Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Czy osoba niepełnoletnia może wyrejestrować pojazd

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    inny

    Domyślny Czy osoba niepełnoletnia może wyrejestrować pojazd

    Witam,zacznę od tego że 10 Stycznia mój kolega za kwotę 700zł zakupił pojazd Peugeot 205.Otóż był on w pracy zostawił mi pieniądze no a ja z kolegami pojechaliśmy po ten pojazd.Mam dowód tymczasowy i nie jestem pełnoletni,będę miał 18 lat dokładnie 23 Czerwca.No i umowe kupna/sprzedazy z włascicielem samochodu spisaliśmy na mnie.OC/PRZEGLĄD w tym samochodzie jest do końca lutego a przegląd do kwietnia.Kolega pojeździł autem 3 dni i spalił sprzęgło,samochód sprzedaliśmy na złomie.Dostałem pieniądze oddałem je koledze no i w poniedziałek kazał mi ten pan ze złomu przyjść po dokumenty jeszcze jakiejś no i przyszedłęm otrzymałem zaświadczenie o demontazu pojazdu i umowe sprzedaży auta z byłym włascicielem tą co ja podpisywałem oraz dowód i karte pojazdu i dwie rejestracje.Teraz nie mam pojęcia czy mam iść i wyrejestrować te auto czy co? i czy mi wyrejestrują jeżeli je zezłomowałem a nie mam 18 lat skończonych?
    +Ja jestem właścicielem a współwłaściciela nie ma

  2. #2
    Kamil20392's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Przerabiałem podobną sytuacje na starym roku.. Też chciałem sprzedać pojazd tyle że ja byłem właścicielem a brat współwłaścicielem (17 lat) za pierwszym podejściem się nie udało ponieważ trafiłem na nowego leszcza który trzymał się przepisów i według niego dało się wyrejestrować pojazd tylko przez sąd bla bla bla. Po paru dniach i konsultacjach ze znajomymi poszedłem jeszcze raz spróbować i trafiłem na babeczkę która nie widziała problemu ponieważ kwota pojazdu nie była wysoka i wystarczył podpis rodzica na wniosku jako opiekuna prawnego brata i tyle..także życzę powodzenia !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •