Strona 21 z 27 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 201 do 210 z 268

Temat: przełącznik czy przekaźnik świateł awaryjnych/kierunkowskazów

  1. #201
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Alien Pokaż post
    moje kierunkowskazy świeciły światłem ciągłym
    napraw stary włacznik
    trzeba rozebrac i przeczyscic styki

  2. #202
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    drodzy forumowicze... mam problem w tym temacie. Mianowicie wczoraj wieczorem po przyjeździe do domu, zamknąłem jak zwykle z pilota auto i w tym momencie włączył się lewy kierunkowskaz światłem ciągłym (cała lewa strona, przód i tył). pomyślałem na początku że może zostawiłem włączony kierunkowskaz ale okazało się że nie. po włączeniu awaryjnych wszystkie kierunkowskazy świeciły światłem ciągłym. prawy kierunkowskaz działał normalnie. nie wiedziałem co z tym zrobić, poszedłem do domu, poczytałem ten temat. zszedłem ponownie, wyciągnąłem cały przycisk awaryjny kierunek nadal świecił. wyciągnąłem bezpiecznik, kierunki świecą! nie wiedziałem co z tym zrobić, odpiąłem akumulator i na razie tyle w temacie. w domu poczyściłem styki na tym przycisku i idę to sprawdzić. czy ktoś miał może podobne problemy? proszę o pomoc co z tym należy zrobić. podejrzewam że tu raczej może być problem z jakimś spięciem...

    edit: mniej więcej rozwiązał się problem sam... ma to na pewno coś wspólnego z zamkiem centralnym. przez przypadek przy zamykaniu nacisnąłem jeszcze raz zamykanie i kierunkowskazy zgasły. jednak podczas jazdy przy włączaniu lewego kierunku migał dwa razy szybciej niż normalnie (prawy natomiast wszystko ok). po zaparkowaniu znów raz jak zamknąłem auto kierunki świeciły, jak nacisnąłem jeszcze raz - gasły (czasem za trzecim, czwartym razem dopiero się udawało ale w końcu zaskakiwało). pojeździłem chwilę po mieście i problem całkowicie się rozwiązał.
    tylko że boję się że to wróci z jakąś zdwojoną siłą i coś bardziej się zepsuje. czy macie jakiś pomysł co to może być? gdzie tkwi problem? i ewentualnie jak się go pozbyć. z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi
    Ostatnio edytowany przez pkosc - 07-12-13 o 16:38

  3. #203

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    to nie centralny ale blisko .....to centralka alarmu bo tylko ona ma polaczenie z obwodem kierunkowskazow ,w srodku sa 2 mini przekazniki i pewnie jeden pada

  4. #204
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    dzięki za odpowiedź. jakbyś mógł napisać coś więcej o tym, gdzie to się znajduje, jak to wymienić to byłbym bardzo wdzięczny.

  5. #205
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Centralka alarmu = pompka centralnego zamka (chyba ze alarm masz nieoryginalny)

  6. #206
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Na pewno jest nieoryginalny bo kolega ma taki sam pilot jak ja od centralnego tyle że on otwiera nim bramę do domu...

  7. #207

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    skoro nie orginal to szukaj w lewym słupku kolo nogi lub za skrzynka bezpieczników - ulubione miejsca alarmiarzy bo blisko do wszystkich punktów elektrycznych , zasilanie,kierunki ,obwody centralnego ...

    odkrec plastik z bezpiecznikami i włacz alarm ....powinno byc słychac cykanie przekazników w rytm sygnalizacji kierunków , 2 opcja - wpisz w net nazwe alarmu np. z pilota i bedziesz wiedziec czego szukasz ,jak wyglada owa centralka

  8. #208

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam Panów/Panie
    Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i nie ma w nich odpowiedzi do mojego przypadku , więc może ktoś , coś wie na ten temat - otóż u mnie słychać trzaski/cykanie/szczyrkanie z tego przekaźnika , natomiast wszystkie kierunki i awaryjne działają poprawnie. Kolega maciekpt opisał przypadek tych dźwięków ale gdy równocześnie też nie działają kierunki, u mnie słychać tylko ten dźwięk i czy wiecie co może odpowiadać za to? Dodam , że mam polifta i dowiedziałem się cenę w aso ( trochę duża jak wg. mnie) no i w sklepie innym też powiedzieli podobną cenę. Tak średnio uśmiecha mi się wymieniać ten przekaźnik jak byłby on sprawny a "coś" innego powodowało , że po włączeniu i wyłączeniu kierunków odzywa się ten przekaźnik.

  9. #209
    owieczka's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    1.9TDI AXR+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    112 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Jesteś ze śląska podjedź do Buzz-astral z Mikołowa. Ma pewnie kilka sztuk tych wyłączników za małe pieniądze. Podjedziesz, podłączysz, sprawdzisz ew. kupisz.
    Wymiana jest banalna także dużo czasu Ci nie zajmie.


    Kiedyś się ogarnę, ale czuje, że to jeszcze nie czas na takie wybryki.

  10. #210

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, jednak udało się bez wymiany tego, użyłem i nawaliłem dużo tego "spreju kontakt" i jak narazie działa jak powinno. Wypsikałem manetkę od kierunków i włącznik świateł awaryjnych. Zobaczymy na jak długo to wystarczy i co było przyczyną czy dziwne styki przy manetce czy ten włącznik.

Strona 21 z 27 PierwszyPierwszy ... 111920212223 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •