Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 22

Temat: Otwarcie działalności /sklepu

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Z tego co wiem to z urzędu jest dotacja jak jest się bezrobotnym , a zwalniać się i próbować to trochę nie bardzo , wolałbym wziąść miesiąc zaległego urlopu i miesiąc z tego i przez 2 miesiące bym widział jak to idzie . Auto na początek to własne , a regały wiem , używanych nie brakuje .
    Tylko nie kogo nie stać żeby zatowarowac sklep we wszystkie części na starcie . A części nawet u siebie jak kupuje to przeważnie zawsze są na drugi dzień , mi to jakoś nie przeszkadza ale wiem ze klienci są różni

  2. #12
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    20tyś z PUP to nawet na oleje nie starczy chyba..
    Sklep motoryzacyjny to gruby temat jednak
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #13

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    20tyś z PUP to nawet na oleje nie starczy chyba..
    Dotacje z PUP-u nie mogą być nawet przeznaczone na zatowarowanie z tego co kojarzę.
    P.S. Nie no na oleje to by starczyło

  4. #14
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    No właśnie..sprzedaż jest niby prosta ale jako praca fizyczna
    Jednak na taki interes potrzeba wiedzy, pieniędzy i małej konkurencyjności...a z tym msz dosyć ciężko
    Pytanie czy musza to byc akurat części samochodowe....twoja decyzja to jest jakoś powiązana z zawodem czy tak akurat padło na motoryzacje....
    Pytam tak bo sam też jestem na pewnym etapie otwarcia działalności jednak usługowej tu postać rzeczy diametralnie sie zmienia
    Potrzebne sa umiejętności i na początek zestaw podstawowych narzędzi, a zapotrzebowanie zawsze jest czasem nawet mega duże to zalezy tu od Ciebie

    Wiec podstawowe pytanie czy musi to byc sprzedaż i dokładnie części
    Bo jak wszyscy wspomnieli ciężką branżę sobie wybrałeś...

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    podstawowe pytanie to czy ma jakiekolwiek pojecie o motoryzacji
    a nie ze się interesuje samochodem i czasem kola zmienie z letnich na zimowe
    i wielki fan motoryzacji
    albo kupie plaka i wyczyszczę srodek
    bo takich tez znam

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Gdybym tylko umiał czyścić plakiem środek to bym nie myślał o takiej działalności . 20 tys plus moje fundusze to juz ladna kwota by byla . Tak dla jasnosci to robie coś więcej przy samochodzie niz zmienianie kół z letnich na zimowe , wszystko do czego mam tylko narzędzia . A ta branże wybrałem bo widzę ile u mnie sklepów jest z częściami , teraz nawet otworzyli sklep , a za ścianą inny sklep tez z częściami , parodia normalnie . I wszyscy się utrzymują . A to też dlatego ze juz od ponad roku tak się interesuje tym , np ceny są tak mega rozbieżne ze szok . A sklep chciałem otworzyć nie u siebie tylko u narzeczonej , bo tam mam zamiar zamieszkać . Teraz mam trochę funduszy i tak o tym myślę ale też myślałem żeby może bardziej się ukierunkować w coś . Tylko za bardzo nie mam pomysłu w co . Np w Białymstoku , tylko to już duże miasto , nie tam chce zamieszkać jak coś , kupywałem żarówki ledwe do audi i ten sklep tylko miał żarówki i wszystko z tym związane , a zajmują się nim dwie osoby wiec chyba się opłaci . Tylko tyle co ze maja go w piwnicy w domu to już opłaty za lokal odpadają.
    Sebol78 a Ty co dokładnie zamierzasz robić , jakie usługi ? Oczywiście jeśli można wiedzieć ? Jak coś to może też być priv

  7. #17
    KOPACABANA's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    w samych siemiatyczach sklep ?

  8. #18
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maikel1897 Pokaż post
    Sebol78 a Ty co dokładnie zamierzasz robić , jakie usługi ? Oczywiście jeśli można wiedzieć ? Jak coś to może też być priv
    Jak w podpisie ...Meble kuchenne na wymiar, szafy przesuwne, wszelaka zabudowa
    Bawię się z tym w pracy od ponad 15 lat i tak przy zmianie miejsca zamieszkania (Poznań) zacząłem robić poza pracą .....masakra nie wiem kiedy co wpierw tyle jest pracy
    Tak na niemal dwa etaty juz lecę od dwóch lat więc skoro rynek obadany to czas robić coś dodatkowo (na poczatek) pod swoim szyldem
    A jak wspomniałem co fucha to sprzęt i tym sposobem np z narzędzi ręcznych (postawiłem na chociaż Boscha ...fajnie by było Festool ale..) mam już niemal wszystko i jest czym pracować
    Więc trzeba temat pchać dalej

    Dlatego pytałem o fach lub dziedzinę która Ciebie interesuje i z którą chcesz zadziałać

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tego nauczyłeś się i teraz można robić na swoim to fakt . Ja ogólnie pracuje , tzn jestem operatorem na maszynach/prasach , tzn robie tam takie elementy z blach , teraz akurat elementy do rynien od 3 lat , a wcześniej w innej firmie części do samochodów . Wiec raczej mojej działalności nie mogę połączyć z praca czy coś . Te części do samochodów to chyba zbyt ogólna dziedzina do ogarnięcia . Musze pomyśleć chyba o czymś bardziej ukierunkowanym w jednym kierunku .

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KOPACABANA Pokaż post
    w samych siemiatyczach sklep ?
    Nie nie w siemiatyczach , w innej miejscowości trochę większej od siemiatycz . Kolega kopacabana z samych siemiatycz ? Nawet nie wiedziałem ze ktoś tu ode mnie jeszcze jest na forum ��

  10. #20
    KOPACABANA's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemiatycze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez maikel1897 Pokaż post

    Nie nie w siemiatyczach , w innej miejscowości trochę większej od siemiatycz . Kolega kopacabana z samych siemiatycz ? Nawet nie wiedziałem ze ktoś tu ode mnie jeszcze jest na forum 😉
    z bliskich okolic, szkoda warto byłoby mieć dobry sklep pod ręką, ale powodzenia w rozkręcaniu

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •