Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Problem z nawiewem

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Problem z nawiewem

    Witam,

    moje audi dotknął taki problem:

    Prawy nawiew od strony pasażera nie grzeje prawidłowo - mianowicie zamiast ciepłego powietrza to leci zimne.
    Dałem samochód do ASO tam wszystko sprawdzili i stwierdzili, że z elektroniką jest wszystko OK oraz że prawy nawiew grzeje o około 15 stopni mniej niż lewy. Dalsza diagnostyka wiązała by się z demontażem kokpitu a to są już dość spore koszta...

    z komputera dostałem kiedyś taki błąd(teraz on już nie występuje):

    Kody błędów:
    B109171 - Silnik nastawczy klapy rozdziału powietrza z przodu Element wykonawczy zablokowany
    Sporadyczna


    Stąd mam pytanie - czy ktoś może się już spotkał z takimi dolegliwościami albo jest mi w stanie polecić serwis który w takich sprawach się specjalizuje?

    pozdrawiam,
    Grzesiek

  2. #2
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zdarza sie ze owy silniczek sie zablokuje, mozna sprobowac zrobic adaptacje klap w sterowniku klimy, jak nie pomoze to silnik nastawczy do wymiany. Nie wiem jak w 8V ale w 8P wystarczy wyciagnac schowek pasazera i wydaje mi sie ze tunel. Zakladam ze w 8V jest podobnie.

  3. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    GregZG (24-01-17)

  4. #3

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dziękuje bardzo za sugestie, jako, że jestem dość nowy w tych tematach - jesteś mi może w stanie podesłać info gdzie znajdę informacje/instrukcje jak wykonać w/w adptacje klap ?

  5. #4
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    raczej tak jak zawsze
    Hidden Content

  6. #5

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    adaptacje zrobiłem - jednak nic nie pomogło, także silnik nastawczy do wymiany.
    @klamamoto : dzięki za pomoc !

  7. #6

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    8L -> 8P0 -> 8V5 x 2szt
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)

    Domyślny

    Witam
    Wczoraj pojawił się u mnie identyczny przypadek Błąd B109171 Silnik nastawczy klapy rozdziału powietrza z przodu i klapy rozmrażania. Nie działa nawiew na szybę i 2 środkowe nawiewy. Poszperałem na forum ale niestety nic nie znalazłem. Ktoś wie gdzie w 8V jest ten silniczek? Nastawy i adaptacja wykonałem ale niestety jest zblokowany.
    Ktoś coś doradzi?

  8. #7

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    8L -> 8P0 -> 8V5 x 2szt
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRUA (150 KM)

    Domyślny B109171 - Silnik nastawczy klapy rozdziału powietrza z przodu Nie działające nawiewy

    Witam. Szperając po forum przewinął się tylko jeden jedyny wątek w którym nie rozwiązano problemu zacinającego się silniczka sterującego powietrzem z nawiewów.
    Zaobserwowałem wczoraj że ze środkowych nawiewów i na szybę przestało lecieć jakiekolwiek powietrze. Podłączyłem kompa próbowałem zrobić adaptacje i nic. Błąd
    B109171 i B109071 - Silnik nastawczy klapy rozdziału powietrza z przodu Element wykonawczy zablokowany nawiewy środkowe i kolejny nawiew na szybę.
    Auto ma jedynie 20 tys km oryginalnego przebiegu a mimo to silniczek się zaciął. Znalazłem na zagranicznych forach temat i niestety aby się dostać do niego trzeba aż rozebrać tunel środkowy. Wklejam link dla potomnych na przyszłość.
    Hidden Content


    Czy z was ktoś chłopaki miał już taki problem? Czy można go jakoś odblokować ręką wsuwając w szczeline poprzez wyjęcie samej nawigacji lub po wyjęciu nawiewu jakoś podważyć łopatki aby teraz tego nie rozbierać w środku zimy?

    Może ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać więc na bieżąco zdam relacje z postępów napraw.

  9. #8

    Data dołączenia
    Aug 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0T CCZA

    Question Błąd 109154 - Brak środkowych nawiewów

    Cześć wszystkim Hidden Content

    Mam problem z moją Audi, niestety przestały działać mi środkowe nawiewy po podłączeniu do VCDS wyskoczył błąd 109154 - silnik nastawczy klapy rodziału powietrza.
    Niestety mimo kalibracji nadal nie działają.

    Teraz pytanie bo może ktoś przerabiał - silniczek padł i jest do wymiany i po kłopocie czy problem może być w nagrzewnicy że nie otwiera jakiejś klapki ? - jeśli tak czy to już "misja" żeby się tam dostać i sprawdzić co ją boli ?

  10. #9

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8V
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny Brak regulacji nawiewow

    Cześć,

    Od nieco ponad tygodnia jestem właścicielem Audi A3 8V (USA). Przed zakupem oglądałem kilka recencji, min. Pana Marka Wieruszewskiego, który w 5 minucie i 7 sekundzie prezentuje regulację rozproszenia strumienia powietrza.
    Hidden Content

    No i ja tego nie mam, pytanie dlaczego? Czy była to opcja dodatkowa? Znalazłem inny filmik, gdzie gość przekłada kratki nawiewów z 8V do innego modelu A3, mogłem się przyjrzeć i moje wyglądają raczej tak samo. Może była jakaś blokada?

  11. #10
    marcin_o23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie masz bo są dwa rodzaje kratek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •