Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 38

Temat: kopci na siwo tylko cieply i na wolnych obrotach

  1. #1
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny kopci na siwo tylko cieply i na wolnych obrotach

    witam
    mam taki dziwny problem a mianowicie gdy przejade iles tam km(40,100,czy200)i stane np.na swiatłach(sa wtedy wolne obroty)lub zapalam cieply silnik to przes kilka chwil strasznie dymi na siwo trwa to jakier 10 sek.lub znika jak go przegazuje.dzieje sie to na cieplym silniku i na wolnych obrotach.olej z silnika niby nie znika(specialnie sprawdzam)wtryski wedlug vag-com sa oki,zauważyłem ze interculer jest w oleju.co moze byc powodem takiego kopcenia bo jest dosc spore trwa pare chwil i znika jak narazie??silnik asz
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:06

  2. #2
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    A płynu chłodniczego musisz dolewać ? Może Ci ubyło ?
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Turbina puszcza olej prawdopodobnie.

  4. #4
    horus1979's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeszow
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    plynu nieubywa caly czas jest taki sam poziom.dzis wyczyscilem dolot powietrza niebyl zbyt czysty, ale nadal kopci.zaobserwowalem ze na pewnych obrotach okolo 1400 a 2300 gdy powoli dodaje gazu jakby gorzej palil na jakis cylinder (lekko szarpie autem)potem to znika.wtryski leja czy tylko przytkane?
    Ostatnio edytowany przez horus1979 - 30-06-08 o 23:25

  5. #5
    themim's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Siwy dym po odpaleniu i na ciepłym silniku

    Przerzuciłem większość for, które podrzucił wujcio google na moje pytanie, ale każdy znawca twierdzi inaczej, więc zwracam się do Was.
    Po nocy silnik (AHF) odpala rewelacyjnie bez znaczenia na temp zewnetrzna, ale puszcza konkretnego bąka na siwo - teoretycznie uszczelniacze zaworów do wymiany, ALE po bąku kopci nadal na siwo do czasu rozgrzania silnika. Po rozgrzaniu na wolnych obrotach nie kopci, ale gdy silnik wchodzi na wysokie obroty znów zaczyna kopcić - być może lejące wtryski lub kąt wtrysku?
    Na różnych forach odpowiedzi wahają się od pokrzywionego korbowodu do oleju w dolocie...
    Nadmienię, że mam błąd czujnika temp cieczy - podpinałem do jego wtyczki rezystor 200Ohm, ale błąd nie znika (zwarcie do masy). Chcę się za to zabrać, ale z przyklejonego tematu nie mogę wyłuskać jak prowadzi wiązka od czujnika do ECU. Za każde rady będę niesamowicie wdzięczny, autem jeżdżę od 2mc, a w rodzinie jest od 3 lat.

  6. #6
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    -mogą być uszczelniacze, w takim wiekowym aucie jak najbardziej ( u mnie też jest podobnie ),
    -piszesz ze na wysokich obrotach kopci - ale też na siwo ? Jeśli tak to olej pali i może być to z turbosprężarki olej
    Musisz wytrzeć dolot , wyczyścić wraz z IC i rurami do kolektora ssącego , pojeździć i znowu sprawdzić .
    Sprawdzić wirnik po stronie ssącej też możesz czy łopaty całe i nie ma luzów , tyko nie pchaj tam brudnych paluchów.
    I też nie kąt wtrsyku bo wtedy raczej byś miał czarny dym i błąd na vagu ze złym kątem poczatku wtrysku, sam przecież się on reguluje w TDI, a tylko skrajne położenia wywołują błędy. A poza tym źle by ci palił na zimnym.

    Jeśli masz nadal bład po wpięciu rezystora ok 200ohmowego - czyli coś ok.100st C, to obstawiam przecięte izolacje przewodów idących i robiące zwarcie z czujnika do ECU. Jak nie wiesz który kabel we wtyczce w ECU odpowiada czujnkow, MOżesz wypiąć wtyczkę z ECU z podszybia i dojść po kolorach przewodu, a poza tym gdzieś jest w podwieszonym temacie które to przewody we wtyczce . Jak wyciągniesz wtyczkę i odnajdziesz końce przewodów z czujnika to rezystancja na obu koncach mierzona , ma być nie większa jak 1,5 Ohma. Wtedy będziesz też wiedział że nie ma gdzieś zwarć np z masą - blachą auta.

  7. #7
    themim's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    zauwazylem ze wiazka od czujnika rozdziela sie na 2 drogi: pierwsza idzie do glownej wiazki pod aku, a druga idzie gdzies na tyl bloku i tam konczy sie pusta wtyczka - tak ma byc?

    na wysokich obrotach tez tak na siwo kopci, zapach spalin jest specyficzny, kojarzy mi sie ze Starem puszczajacym popielata zaslone dymna

  8. #8
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    czujnik temp. pl. chlodzacego ma dwa obwodzki i 2 termistory : 1 na licznik , drugi na ECU . Tak jak napisałem zdejmij wtyczke od ECU i cos kolo 54 pina albo 70 powinien byc od plynu chlodzacego. Już napisałem jak to zrobić, dojdziesz po kolorach i zmierz rezystancje. Nic wiecej nie trzeba do szczescia.

    Bierze olej, albo przedmuchy i slaba kompresja silnika albo turbosprezarka puszcza, ale obstawiam to pierwsze. Ile pije ci oleju ?

  9. #9

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny 1.8T ARY Dymi kiedy chce, konczy sie turbo czy cos innego?

    WItam
    Czytalem sporo ale chcial bym sie upewnic...
    Pacjent 8l 2001 1.8T ARY z Q
    objawy takie ze:
    odpalam auto jest wszystko ok
    jezdze jest wszystko ok
    daje w palnik ostro jest wszystko ok
    zostawie auto na wolnych obrotach po 5-6 minutach zaczyna kopcic na bialo-bialo-niebiesko?
    po czym jak jade dalej po doslownie 300m przestaje kopcic

    Plyn chlodniczy czysty zadnych ubytkow - zaznaczalem markerem i codziennie sprawdzam, powietrza tez nie widac zadnego
    Sprawdzalem kompresje na kazdym garze po ponad 13 dmucha

    Olej ubywa jak to w 1.8T a ze noge mam ciezka to od wymiany 9kkm temu wlalem 1,5l

    Planuje rozbebeszyc dzisiaj dolot i zobaczyc strone zimna dokladnie, sprawdzalem przy rozrzadzie w pazdzierniku to w dolocie oleju praktycznie nie bylo luz poprzeczny i wzdluzny byl dopuszczalny.

    Prosze o ewentualne uwagi i sugestie

    Dziekuje

  10. #10
    Łódzkie skrzypul's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź/Żywiec
    Auto
    Town&Country
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    619 razy
    Podziękował
    308 razy

    Domyślny

    Odpal auto, rozgrzej. Wyjmnij bagnet i sprawdź czy olejem nie rzyga. Może mieć już jakieś przedmuchy. Sory że taką czarną wizję sieję ale mialem podobny objaw i winowajcą okazał się pierścień na 3 cylindrze.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Uwaga! Mój nick wymawiamy tak jak jest napisane: skrzypul a nie "skszypół"

    205 1.9 GTi 128KM, CRX Del-Sol 1.6 136KM, A3 8L 1.8TQ 180KM, S3 8L BAM 260KM, A3 8P 2.0TQ 400KM
    S4 B8 3.0 TFSi: 475KM
    Chrysler Town&Country 3.6 290PS

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •