Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122
Pokazane rezultaty 211 do 219 z 219

Temat: Zmiana radia chorus na concert

  1. #211

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBELSKIE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam wszystkich.
    Mam proste pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w tym i kilku innych tematach na forum odnośnie podłączenia radia Concert II więc postanowiłem szukać odpowiedzi tutaj.
    Posiadam A3 8l z 2000r pół lift bez can-a, prawdopodobnie seryjnie było radio gamma (2 przednie głośniki), aktualnie nawet kostki nie ma są cztery kolorowe kable od zasilania poprzedniego radia (stąd wywnioskowałem że seryjnie mogło być radio gamma).
    Moje pytanie jest następujące czy można w jakiś sposób podłączyć Concerta II pod te 4 wystające kabelki? "home made" bez konieczności kupowania adaptera CAN, nie muszę mieć podświetlenia i tych innych walorów chcę podłączyć to żeby działało.

  2. #212
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czerwonaszczala Pokaż post
    Witam wszystkich.
    Mam proste pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi w tym i kilku innych tematach na forum odnośnie podłączenia radia Concert II więc postanowiłem szukać odpowiedzi tutaj.
    Posiadam A3 8l z 2000r pół lift bez can-a, prawdopodobnie seryjnie było radio gamma (2 przednie głośniki), aktualnie nawet kostki nie ma są cztery kolorowe kable od zasilania poprzedniego radia (stąd wywnioskowałem że seryjnie mogło być radio gamma).
    Moje pytanie jest następujące czy można w jakiś sposób podłączyć Concerta II pod te 4 wystające kabelki? "home made" bez konieczności kupowania adaptera CAN, nie muszę mieć podświetlenia i tych innych walorów chcę podłączyć to żeby działało.
    A dokładnie jaka data produkcji jest Twojego auta? Bo jeśli po IX.2000 to masz Can sygnałowy.
    W Audi z tych lat nie było radia Gamma tylko Beta ale to jedne z najstarszych A3. U Ciebie podejrzewam,że seryjnie był Chorus I albo Concert I.
    A to czego nie znalazłeś http://www.a3-club.net/forum/showthr...T-II-CHORUS-II
    Ostatnio edytowany przez renegat207 - 20-06-16 o 20:01

  3. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    czerwonaszczala (21-06-16)

  4. #213

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBELSKIE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    A dokładnie jaka data produkcji jest Twojego auta?
    Z tego co pamiętam jest to styczeń albo luty 2000r. Jakie radio było w serii jest to nie istotne.
    Dziękuje kolego za link ale nie o to mi chodzi. napisałem :
    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    nie muszę mieć podświetlenia i tych innych walorów chcę podłączyć to żeby działało.
    tak dla jasności mam radio Concert 2 i nie wiem jak je podłączyć. Dodam ze de#ilem nie jestem i umiem czytać schematy na radiu.
    te 4 wystające kabelki (z uciętej kostki) to; 1=masa, 2=+12v na stałe, 3=+12v po stacyjce 4= nie pamiętam od czego.
    Jeszcze raz cytuję pytanie i dodam ze reszta jest nie istotna dla mnie.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Moje pytanie jest następujące czy można w jakiś sposób podłączyć Concerta II pod te 4 wystające kabelki? "home made" bez konieczności kupowania adaptera CAN, nie muszę mieć podświetlenia i tych innych walorów chcę podłączyć to żeby działało.
    POZDRAWIAM
    Ostatnio edytowany przez czerwonaszczala - 20-06-16 o 21:08 Powód: link

  5. #214
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czerwonaszczala Pokaż post
    Moje pytanie jest następujące czy można w jakiś sposób podłączyć Concerta II pod te 4 wystające kabelki? "home made" bez konieczności kupowania adaptera CAN, nie muszę mieć podświetlenia i tych innych walorów chcę podłączyć to żeby działało.
    Tak da się. Prawdopodobnie ten kabel,który nie wiesz gdzie był to linia diagnostyczna albo sygnał Gala.
    Te 3 kable podpinasz kostka A masa do pinu 8(zapewne kolor brązowy gruby), plus stały(kolor czerwono-biały gruby) pin 7 , linia diagnostyczna(kolor siwo-biały cienki) pin 3. reszta to głośniki czyli kostka B.
    Jak chcesz coś więcej to pytaj.
    Ostatnio edytowany przez renegat207 - 20-06-16 o 22:32

  6. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    czerwonaszczala (21-06-16)

  7. #215

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Elbląg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Panowie ja mam a3 9l 99 rok z pażdziernika . mam 1/2 fis ktory wyswietla tylko temperature otwarte/zamkniete drzwi i rezerwę. taki kropkowany wyświetlacz. Nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Prosze powiedzcie mi czy jak kupie radio concert 2 to bedzie ono grało ? rozumiem ze nie bedzie chodziło podświetlenie oraz że będzie wyłączało sie co godzine cos jeszcze ?

  8. #216

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Powielam pytania na które brak odpowiedzi.
    A3 polift pełen fis
    Radio concert 2
    Diagnostyka vcds po can ??? czy K-line???
    Jeżeli k-line czyli ten biało szary kabelek to który pin w liczniku???

    Radio concert 2 z a3 8P lub a4 b6 aby działało popranie musi być przekodowane coding na a3 8L ??? Czy w adaptacji też coś trzeba robić?

    Podświetlanie radia leci po magistrali can czy jest do tego odpowiedni przewód????

    Concert 2 jest na Gnudigu i na Blupunkcie które lepsze i dlaczego????

    Wyświetlanie stacji na fis leci po canie czy muszą być 3 przewody sygnałowe??? Czy zegary adaptacja kanał 62???


    Wystarczy znać odp na te podstawowe pytania i 22 strony bajek i pół odpowiedzi są do usunięcia przez admina.

    Pozdrawiam Serdecznie.

  9. #217
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    1.Jeżeli chodzi A3 8L to do końca produkcji była diagnostyka po K-line nie ważne jakie było radio, czy navi. W 8P od początku produkcji diagnoza była już po CAN.
    2. K-line w liczniku to pin nr 28 (K-wire) zielona wtyczka.
    3. Tak żeby radio poprawnie działało musi być odpowiednie kodowanie pod dany model auta i wyposażenie audio. Odnośnie radia nowszego czyli np od 8P jeśli diagnoza była ustawiona w kodowaniu na tylko po CAN to wiąże się to z tym, że z takim radiem nie nawiążemy komunikacji po OBD2 w 8L chyba, że zastosowali byśmy CAN Gateway. A więc wyjście z tego jest takie by takie radio np. włożyć do 8P i zmienić kodowanie na diagnozę po K-line. W adaptacjach nic nie trzeba robić.
    4. Podświetlenie radia w concert II , symphony II, chorus II, RNS-E idzie po sygnale CAN w liczniku to piny 5 i 6 szara kostka (mowa o 8L lift, a6 c5 lift, a2, a4 b5 lift) oprócz sygnału podświetlenia po can idzie też np. sygnał + po zapłonie dlatego bez poprawnie podpiętych canów radio cancert II czy inne z tej serii nie będzie działało poprawnie.
    5. Odnośnie które lepsze radio czy Grundig czy Blaupunkt to z tego ile wiem są na porównywalnym poziomie, to co siada w tych radiach to z biegiem czasu potencjometr od głośności (tzw. impulsator), wycierają się przyciski i z czasem wyświetlacz się wypala.
    6. Wyświetlanie stacji RDS bodajrze od 2001 r produkcji leci po CAN do tego musi być odpowiedni licznik do takiego radia (musi mieć wyższy soft) radio concert II nie będzie prawidłowo działać z licznikiem z pełnym FIS VDO, który ma immo 2 pomimo, że rozpiska pin outu jest taka sama. Do licznika z immo 2 i immo 3 (wersja softu nie szyfrowana) żeby był RDS na FIS muszą być 3 kabelki data, clock i enable w kanale 62 wartość 0, natomiast w radiach concert II muszą być 2 cany do RDS CAN L i CAN H dodatkowo uaktywniona komunikacja w liczniku (w adaptacjach) pomiędzy radiem a zegarami na kanale 62 wartość 1.
    Co ciekawe liczniki przejściowe immo 3 (nie crypto) będą działać zarówno z radiem concert II po can jak i po analogu data clock i enable ale trzeba odpowiednio je podłączyć i ustawić kanał 62.

  10. #218

    Data dołączenia
    Feb 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TG
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Tak żeby radio poprawnie działało musi być odpowiednie kodowanie pod dany model auta i wyposażenie audio. Odnośnie radia nowszego czyli np od 8P jeśli diagnoza była ustawiona w kodowaniu na tylko po CAN to wiąże się to z tym, że z takim radiem nie nawiążemy komunikacji po OBD2 w 8L chyba, że zastosowali byśmy CAN Gateway. A więc wyjście z tego jest takie by takie radio np. włożyć do 8P i zmienić kodowanie na diagnozę po K-line. W adaptacjach nic nie trzeba robić.
    Mam prośbę, czy możesz bardziej rozwinąć na czy polega takie kodowanie. Czym to dokładnie przeprowadzić.

    Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

  11. #219
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jeśli masz vcds-a to podczas kodowania wyświetla Ci podpowiedzi z opcjami kodowań. Innych programów nie używałem. np masz 1222x i zmieniasz ten brakujący x na daną cyfrę w zależności od opcji.

Strona 22 z 22 PierwszyPierwszy ... 12202122

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •