Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: zwarcie-usterka elektryczna

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny zwarcie-usterka elektryczna

    Witam, mam problem po wymianie termostatu, a dokładniej, do wymiany zdjąłem kabel z alternatora, gruby i obok kostkę, posunąłem to trochę do dołu co by miejsca było więcej coś przyiskrzyło i w tym momęcie wydaje mi się że usłyszałem pyknięcie ze strony prawej auta( bezpieczniki? przekazniki ? ) bynajmniej auto teraz nie pracuje równo, swiecą się kontrolki wspomagania, ładowania i esp. Gdzie szukać przyczyny ? Proszę o szybką odpowiedz auto musi dziś jeździć, z góry dzięki i pozdrawiam. Silnik 2.0 tdi 04 rok dsg skrzynia. dodam że nie jeździłem i nawet nie dawałem gazu, może sprobować zrobić z kilometr.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-02-17 o 16:41

  2. #2
    Hero's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    światokoniec
    Auto
    4x O
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    ZVaguj jak masz czym i sprawdź bezpieczniki ale to juz pewnie zrobileś.
    Fiat 126p 650 Elegant (24HP) --> Fiat 126p 650 ST (24HP) --> A3 1.8 T Quattro AJQ (180 HP) --> A3 1.9 TDI ASZ (130 HP) --> A3 2.0 TDI S-line BKD (140 HP) -- > Fiat 126p 650cc ST Export (24 HP) --> Subaru Impreza WRX Prodrive 300 2.0T (300HP) --> Fiat 126p 650cc Town (24HP)--> A3 2.0 TDI S-line BMM (140 HP) -->?

  3. #3
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Skrzynka z bezpiecznikami oobok akumulatora. Tam jest bezpiecznik o duzej mocy , on jest odpowiedzialny za brak ladowania
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn/Kraków
    Auto
    AUDI A3 8P 2.0 BKD 140KM sportback
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Palacy sie bezpiecznik pozycja 4 - 5A - klima, swiatla cofania, ESP i czujnik tempery

    Witam,

    Moj A3 sie pochorowal i potrzebuje waszej pomocy.
    Pacjent to A3 - 8P, 2007, 2.0TDI podciagniety zw 140 na 175KM.

    Diagnoza:
    - Klimatyzcji nie da sie wlaczyc (czynnik jest sprawdzony i wszystklo ok)
    - ESP nie da sie wylaczyc
    - Swiatla cofania nie dzialaja (zarowki sprawdzone)
    - Nie dziala tez na komputerze wyswietlanie informacji o temperaturze Oleju

    Poczytalem na forum i wiem ze uklad bezpiecznikow dla modelu od 2007 zmienil sie w taki sposob ze wszystkie powyzej wymienione uzaleznione sa jednego bezpiecznik a dokladniej numer 4, 5A.

    Niestety wymiana bezpiecznika nie pomogla za kazdym razem czujnik przepala sie.

    Ma ktos pomysl jak sprawdzic co powoduje przepalanie bezpiecznika?

    Czy nie ma rady trzeba autko oddac do elektryka ktoey pokoleji przepatrzy systemy z diagnozy i dojdzie co jest problemem?

    A moze jakos mozna kazdy system sprawdzic osobno i zdiagnozowac co powoduje przepalanie czujnika? czy odpalenie klimy, czy wylacznik ESP, swiatel cofania lub czujnik temperatury oleju?

    Ewentualnie czy jest ktos z Krakowa kto moglby polecic kogos kto powinien zdiagnozowac i wyeliminowac problem?

    bede baaardzo wdzieczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    ASZ

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Exclamation Problem z radiem i zamkiem centralnym.

    Witam, mam problem z Audi A3 8P, wersja 5-drzwi, radio BNS, rocznik 2008.
    Podczas jazdy najczęściej po wjechaniu w dziurę zaczyna szwankować zamek centralny i radio.
    Mianowicie, zamek centralny zaczyna się otwierać i zamykać na przemian, a radio wyłącza się i włącza.
    Po paru minutach to ustępuje, choć bywają dni że dzieje się tak dopóki nie odstawię auta na jakiś czas.
    Gdzie leży problem?

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny Zwarcie

    Witam mam problem odnosnie zwarcia w glosniku na desce pod przednia szyba. Po najechaniu na dziurę slychac dziek jakby kable ocieraly o cos a czasami dzwiek turbiny. Czy to jest problem od strony radia czy moze cos głębszego?

  7. #7
    Christophero's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ryzy1983 Pokaż post
    Witam,

    Moj A3 sie pochorowal i potrzebuje waszej pomocy.
    Pacjent to A3 - 8P, 2007, 2.0TDI podciagniety zw 140 na 175KM.

    Diagnoza:
    - Klimatyzcji nie da sie wlaczyc (czynnik jest sprawdzony i wszystklo ok)
    - ESP nie da sie wylaczyc
    - Swiatla cofania nie dzialaja (zarowki sprawdzone)
    - Nie dziala tez na komputerze wyswietlanie informacji o temperaturze Oleju

    Poczytalem na forum i wiem ze uklad bezpiecznikow dla modelu od 2007 zmienil sie w taki sposob ze wszystkie powyzej wymienione uzaleznione sa jednego bezpiecznik a dokladniej numer 4, 5A.

    Niestety wymiana bezpiecznika nie pomogla za kazdym razem czujnik przepala sie.

    Ma ktos pomysl jak sprawdzic co powoduje przepalanie bezpiecznika?

    Czy nie ma rady trzeba autko oddac do elektryka ktoey pokoleji przepatrzy systemy z diagnozy i dojdzie co jest problemem?

    A moze jakos mozna kazdy system sprawdzic osobno i zdiagnozowac co powoduje przepalanie czujnika? czy odpalenie klimy, czy wylacznik ESP, swiatel cofania lub czujnik temperatury oleju?

    Ewentualnie czy jest ktos z Krakowa kto moglby polecic kogos kto powinien zdiagnozowac i wyeliminowac problem?

    bede baaardzo wdzieczny za pomoc.

    Pozdrawiam
    ASZ
    Bez podpięcia do kompa to nie robota. Wiem ze swojego doświadczenia, że głupia jedna wtyczka czy to od elektromagnesu do kompresora czy do wszelkiej masy czujników już powodują lawinę problemów. Posprawdzaj w pierwszej kolejności kable i wtyczki. Czy nie są popękane, otwarte. Wszystko powinno być hermetycznie i szczelnie połączone. Znajdź jakiegoś speca elektryka co podłączy się pod auto i wtedy działaj. Czujnik temp oleju wymień, są chyba 2 czujniki przy silniku. Z klimatyzacją pali Ci się econ i nie chce zgasnąć? Wiatraki się kręcą? U mnie jest tak, że mam czynnik, ale mam 2 wtyczki do wymiany, bo na jednej było zwarcie z powodu pęknięcia i zamoczenia styków (3 piny) + jedna urwana wtyczka do kompresora (2 piny). Wszystko da się sprawdzić podłączając pod komputer. Działaj i daj znać co prawdziwy doktor z odpowiednimi narzędziami powie

  8. #8
    michal1999r's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny Problem z elektryką

    witam,
    Mam problem który nie wiem jak rozwiązać. Chciałem wymienić żarówkę podświetlania tablicy rejestracyjnej. Na początku świeciło a potem przestało. Myślałem ze może bezpiecznik jakis sie spalił. Sprawdziłem wszystkie na oko i nie wyglądały na przepalone bądź przerwane. Dodatkowo nie mogę otworzyć klapy bagażnika oraz zamknąc samochodu z pilota. Otworzyć mogę ale zamknac juz nie. Od razu uprzedzam pilot nie ma nic wspólnego. Sprawdzałem obydwa piloty i problem jest ten sam. Kolega zapytał czy dotknąłem palcem blachy przy podświetlaniu tablicy i tak dotknąłem. Powiedział ze to może być zwarcie. Jednak sprawdziłem wszystkie bezpieczniki nawet podmieniałem i brak reakcji. Model audi a3 2012 rok 1.8tfsi. Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam!

  9. #9
    michal1999r's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T CDAA

    Domyślny

    @odświeżam

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Zwarcie w wiazce drzwi

    Cześć,

    nastąpiła taka sytuacja.
    Zwarły się dwa grube przewody wiązki w czarnej gumie idącej do drzwi kierowcy. Przestało działać sterowanie szybami L/P , centralny zamek L/P(działa w bagażniku),brak oświetlenia wewnątrz auta(działa w bagażniku) brak klimatyzacji, nawiewu, kluczyk w pozycji 2 bez włączania silnika - włącza sie wentylator chłodnicy, nie działa gniazdo diagnostyczne (nie wzbudza się v-scan po podłączeniu), bezpieczniki sprawdzone w komorze silnika oraz w desce rozdzielczej- wszystkie sprawne. Może są gdzieś jeszcze jakieś, o których nie wiem. Zamówiłem moduł komfortu(czekam na dostawę) ale nie daje mi spokoju gniazdo diagnostyczne -przed zwarciem oczywiście działało. Czy ktoś może przerabiał podobny temat?
    Pozdr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •