Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 50

Temat: S3 AMK logi

  1. #31

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak dla mnie skoro błąd się nie pojawia na Pb to winne jest LPG i gazman. Ale oczywiście mogę się mylić. Możesz spróbować jeździć z wpiętym kompem i wyczaić kiedy wyskoczy błąd. Strzelam że dzieje się to gdy przełącza paliwa po dłuższym postoju. Zakładająć że coś jest nie tak z grzałką to nie ma ona raczej wiele do gadania co do szarpania przy przyspieszaniu. Tylko jak to z błędami bywa nie zawsze mówi on w 100% o tym co jest winne. Możesz zrobić test starzenia sondy lambda. A właściwie 2 testy na LPG i na Pb, jest to opisane na forum passata wpisz "diagnostyka sondy 1.8T" w google.
    Co do mocy możesz użyć KPOWER, gdzieś na forum chyba A4 jest, robisz log dynamiczny takich grup żeby były obroty i prędkość (np u mnie 002+066). Od powiedzmy 1500 but w podłodze do odcinki i sprzegło i chwile na sprzegle potrzymać. Także musi być dobra prosta itp.

  2. #32
    tw182's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    a czy zapłon moze cofac przez -6cf na rozrzadzie?

  3. #33

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sam się z chęcią dowiem wydaje mi się ze może. Ba wydaje mi się ze nawet może trochę wpłynąć na wynik przepływomierza.

  4. #34
    tw182's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    wrzucam logi z zamienionymi cewkami, podmieniłem pierwszą z drugą i trzecią z czwartą.

    Grupa 020: http://vaglog.pl/log-020_DbAujI.html

    No właśnie wydaje mi się ze przez rozrząd może cofać, tylko czy te - 6cf to dużo i czy może mieć taki wpływ, ewentualnie kiedyś chłopaki mi pisali, że zapłon może cofać przez robiony program.

    A z gazem to podejżewam, że te wtryski IG7 są ciulowe, objawy są dokładnie takie same jak zaczynały padać hany. Swoją drogą szybko skończyły żywot, instalka ma 30 tyś km.

    Wesołych Świąt !

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ckkk
    Auto
    leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    moze ustaw rozrzad i wtedy patrz , wydaje mi sie ze 6' to prawie jeden zabek i moze dlatego auto sypie błędami i przeplywka zaniza

  6. #36
    tw182's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Błąd sondy pojawia sie wraz z pierwszym mocniejszym szarpnieciem

  7. #37

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z telefonu pisze, dokładniej sprawdze wieczór. Ale wydaje mi się ze cofanie się praktycznie nie zmieniło.
    Sprawdzę tez ten rozrząd choć nie mam chyba manuala konkretnie do tego silnika. Kojarzy mi się +/-3.
    Ig7 to gófno. To sa valteki w nowej obudowie. Ale 30tts na nich zrobiłeś?
    Z ta sonda... Czy jest ona podpieta do lpg? Wg mnie blad grzalki jest nie możliwy w takiej sytuacji jak mówisz wiec pewnie przyczyną błędu jest trochę inna niż grzalka. Wg mnie ktoś to podpial pod ecu lpg niepotrzebnie. Szerokopasmowka to czule dranstwo i nie zaleca się jej wpinac.
    Wesołych Świąt

  8. #38
    tw182's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    30 tyś km zrobiłem na instalacji i wtryskach hana niebieskich i padły stąd były problemy na jalowym , wymienił mi na te ig7 w ramach gwarancji twierdząc że są lepsze A do sondy nie wpinal się instalacja z lpg.

  9. #39
    Armi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    różnie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Oddaj ten samochód do gazownika i niech go ogarnia.
    Szkoda nerwów na samodzielne szukanie.

    U mnie było podobnie.
    Tylko się wpakowałem w koszty bo objeździłem mechaników, wymieniali wężyki (a jak wiadomo węże do esy to nie jest koszt 20zł), robili testy na szczelność głowicy bo uciekał płyn chłodniczy.
    Przełączało na benzynę - rzekomo przez jakość gazu (sprawdzaliśmy gaz na 7 różnych stacjach).
    Cewki wymieniałem bo szarpało ale nic to nie dało.
    A z czasem było jeszcze gorzej.

    A to go zalewało, a to brakowało paliwa. Potrafił zgasnąć.
    Ale tylko na gazie. Na PB nie było tych objawów.

    Co się okazało? Wtryski i parownik - do naprawy na gwarancji.

  10. #40

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    @Armi tu raczej problemy są inne bo autko jeździło , zaczęły lać wtryski, zostały wymienione, pojawił się nowy problem itp. U Ciebie przerzucało na Pb więc najczęściej podejrzanym jest reduktor, często wtryski.
    Tu z tego co wiem tutaj nie przerzuca tylko szarpie, jest kiepsko ustawiony rozrząd, cofanie zapłonu nie wiadomo do końca od czego, szarpanie odkąd są nowe wtryski... Jak dla mnie to te nowe wtryski są nie bardzo skoro na hankach dawało radę. Albo coś grubszego jest. Ale rozrząd i cofanie na Pb pasiłoby ogarnąć. Dla mnie gazman który określił te wtryski jako lepsze to nie bardzo...
    @tw182 z tą podmianką cewek to trochę kula wpłot bo zawsze odstawał niby 3ci, czasem 4ty mu dorównywał, a 1 i 2 były lepsze :/ Lepiej było 1 i 2 dać w miejsce 3 i 4... Sorki, nie podkreśliłem tego wcześniej.
    Co do rozrządu w serwisówkach VW podaje +/-6 z tym, także masz dolną granicę. Z tym że w serwisówkach a to co jest na forach to zazwyczaj jest przez pół. Dla korekt, dla cofania, dla rozrządu wszyscy dzielą wartości w serwisówce przez najmniej pół.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •