Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Czy mechanik za dużo nie skasował za naprawe ?

Hybrid View

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Angry Czy mechanik za dużo nie skasował za naprawe ?

    Witam . Mam taki dylemat. Nie wiem czy mój mechanik do którego stawiam auto za duzo sobie nie liczy , ogolnie za czesci , i za robote wiadomo robota robota musi cos tam sobie policzyc . Podam przykład : Od jakiegos tygonia przy ruszaniu (tak jakby zgrzytanie) i przy wpadaniu w dziury cos stukało myslalem ze to zawieszenie z tyłu jakas sprezyna czy amor, ale nie okazało sie że to wydech uderzał mi o podłoge i stąd te zgrzytanie przy ruszaniui stuki. Postawiłem do swojego mechanika potrzymał 2 dni i skasował 600 zł , ponoc 430 czesci i 170 robota, powiedział ze wymienił mi cały wydech bo tamten sie juz nie nadawał byl skorodowany jeszcze oryginalny od audi nie wymieniany Dodam że auto normalne bez tam zadnego tuningowania sportowego wydechu itp . normalny wydech. Okej . Tylko jak rozumiec pojecie cały wydech ? Chodzi tylko o tłumik czy pojecie cały wydech to jest tam wiecej tego niz tylko tłumik, i wymienił jeszcze Mi czujnik temperatury cieczy bo troche mi zaczeła wiecej palic i mówił ze mam od zaje**** spalin itp bo niby jak zmierzył to pokazywał 15 stopni a mróz był no ale czujnik to tam 15 czy tam 20 zł Pytam Was bo moze jak za duzo to czas pomyslec nad zmiana mechanika, fakt faktem wszystko sprawne nic nie skrzypi nie stuka. Ale czy nie za dużo ? Faktury brać nie chcialem bo juz troche stawiam do niego i sie znamy i tak troche mi głupio jakby go sprawdzac czy nie oszukuje .

    Ps. Nie wiem czy dobry dział, ale chyba może byc.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-02-17 o 16:07

  2. #2
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Chłopie, jeżeli miałeś wątpliwości czy wymiana ,,całego wydechu'' jest uzasadniona - to czemu nie poprosiłeś o pokazanie starego wydechu. Mógłbyś wtedy ocenić czy stary się jeszcze nadaje do czegoś czy nie, miałeś do tego prawo. Zapłaciłeś za coś a sam nawet nie dopytałeś do końca za co... Mogłeś się również umówić o informacje zanim mechanik przystąpił do roboty jakie mniej więcej będą koszty. Masz lekcje na przyszłość.
    JEST: A3 8P S-Line CBBB 2.0 TDI DSG 211 KM by CompSport, Misano Red
    BYŁO: A3 8P BKD 2.0 TDI 140 KM, Brilliant Red

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Deroyter Pokaż post
    Chłopie, jeżeli miałeś wątpliwości czy wymiana ,,całego wydechu'' jest uzasadniona - to czemu nie poprosiłeś o pokazanie starego wydechu. Mógłbyś wtedy ocenić czy stary się jeszcze nadaje do czegoś czy nie, miałeś do tego prawo. Zapłaciłeś za coś a sam nawet nie dopytałeś do końca za co... Mogłeś się również umówić o informacje zanim mechanik przystąpił do roboty jakie mniej więcej będą koszty. Masz lekcje na przyszłość.
    Widziałem stary wydech pokazał mi był cały skorodowany i popękany na laczeniach i po prostu miałem zagadkę czy kompletny wydech 430 zł kosztuje bo na necie widziałem po 150 - 200 i to prawda mogłem się zapytać jaka mniej więcej będzie cena tylko że patrzyłem według cennika mniej więcej to co w necie a to też raczej błąd

  4. #4
    16vg60's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI R$4 B5 & S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    757 razy
    Podziękował
    677 razy

    Domyślny

    Dokladnie ,ale papier na czesci powienien Ci dac,a jak nie zapraponowal to bylo sie upomniec,widzisz wtedy za co zaplaciles
    jesli zmienil caly wydech do tego wymiana czujnika temp.to te 170zl mozna uznac ze ok ...
    AUDI R$4 B5
    GOLF MK4 R32 Oem
    S3 8L 360PS DSG SILVER
    SEAT LEON CUPRA 4 2.8VR6 KOMPRESSOR ABT 280ps 1of100
    Golf 2 R32 4Motion Big Brake 6+4 Pot,Rallye Front...
    EX s3
    S3 8L BAM 255Ps ABT IMOLA YELLOW
    S3 8L AMK 250Ps NOGARO BLUE
    S3 8L APY 260Ps

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask BIELSKO
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Geometria kól tył?

    Witam wszystkich zgromadzonych

    Chciałbym sie dowiedzieć pare rzeczy
    A mianowicie oddałem miesiąc temu auto do mechanika (stał okolo 6 msc bez odpalania itp)
    Miał zrobic: kodowanie kluczy, geometrie samochodu, wymienic olej i filtry, reczny aby trzmał (ogolnie doprowadzić auto do przegladu)

    Jedna felgie mialem inną, wiec zakupilem taką sama.
    mechanik to jakas du*a auto zrobil dopiero po 1 msc - gdzie tak naprawde potrzebował max 1 dnia roboty przy tym samochodzie.


    Powiedział, ze ustawił geometrie. Ale auto odebrałem dzien szybciej bo mialem wyjazd, po czym powiedział mi ze zostaly tylko do wymiany opony z tylu (wraz z felga)
    I tu moje pytanie: Jak mogł ustawic geometrie poprawnie skoro powiedzmy z tylu bylo inne ET felgi/albo inny wymiar R14 zamiast R15 czy po prostu mnie naciągnał?
    czy wystarczy ustawic tylko na przód?

    Za naprawę auta zaplacilem 1330zl a zrobil:
    -Wymiana 4 opon + 2 felgi
    -"ustawił geometrię"
    -elektryk "jego znajomy" zabral 500zł za zakodowanie 3 kluczy (auto odpalało na sekunde i gasło(problem z immo))
    -Ustawienie ręcznego " trzmał do pierwszego zakretu" dziś juz nie spelnia swojej funkcji"
    -Wymiana oleju ( jesli to jest benzyna i silik 1,6 olej po wymianie powinien byc jasniejszy niz przed wymiana?dam rade to jeszcze sprawdzić, po przjechaniu okolo 30-50km? Sprawdziłem - został wymieniony)
    -Wymiana filtrów
    -zrobił równiez w tej cenie przeglad
    -wymiana 1tuleji bo wyszlo na przegladzie koszt 30zl
    -klocki z tylu wyminil

    Czy zostałem w jakiś sposob zrobiony w bambuuko?

    Dziękuje za odpowiedz
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez koks12123 - 15-01-19 o 18:34

  6. #6
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez koks12123 Pokaż post
    ...czy wystarczy ustawic tylko na przód?
    może tylko przód ustawił!?
    kwit/wydruk z ustawienia powinieneś dostać no chyba że centymetrem ustawiał to polecam podjechać na komputerowe/stroboskopowe ustawienie

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask BIELSKO
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
    Pozdrawiam

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask BIELSKO
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam. Mam problem dalej z tym mechanikiem.
    w Cenie 800zł zrobil mi wymiane:
    -oleju silnikowego
    -filtry *(oleju, powietrza, kabiny)
    -wymiana 2x felg +2 opony
    - ustawienie recznego
    -przeglad (100zl)
    -geometria (100zł)

    Cena jak na polskich mechaników jest okej? czy troszkę zawyżona?
    Jesli osoba ta nie jest firmą, mogę od niego ządać jakiś dokumentów potwierdzajacych koszt naprawy tego samochodu? typu paragony za zakupione rzeczy?
    Posmigałem troche po internecie i z tego co mi zrobil wyliczylem "mniej/wiecej" ze za (olej 60Zł, komplet filtrów 80zł , wymiana 2x opon+felg 80zł , reczny 30zł , ustawienie geometri-100zł i zrobienie przegladu-100zł) powineinem zaplacic okolo 450zł (chociaz ceny i tak dałem troszke zawyzone) + robocizna
    Pozdrawiam

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suwałki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Części twoje?

  10. #10
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    chyba Cię mechanik doi ale kto wie?!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •