ogolnie to twój chodzi całkiem dobrze, przynajmniej nie słychać cykających wtrysków, moje nagranie w metalowym garaży wiec dzwiek dodatkowo wzmocniony
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Zrobilem tak jak mowiles rzeczywiscie jest to samo jak u ciebie , ale jakbys zauwazyl u mnie dzwiek pojawia sie po 2 -3 minutach jak odpalisz , u mnie te zecholenie , a u ciebie go nie slychac dopoki nie otworzyles bagnetu silnik twoj pracuje ladnie , moj tak samo ,tylko te rzecholenie mnie dobija i slychac go z prawej strony silnika.

    A co do pracy silnika , u mnie te rzecholenie pojawilo sie jakos ze 3 tyg temu a wczesniej tego nie bylo , wogole , a mam go juz prawie pol roku

  4. #14

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    chodzi ci o ten dzwiek jakbyś do miski nasypał śrub i sobie tam dzwonią? jesli tak to u mnie tez jest i jest to na 95% pompa oleju, a posłuchaj sobie u dołu miedzy drzwiami pasazera a kołem wtedy dobrze ją usłyszysz, 2-3min? olej sie rozgrzewa i zaczyna dzwonić, dopuki zimny to gesty i tłumi dzwonienie.

    z rzeczy które tam słychać moze byc jescze osłna rozrzadu i jej dolny zaczep, bo spece mechanicy czesto nie wiedza jak odczepic i urywają przez co moze dzwonić, ale to wiadomo inny dzwiek plastiku bylby

    na ogół tych silników lepiej nie słuchać bo spać pozniej nie mozesz, daleko im do kulturalnego dzwieku poracy, a pracować bedzie, tez swój nasłuchiwałem i sie zastanawiałem, a z kazdej strony coś innego ciekawego słychac..
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  5. #15

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    mam zamiar wymienic pompe oleju , ona niby na pasku jest z tego co slyszalem to prawda ?

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    tak na pasku, go tez trzeba wymieniac, ale trzeba zdjac rozrząd, bo jest zaczepiony o wał korbowy na dole, u mnie jest taka:
    Hidden Content

    Tyle informacji podsunołem musisz sie pochwalić jak wymienisz jak sie sytuacja ma i czy sie cos poprawiło i jak wygladał pasek? jestem mega ciekaw tego wszystkiego
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    za 2 tygodnie wracam do PL na urlopik i oddaje auto do naprawy takze napewno beda foty , i opis

  8. #18
    rpiechota's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    VCDs Okolice Bełchatowa-Radomska
    Auto
    A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    no jestem ciekawy bo u mnie przy 65 tys tez to słychac :/

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Panowie Profesor Chris właśnie dzisiaj rozwiazał nasza zagadke dzwieku wydobywajacego się z badnetu, tak jak myslałem jest to dzwiek pompy olejowej z vacum, pokazane na przykładzie auta z pompą u góry czyli pod korkiem oleju słychać a u nas słychać z bagnetu, bo pompa jest w misce - wszystko jasne tak ma być czyli tylko wymieniac pasek, śmigac i nie przejmować sie Hidden Content

    youtube.com/watch?v=Y7z9mD32jOc
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  10. #20

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lelystad
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Nadszedl ten dzien gdzie zrobilem swoja bestie . Pompa oleju wymieniona , zero jakiegos rzecholenia , dzwonione bylo do serwisu , to wogole sie zdziwili ze chce wymieniac pompe oleju , oni twierdza ze ona tak pracuje , i to jest normalne , ja swoja wymienilem nowa orginalna , i cisza , ale ciekawe jak dlugo , mam nadzieje ze juz na dlugo

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •