Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 268

Temat: przełącznik czy przekaźnik świateł awaryjnych/kierunkowskazów

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Marek ale bardzo możliwe,że koledze chodziło o przełacznik zespolony(manetke tzw.)

  2. #12

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    w domu
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adriank Pokaż post
    Marek ale bardzo możliwe,że koledze chodziło o przełacznik zespolony(manetke tzw.)
    dokładnie tak może być po co od razu pisać że ktoś bredzi??? MarekB troszkę daj przykładu nowemu koledze zarówno jemu jak i np mi. Choc sam nie wiem.....

  3. #13
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panwoei, wiece dlaczego nikomu sie nie chce pisać odpowiedzi na te posty, gdyż jest to temat wałkowany milion razy łącznie z opisami jak metodą "chałupnicza" naprawić przekaźnik kierunków czyli włacznik awaryjnych,

    w manetce mogą tylko zaśniedzieć styki,
    rozbierałem jedną manetkę aby sprawdzić, tam nie ma się co popsuć, to taki zwykły joystick z blaszkami
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #14

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    "kolego bredzisz,
    bo jedno i drugie to ta sama część"

    Widzę, że obrażanie ludzi na publicznym forum podnosi twoje EGO (MarekB). Mówiłem o dwóch zupełnie innych częściach: "włączniku świateł awaryjnych z przekaźnikiem migaczy" lub (i) "przełączniku migaczy". Tak właśnie nazywane są te części przez producenta i pod takimi nazwami odnajdziesz je w każdym katalogu.

  5. #15
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    panowie spokojnie
    chodzi o te dwie czesci ::





    chociaz nigdy nie spotkalem sie zeby zepsula sie manetka, ale.. wszystko moze sie zdarzyc


    kolege xchrisx, ponownie upominam o chec zapoznania i zastosowanie sie do regulaminu, za co juz dostal jedno ostrzezenie. na poczatek punkt 2.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ośw - Krk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny manetka czy przekaźnik

    Z kierunkowskazami sprawa ma się następująco:

    W przypadku gdy mamy do czynienia z samoczynnym cykaniem dochodzącym z przełącznika zespolonego (najczęściej cykanie to NIE jest powiązane z mruganiem kierunkowskazów) jest to wina MANETKI. Temat ten jest dogłębnie opisany na forum OCP. Z opisu tego wynika że w przełączniku wycierają się styki a pył z nich pochodzący powoduje przebicia, którego efektem cykanie.



    W pozostałych przypadkach wariowania kierunkowskazów, najczęściej połączonych z efektami świetlnymi, winowajcą jest moduł.



    Temat przerabiałem osobiście, a z symptomów przedstawionych przez założyciela tematu wnoszę, że wypadało by wymienić manetke.

    Nawiasem mówiąc wszystko to było już dawno temu przewałkwane i opisane na naszym forum, łącznie z linkiem do odpowiedniego artykułu na forum OCP.

    Pozdrawiam wszystkich

  7. #17
    Dolnośląskie KiTo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A6 3.0TDI Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    221 razy
    Podziękował
    60 razy

    Domyślny

    A u mnie jest trochę inaczej :
    Kierunki śmigaja poprawnie
    Awaryjne działa tylko prawa strona (przy otwieraniu z centrala jest to samo)

    Licze na to że to tylko zaśniedziałe styki przy włączniku awaryjnych bo jak zmieniałem radio to ruszałem tam kablami to coś zaczynało stykać - na chwile

    Teraz znowu kaput - problem - nie mogłem wyłuskać tego przełącznika śrubokrętami prawie mi sie połamało , niestety odkręcanie całego panelu to troszkę za dużo roboty jak na 1 przełącznik wrr

  8. #18
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Lookash Pokaż post
    Dodano: Cytuj: Oryginalnie napisane przez chester A3 edek na 100% jest to przekaznik kierunkowskazow (czerwony trojkacic od awaryjnych) PS skoro dziewczyna to czemu Edek ???, moze Etka sprawdzales w jej aucie ze na 100%? moze naciagniesz dziewczyne na niepotrzebne koszty ja uwazam ze jest to manetka przy kierownicy u mnie jest to samo i ktosz tego forum juz iedys pisal ze rozwiazal problem przez wymiane manetki,
    u mnie tak samo sie zachowywaly kierunki i po zmianie przerywacza problem odszedl do lamusa
    a ty u siebie rozwiazales ten problem przez wymiane manetki? ale masz racje nie na 100% a na 99% jestem pewny ze to to (z wlasnego doswiadczenia )
    pzdr
    OOOO UWIELBIAM




  9. #19
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Unhappy Brak kierunkowskazow

    Witam
    Wiem ze byly takie tematy ale nic pomocnego nie znalazlem.
    Ktoregos dnia zaczely mi fiksowac kierunki mrugnely sobie 2 razy i koniec wiec poszedlem za rada z forum rozebralem ten przerywnik (wlacznik awaryjek) poczyscilem go powyginalem blaszki no i wszystko zaczelo normalnie dzialac pojezdzilem jakis tydzien no i problem powrocil tak wiec znowu rozebralem podoginalem blaszki poczyscilem ale niestety juz nic to nie dalo. Wiec postanowilem zamowic ten przycisk i mialem nadzieje ze bede mial swiety spokoj zamowilem dokladnie ten: http://moto.allegro.pl/item399144602...audi_seat.html
    Dzisiaj go podlaczylem no i patrze ze awaryki dzialaja potem patrze ze kierunki tez wiec ucieszony zaczynam wszystko skladac. Zlozylem wszystko juz chcem isc do domu ale mowie sprawdze jeszcze raz i co sie okazalo ze awaryjki dalej normalnie dzialaja a kierunkow nie ma. Czy ktos moze wie jaka jest tego przyczyna. Opcje ze przycisk nie pasuje wykluczylem bo tak jak pisalem wczesniej raz zadzialaly kierunki. Czyz by to byla wina manetek? Mozna to jakos sprawdzic bez ich wyciagania np. zmierzyc jakos napiecie w tej wtyczne co przychodzi do przerywacza? Chcialem to oddac elektrykowi ale powiedzial mi ze dopiero za tydzien jest wolny a ja juz jestem jakis tydzien bez kierukow.

  10. #20

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kutno/Poznan
    Auto
    BMW 325iS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Powiem Ci,że strasznie mało dałeś za ten przełacznik....ja prosto od producenta płaciłem 130zł...może w tym leży problem...

    Poza tym ja miałem tak samo awaryjne działały dobrze,a kierunki albo wcale albo jak miały ochote i winą właśnie była ta blaszka w środku(jedna jest odpowiedzialna za kierunki druga za awaryjki) i po wymianie wszystko wróciło do normy...a ten Twqój przełacznik jakoś dziwnie nawet wygląda bo guzik ma inny niż w standardzie jest

Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •