Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 219

Temat: Zmiana radia chorus na concert

  1. #31
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Masz AGU nie masz cana
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #32
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ja sie nie znam dokładnie ale powiem jak było u mnie, moim zdaniem jak masz chorusa czyli radio na kasete to nie masz Cana u mnie żeby działał Concert trzeba było zastosować modulator bo trzeba miec w kostce dwa kable sterujące cyfrowo to radio CAN L i CAN H


    Zobacz sobie kostke u mnie te dwa kable żółty i niebieski są wpiete od modulatora a orginalnie ich nie było czyli jeśli nie masz tych kabli w kostce to nie masz CANA to jest moje zdanie moze sie myle


    a tak wygląda to wszystko spiete i działające razem Concert II bez Cana zato z modulatorem wszystko śmiga jak należy
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  3. #33

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Część! Również przymierzam sie do takiej zmiany. Jaczek7 masz auto po lifcie, z can i mimo to musiałeś mieć ten modulator bo w instalacji nie ma jakiegoś kabelka? Teraz to już nic nie rozumiem.
    Z tego co było wcześniej mówione to mając auto po lifcie, wyjmuje stare radio chorus, te same kostki wpinam w concert II i wszystko dziala jak należy.
    Jak to w koncu jest?

  4. #34
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Tak to jest że nie wszystkie auta po lifcie mają Cana, moim zdaniem jak masz radio na kasete to nie masz Cana,. J aCana nie mam
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  5. #35

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Znalazłem taką informacje w jakimś innym temacie:
    Controller-Area-Network-Bus jest w A3-ce od modelu 2002 (9/01->) latwo zapamietac jesli masz Concert II , Chorus II oder Symphonie II to masz tez CAN-BUS-a.Zostal wprowadzony rok po Facelifcie.
    Już nic z tego nie rozumiem bo wszyscy powtarzali jednym chórem ze CAN jest od modelu 2000.
    Czy ktoś w ogóle wymienił w takim razie radio kasetowe chorusa na concert II bez użycia tego modulatora? Z tego wynika że to nie jest możliwe!
    Piszcie proszę bo przecież niejedna osoba na pewno "gryzła" ten temat już!

  6. #36
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ja też chciałbym zmienić radio na concert II a aktualnie posiadam concert, lecz po przeczytaniu tego tematu jestem nieco zawiedziony - na pewno nie da się nic zrobić aby wyświetlać informacje z radia na FISie ?

  7. #37
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Były różne samochody i różnie skonfigurowane wyposażenie i nikt tego już nie zmieni, ja niby mogło by się wydawać że mam dobrze wyposazony bo i klimatronik, kierownica trójramienna skorzana itp. a tak naprawde nie mam nawet pilota do centralnego i męcze się z kluczykiem, wiec najproście jest wyciągnać istniejeące radio i zerknac w kostke jeśli w pinach CAN L i CAN H (zdjęcie kilka postów nizej kabel zólty i niebieski )masz kable to znaczy że masz szyne CAN-BUS i mozsz sobie zmieniać radio które będzie działac poprawnie łącznie z fisem, a jesli nie ma, to nic na to nie poradzisz przynajmniej w domowych warunkach i musisz szukac alternatywnych rozwiazań no chyba, że sie ktos naprawde się na tym zna.

    pozdro
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  8. #38

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zacz??em w innym watku ale kto? mnie tu odes?a?.
    Po przeczytanie niewiele si? dowiedzia?em bo ka?dy ma swoj? opini?.
    Rozumiem, ?e Concert II wyst?powa? w kilku wersjach. Znalaz?em jedn? (http://allegro.pl/item534959922_audi..._promocja.html) ale skoro ma chromowan? listw? oznacza to, ?e to od A4? Czy za wysoki panel i mia?bym go pilnikiem potraktowa?? Oj nie...
    Jak wi?c rozpozna? na allegro kt?ry Concert II jest od A3 8L a kt?ry od 8P?

    No i jak to z tym canem jest w ko?cu? Chcia?bym aby wszystko dzia?a?o tak jak teraz czyli FIS i pod?wietlenie i wszystkie g?o?niki razem z subem.
    Rok to ko?c?wka 2001 czyli CAN jest? Czyli przek?adam, plug & play i dzia?a?
    Ostatnio edytowany przez Hiv - 03-02-09 o 15:52

  9. #39
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tez mam ASZ'a i CAN mam. Czy bedzie dzialac P&P? Zalezy jak sa podpiete kable w kostkach. Radio rozpoznasz po numerze czesci. To radio na aukcji ma numer 8E0 035 186 ale nie wiem jaka koncowka. Na moim radiu mam dwa numery, nie wiem czemu - 8P0 035 186 C i 8E0 0351 186 D. Wynika z tego ze radio pasuje do A3 8P i A4 B6. Dzialalo bez problemow.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  10. #40
    -piotr-'s Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    Seat Ibiza 1.9 TDI AFN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A posiada ktoś schemat wtyczek z Concert II?

Strona 4 z 22 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •