Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 21

Temat: Czy mechanik za dużo nie skasował za naprawe ?

  1. #11
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Jeśli osoba ta nie jest firma to może daj samochód do prawdziwego warsztatu zanim okaże się, ze masz polowe auta wymieniona na jakieś tanie zamienniki.
    Nie mam fejsa ani androida!

  2. #12

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mława
    Auto
    Audi A3 8P 2012
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny porady/problem/dodatkowe koszty

    WItam może temat z innej beczki,ale prosze o odpowiedz.
    Czy mechanik może doliczać dodatkowe koszty (roboczogodziny) za zajmowane stanowisko pracy (auto na podnośniku).
    Mówię o co chodzi,w aucie do wymiany jest sprzęgło (docisk i tarcza) , wymiana wyprzęglika ,wymiana simernigu skrzyni biegów połosi i dolewka do skrzyni.
    Auto odstawione w poniedziałek na wymianę tylko wyprzęglika,okazało sie ze jest pęknięty docisk. I trzeba czekać na części.We wtorek rano okazało sie ze dwa typy sprzęgła które byly zamówione nie pasowały i trzeba było zamówić kolejne. Z mechanikem dogadaliśmy sie że za wymianę wyprzęgnika ( demontaż/montaż skrzyni 400zł), a teraz tłumaczy sie ze auto stoi na podnośniku i mu blokuje miejsce i ze bede musiał za roboczogodziny zapłacic .

    Jeśli temat złym dziale proszę o przeniesienie.

  3. #13
    16vg60's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI R$4 B5 & S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    757 razy
    Podziękował
    677 razy

    Domyślny

    Ty zamawiasz części czy mechanik ?
    AUDI R$4 B5
    GOLF MK4 R32 Oem
    S3 8L 360PS DSG SILVER
    SEAT LEON CUPRA 4 2.8VR6 KOMPRESSOR ABT 280ps 1of100
    Golf 2 R32 4Motion Big Brake 6+4 Pot,Rallye Front...
    EX s3
    S3 8L BAM 255Ps ABT IMOLA YELLOW
    S3 8L AMK 250Ps NOGARO BLUE
    S3 8L APY 260Ps

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mława
    Auto
    Audi A3 8P 2012
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Nie było tematu .... dobry gwiazdor z mechnika 9 robił mnie pod ch*j, robota zrobiona zainkasowane tak jak się należny. Pozdrówki

  5. #15

    Data dołączenia
    Jul 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Cena napraw

    Cześć wszystkim! Na wstępie zaznaczam, że wiem, że taka sama usterka może mieć różne ceny w zależności od warsztatu i innych usterek, które wyjdą w trakcie naprawy.
    Interesuje mnie dość orientacyjny koszt napraw(części i robocizna):

    - turbina ze zmienną geometrią wchodzi w tryb awaryjny, przy mocniejszym przeciągnięciu na obrotach lub w okolicach prędkości autostradowych
    - klimatyzacja mimo nabicia, sprawdzenia bezpieczników i przekaźników nie uruchamia się
    - wymiana urwanej anteny od radia(wraz z gwintem do wkręcania) oraz problem z instalacją od radia, gdyż włącza się co parę przekręceń kluczyka lub przy mocniejszym zahamowaniu i już podczas jazdy się nie wyłączy
    - naprawa szyby elektrycznej pasażera (jeśli ją otworzę, to jest problem z jej zamknięciem... a po pewnym czasie następuje "cudowne ozdrowienie" i się zamyka bez problemów)
    - niedziałająca wycieraczka i zamek w tylnej klapie (wycieraczka początkowo wcale nie reagowała na to, że ją wyłączałem i działała jak gdyby nigdy nic, potem zacinała się na środku... a teraz już wcale nie reaguje) (co do zamka w tylnej klapie, to można włożyć do niego klucz, ale jest problem z jego wyciągnięciem oraz nie da się przekręcić)

  6. #16

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    naprawa tego wszystkiego co wymieniles zdecydowanie przewyższy wartość samochodu

  7. #17

    Data dołączenia
    Jul 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Tak też myślałem Dzięki

  8. #18

    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomocy z problemami z autem
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI - CRBD (136 KM)

    Domyślny

    Witam mam audi a3 jest zregenerowana turbina i mi mechanik powiedział ze trzeba zrobić 2mas i hamulcami i poduszki opłaca sie dokładać jeszcze ok 4000 do auta z 2003 ?
    pozdrawiam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam mam audi a3 jest zregenerowana turbina i mi mechanik powiedział ze trzeba zrobić 2mas i hamulcami i poduszki opłaca sie dokładać jeszcze ok 4000 do auta z 2003 ?
    pozdrawiam

  9. #19
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    chyba Cię mechanik doi ale kto wie?!

  10. #20

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8L 2000r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Koszt wymiany świec, jaki powinien być mniej więcej?

    Witam, zastanawiam się jaki powinien być mniej więcej koszt wymiany świec u mechanika w aucie A3 8L. Bo dostęp jest utrudniony, świece pod kolektorem i ostatnio za taką usługę w stacji diagostycznej skasowali mnie na 180zł, gdzie nowe świece były moje więc to koszt samej robocizny. Żałuję, że nie ustalałem ceny przed. Ja rozumiem, że tam pewnie trochę drożej, dają fakturę itp. ale pół godzinki roboty i taki koszt gdzie w necie czytam, że to powinno kosztować nie więcej niż 60zł albo jakieś 50-100zł dla tego modelu. I zastanawiam się czy 180zł jest jeszcze akceptowalne czy jest już to lecenie sobie w ... i dojenie frajera? Bo reperuję tam dość często auto i z każdą naprawą odnoszę wrażenie, że ceny są bardzo wygórowane i czym prędzej muszę zmienić mechanika zważywszy, że autko ma już trochę lat i nie potrzeba nie wiadomo jak dobrych speców i drogich napraw, robi się to już mało opłacalne.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •