Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: LPG i TURBO ??

  1. #1
    czaras's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny LPG i TURBO ??

    Mam do Was pytanko. Mysle, ze niedlugo bede zmieniac A trojeczke i zastanawiam sie nad S3. Naczytalem sie juz o nim tyle, ze spac po nocach nie moge Problem polega na tym, ze jesli juz kupilbym je, to TYLKO przy zalozeniu, ze wsadze do niej LPG. Prosze tylko nie piszcie o ..... wiadomo o co chodzi TEn post to nie pytanie o sens tej decyzji tylko o techniczny aspekt tej operacji. Mimo, ze stac mnie na zakup S3, to jednak zdecydowanie nie stac mnie na jezdzenie na benzynie przy zalozeniu, ze auto bedzie spalac powiedzmy 14-16l/100km KONIEC KROPKA.
    Moje pytanie to przede wszystkim, jakie sa istotne roznice w budowie podzespolow silnika A3 1.8T i S3 1.8T ? Tak sobie mysle, ze skoro wielu ludzi w Pl zaklada do silnika 1.8T LPG i sa z efektow bardzo zadowoleni, to wydaje mi sie, ze w S3 rowniez nie powinno byc zadnych komplikacji. Niemniej jednak chcialbym uslyszec Wasze !! techniczne !! opinie na ten temat. Pytanie dodatkowe czy fizycznie nie bedzie klopotu z umiejscowieniem LPG pod maska i ktora instalacja nadawalaby sie najlepiej do tego.
    Ps: na koniec wielka prosba o nie linczowanie mnie

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jasne ze sie da - nawet znam jedna s3 na gazie
    Ta sama instalacja co u mnie - Moja instalacja obsluguje do 250KM
    Cena ta sama
    Ja nie widze przeciwskazan - moj gazownik ma 2.7bi turbo na gazie
    BRC Seqent ew. Prins - wtryskiwacze Kehina
    Najlepsi w polsce: www.egp.pl
    Choc dla niektorych S3 i lpg nie idzie w parze - tak samo jak 1.8T i gaz to zlo
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A co do roznicy miedzy A3 i S3 w 1.8T
    A3:
    -turbo k03 ew. k03s

    S3:
    -turbo k04

    No i caly osprzet: wydech, kolektor itp.
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4
    czaras's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    (A) rturo !! czy mowilem Ci juz, ze Cie kocham !!!!

  5. #5
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    czaras, wole kobiety jednak
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #6
    czaras's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Kiedys poslancow, ktrorzy przynosili zle wiesci z miejsca zabijano, wiec ciesz sie, ze odpisales jak odpisales heh by the way ja tez jestem za kobietami
    Dzwonilem juz do tej firmy z Wawki i koles nastroil mnie baaaardzo optymistycznie do LPG wspominal faktycznie o biturbo. Co ciekawe ! Mozna dac wieksze wtryski od instalacji, wtedy osiagi polepszaja sie jeszcze od seryjnych

    Mam jeszcze jedno pytanko: na co najbardziej trzeba zwrocic uwage pod maska takiej S-trojki ? Jakie ewentualnie badania przeprowadzic w aso ?

  7. #7
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Trzymac sie od ASO jak najdalej
    Lepiej sie udac do jakiegos tunera

    A co do samego EGP to oni sponsoruja honde civic co startuje w 1/4mili - wlasnie na lpg

    Oni rowniez czipuja auta
    A co do samych osiagow to moje a3 bylo szybsze od fantasa na bemowie - roznica praktycznie nie zauwazalna - ale na papierze jest
    Ja jechalem wlasnie na LPG
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  8. #8
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    S3 i lpg? Zycze powodzenia na dluzsza mete, tymbardziej po chipie.
    Znam chlopaka ktory jezdzil a3 180KM na lpg, przelozone graty z tt225(turbo, kolektor itp.) i powoedzial ze nigdy wiecej. S3/tt225 i inne na k04 maja mala wade: pekajace sprezarki i kolektory. Taka juz konstrukcja tych aut. Temperatura spalania gazu jest wyzsza, sporo wyzsza w efekcie czego sprezarki, kolektory pekaja az milo.
    Od razu mowie, ze instalacja byla strojona przez jedna z niby najlepszych firm w pl. Zeby to auto moglo dlugo i bezawaryjnie jezdzic to jusialoby palic tego gazu ok 22l przy spalaniu benzyny na poziomie 15l, w innym przypadku egt szaleje.
    Zainteresowanych zapraszam na gg, jesli tylko bede mial czas to opisze cala ta historie.

  9. #9

    Domyślny

    CZARAS - mozna wiedziec jak skonczyla sie Twoja przygoda z gazem w S3?

    Nosze sie z zamiarem zalozenia gazu w cziptuningowanym a3 1,8t 180KM wlasnie w tej firmie. dzieki.

  10. #10
    czaras's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Heh ! To juz Ci mowie jak sie skonczylo Podczas poszukiwan natknalem sie na TDI ASZ. Po jezdzie probnej nie chcialem slyszec o innej wersji I na razie ciesze sie tym co mam, a S3 .... moze kiedys, choc nie wiem czy nie lepiej pojsc tropem Skapola jesli chodzi o osiagi Jak juz zagazujesz i pojezdzisz to podziel sie prosze wrazeniami w tym watku.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •