Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 219

Temat: Zmiana radia chorus na concert

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Podłączam się do tematu. Zmieniłem ostatnio Chorusa na Concert II ponieważ myślałem, że Chorus jest uszkodzony. Objawy.. wyłączanie się samoczynne Chorusa.. ale nie wiem czy co godzinę, bo nie znałem do dzisiaj tego problemu i nie liczyłem czasu. Dodatkowo Chorus samoczynnie wyłączał dźwięk. Radio grało, grało i nagle.. cisza. Musiałem kilka razy włączać i wyłączać radio aby dźwięk znowu zaskoczył.

    Wymieniłem na Concert II wczoraj... i .. problem z dźwiękiem NADAL istnieje! Radio po odpaleniu samochodu dzisiaj wyłączyło się na chwilę i włączyło ponownie ale już nie było słychać nic z głośników! Dodatkowo podobnie jak w CHORUSie nie grają mi głośniki tylnie ani subwoofer (oryginalny, zamontowany z tyłu).

    Mam Audi 8L z końca 2002 roku, pierwsza rejestracja 2003. Nie orientuję się dobrze ale z tego co wyczytałem na forum powinien mieć CAN prawda? Dlaczego więc mam takie problemy? Dodam również, że w obu radiach (Chorus oraz Concert II) nie działa mi podświetlenie radia

  2. #12
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    dziwnie bo w autku z tego roku to powiniene? mie? CAN ale masz obiawy dok?adnie takie jak by? nie mia?. sprawd? moze nie pod??czy?e? jakiej?kostki a jak nie to jesli chcesz ?eby ?miga?o jak nalezy to niestety czeka ci? kupno adapteru can za jakies 250z?
    http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3878267
    skontaktuj si? z tym gosciem na allegro ja od niego kupi?em, teraz nie ma tego wystawionego ale dla mnie tez specjalnie aukcje wystawi?

    Kostki wszystko pasuje tylko wpinasz dwa pezewody w kostke od radia(dostaniesz istrukcje na emaila) i smiga jak w orginale. Moim zdaniem warto w to zainwestowa? bo rozwi?zuje wszystkie problemy naraz tj wy?anczanie po godzinie, pod?wietklanie, wy?/w? z zap?onem, no i problem z g?o?nikami z ty?u i subem.
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  3. Podziękowania dla jaczek7 za pomoc w problemie

    Piti81 (10-11-08)

  4. #13
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Piti81 , musisz miec z CAN-em
    masz zle podlaczone cos, nie ma potrzeby emulacji cana, ostatnio ktos to samo pisal w 8p, poprostu zle podlaczone radio, nie ma komunikacji, powinienes miec i podswietlenie i na fisie info z radia itd
    dobry serwis car-audio rozwiaze twoje problemy
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Piti81 (10-11-08)

  6. #14

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Thumbs up

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Piti81 , musisz miec z CAN-em
    masz zle podlaczone cos, nie ma potrzeby emulacji cana, ostatnio ktos to samo pisal w 8p, poprostu zle podlaczone radio, nie ma komunikacji, powinienes miec i podswietlenie i na fisie info z radia itd
    dobry serwis car-audio rozwiaze twoje problemy
    Dzi?kuj? Panowie za rad?! Wczoraj za pomoc? dw?ch pilniczk?w do paznokci bez problemu pozby?em si? Chorusa i w?o?y?em Concert II.

    Z ty?u mia?em trzy wtyczki + antena. Jedna wtyczka by?a czarna, druga br?zowa i trzecia kolora.. chyba ???to-fioletowo-jaka?_tam

    Dodatkowo wtyczki mia?y wy??obienia i nie sz?o ich odwrotnie czy jako? inaczej w?o?y?. Wi?c je?li chodzi o wtyczki no to 99,999% pod??czy?em dobrze, bo nie da?o si? inaczej i nie jestem blondynk?

    Ale musz? Wam powiedzie?, ?e dwie wtyczki - chyba czarna i br?zowa by?y spi?te jakim? bia?ym kabelkiem. Nie wiem po CO! Dodatkowo widzia?em niechlujne izolacje na kablach. Jednym s?owem mam nadziej?,
    ?e CAN'a jednak mam i obejdzie si? bez emulacji CAN'a (dzi?ki za info jaczek7 - b?dzie trzeba to kupi?. Widzia?em wczoraj na Allegro za 199z?) i, ?e jest to problem tylko spartolonej roboty jakiego? "fachowca".

    Za p?? godziny jad? do miasta i jak co? si? wyja?ni to dam zna? - dla potomnych

    Dzi?ki za help'a raz jeszcze Panowie!

    I na koniec linki do emulator?w CAN jakie znalaz?em w bardzo dobrej cenie:
    http://allegro.pl/item469470984_can_...orus_audi.html - 99z? aktualnie

    http://allegro.pl/item479460636_adap..._concert2.html - 199 PLN
    Ostatnio edytowany przez Piti81 - 10-11-08 o 09:36

  7. #15
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Piti ale ty naprawde nie potrzebujesz emulatora CAN-a, zbedny wydatek
    ostatnio to samo mial ktos nawet w 8P, rado mu sie wylaczalo co godzine, ktos zle podpial radio, rozwali z tylu kostki
    pojechal do normalnego car-audio serwis i mu wszystko zrobili idealnie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #16

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witaj Miro,
    właśnie postąpiłem jak ten ktoś od 8P. Pojechałem do dobrego serwisu Car Audio w moim mieście. Kolesie od razu wiedzieli co i jak i powiedzieli, że wszystko będzie zrobione.
    Samochód stoi tam już ponad 2 godziny Powiedział, że widać od razu, że ktoś nieźle kombinował z elektryką przy radiu, kostkami itp. Brakuje jakiegoś kabelka nawet itp.
    Mają mi to do 18-tej wszystko ładnie wyrobić. Dam znać jak poszło. Pozdrowienia.

    EDIT:
    No i nagłośnienie prawie naprawione. Okazało się, że ktoś nieźle przekombinował w elektryce, kostkach itp. Chyba podłączane było nieoryginalne radio wcześniej. Jedna kostka w ogóle nie nadawała się do użycia. Było również napięcie podawane 12V w pin od CAN'a czy coś takiego Kabel od CAN'a nie istniał w ogóle... Generalnie jeden wielki cyrk

    Spece sobie jednak z tym poradzili, ale nie do końca. Głośniki działają wszystkie już, nie ginie dźwięk itp. Z uwagi na odcięty kabel od CAN'a radio nie jest pod niego podłączone. Będzie się więc wyłączać co godzinę (choć nie wiem dlaczego ) i nie ma podświetlenia.
    W sobotę następna runda - dokopanie się do CAN'a oraz prawidłowe podłączenia już ostateczne radia tak jak należy. Przewidywany czas operacji 5h. Dlatego nie zrobili tego już dzisiaj.

    Generalnie jednak Alleluja i do przodu
    Ostatnio edytowany przez Piti81 - 11-11-08 o 00:28 Powód: Naprawa prawie zakończona

  9. #17
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No to ci ktos ładnego melanżu narobił
    a co do tych modulatorów jesli by ktos inny był zainteresowany to ten pierwszy to jest w bardzo dobrej cenie ale wyglada jaby samemu trzeba było kable lutowac pozatym info ze cztery kable trzeba wpiąc w kostke to jest błędne
    natomiast ten za 199zł jest dokładnie taki jak ja kupiłem i polecam, bardzo prosty w montazu
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  10. #18

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Pojutrze się dowiem czy będę to potrzebował czy nie. Z tego co czytałem na forum wynika, że CAN'a muszę mieć (mój rocznik to końcówka 2002 roku). Po prostu ktoś mi go odciął od radia :] Będę montował również XCarLinka przy okazji więc zobaczymy jak to się sprawuje

  11. #19
    GrzesiekCK's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam,
    Wątek wykopuje, bo zamiast najpierw poczytać, to się naciołem i już mam wsadzonego Concert II. Żeby kupić emulator to już wiem i że tego nie uniknę. Pytanie jednak mam co z FISem, czy emulator ten problem też rozwiąże, czy już mogę zapomnieć o FISie?

  12. #20
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Hmm... ja tez kupowałem ten modulator ale niemam fisa wiec nie wiem, spytaj może sprzedawce od którego będziesz kupował ten modulator. Ale moim zadaniem na fisie nie będzie wyświetlac dlatego że to tylko przerabia sygnał analogowy na cyfrowy do sterowania radiem a w druga strone już nie pójdzie.
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •