Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 42

Temat: odpowietrzenie układu hamulcowego

  1. #21
    krzysiu90993's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam , mam duży problem moim zdaniem wymieniałem tarcze z klockami z tyłu w swojej audi i niestety chcąc odpowietrzyć układ zerwałem obydwa odpowietrzniki . Macie jekieś pomysły na odpowietrzenie w inny możliwy sposób ?? czy juz musze kupować zaciski ??

  2. #22
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Rozwiercanie, wykrętaki, gwintowanko.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  3. #23
    krzysiu90993's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a rozwiercanie nie powinno byc jakieś grubszej sprawy bo z tego co wiem pod odpowiednim kątem trzeba nawiercać z tego co wiem

  4. #24

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Albo wymienic cały zacisk

  5. #25
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w sumie zaciski to teraz grosze są. Zrobisz sobie odnowiony zestawik i będzie grubo
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  6. #26
    krzysiu90993's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    regeneracja wyszła by mnie 140zł za szt . wiec stwierdziłem zakup kupiłem ładne ori z leona po 100zł za szt i jest juz git

  7. #27

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Psary - Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem z odpowietrzanie układu hamulcowego z ESP

    Cześć,

    Audi A3 8L, 1.6 AVU.
    Historia trochę zajmię, ale wg mnie muszę przekazać całą historię.

    Po przerwie świątecznej (16dni postoju A3), ruszyłem autem i po pierwszym zahamowaniu pojawił sie problem z serwem hamulca -> zaczęło syczeć spod pedału hamulca (jak się potem okazało, wypadł zgarniacz).
    Od pół roku miałem problem, że syczał pedał hamulca, ale tylko gdy puszczałem go, a na zewnątrz było raczej zimno. Nie wpłynęło to jednak na samo hamowanie.
    Jednak teraz syczało cały czas. Więc znalazłem używany zestaw serwo + pompa hamulcowa, które wymieniłem -> 1j1 614 105 R, czyli dla wersji z ESP.

    Po wymianię zestawu podłączyliśmy z powrotem pompę ABS/ ESP (MK60), którą musielśmy zdjąć ze względu na brak miejsca przez przewody silnika (część płynu wylało się z pompy, ponieważ przez chwilę była obrócona)

    Podczas odpowietrzania metodą pompowania pedałem hamulca, prawy tył -> spoko zpuściliśmy z 150-200ml i płyn czysty, lewy tył -> zesżło około 1L płynu i bańki cały czas.

    Doczytalem, że jeżeli mam ESP (wersja MK60) to muszę odpowietrzyć przez kompa. Następnego dnia po dokupieniu płynu, robiliśmy odpowietrzanie w VAGCOm, ale procedura, była trochę inna niż ta która znalazłem na forach.
    Podnieślimy przód auta i zdjeliśmy koła.
    Procedura wg VAGCOM: Wciśnij pedal i trzymaj -> uruchomiła się pompa -> otwórz odpowietrzniki przód lewy i prawy ->DALEJ -> pompa znów się włączyła -> POMPUJ 10x i zamknij zaworki

    Kiedy pompa mówiła 'wciśnij i trzymaj' to pedał leci w podłogę i podczas pracy pompy nie podnosił się, a podczas gdy zaworki były otwarte i pompa pracowała to płyn nie leciał. Parę razy powtórzyliśmy procedurę, ale płyn nie wypływał podczas pracy pompy, ale tylko gdy wciskaliśmy pedał 10x.
    Co chwilę i tak leciało powietrze przez odpowietrzniki.
    A po całej procedurze, pedał dalej miękki -> ale założyliśmy, że to problem z nie odpowietrzonym tyłem.

    Np. na filmie poniżej robiono to trochę inaczej.

    Bo gdy, było pompuj 10x i zamknij zaworki to oni najpierw zamknęli a potem pompowali -> lub tak mi się wydaje. Słychać pompowanie pedałem, gdy zaworki zamknięte. Raz pompa ESP dziala, gdy otwarte odpowietrzniki, drugi jak zamknięte.
    Zrobliśmy wg tej procedury z filmu 2 lub 3 razy, czyli najpierw zamykaliśmy a potem 10x pedałem pompowaliśmy i faktycznie, gdy pompa mówiła wciśnij pedał i trzymaj to pompa podnosiła trochę pedał, ale tylko o jakieś 1/3 - 1/4 zakresu.
    A podczas gdy były otwarte odpowietrzniki a pompa ESP się włączyła to płyn był wyciskany przez odpowietrzniki.
    Mimo to pedał dalej miękki i leci do końca, a wyciskany płyn ma powietrze.

    Trzecia opcja, chyba powtórzyliśmy raz. Pompa pracuje zawsze na zamknietych odpowietrznikach i dopiero ja jak mam 10x wcisnąć pedal to otwieram odpowietrzniki i płyn wychodzi.
    Pedał dalej leci do końca, powietrze dalej wychodzi, ale mało, tylko takie drobne.

    Zdecydowaliśmy odpowietrzyć tył. Tył odpowietrzyliśmy wciskając pedał hamulca, wciskając pedał nie leciał ani płyn ani powietrze. Nic się nie działo, jakbyśmy nie otwarli zaworku. Dopiero po kilku wciśnięcia pedału, płyn zaczął lecieć z odpowietrzników.
    Płynu leciało dość mało (chociaż pytanie ile powinno lecieć), ale w wężyku przebywało bardzo małą drogę. Mimo, że płynu tak mało leciało, to leciało bez powietrza.
    Objawy takie same dla obu tylnych kół.

    Musiliśmy przerwać dalsze odpowietrzanie, ponieważ przepuściliśmy jakieś 3 litry płynu hamulcowego, ale nic.
    Plamy pod samochodem brak. Pedał leci w podłogę czy silnik zapalony czy też nie. Pompowanie parę razy pedałem powoduje, że pedał delikatnie jest twardszy i zatrzymuje sie z 1-2cm wcześniej, czyli tuż przed końcem.
    W sekcji ABS brak błędów. Odpowietrzając przez VAGCOm, tylko raz udało się dojść do N/A, ale tracąc tym samym połaczenie ze sterownikiem. Każdym innym razem poprostu wychodziłem z tej sekcji, bo nawet po 3-5cyklach nie byłow widać końca.


    Edit1 : Wykonałem test czujnika pompy hamulcowej, chyba czujnik G201 VAGCOM-> 03 -> 05 -> group 005. Widać, że gdy pedał wcisnę raz i od razu do samego końca to ciśnienie rośnie do około 22-25bar. Jeżeli pompuje pedałem z 3-4 razy to ciśnienie rośnie do ~60bar i zatrzymuje się w 1/4 całej drogi. Trzymając pedał wciśnięty ciśnienie powoli spada. Jak szybko spada ciśnienie można zobaczyć na nagraniu:


    Edit2: Mój tata zaproponował odpowietrzenie w następujący sposób. Kilka razy pompować pedałem, żeby pedał trochę stwardniał -> przytrzymać -> otworzyć odpowietrznik -> zejdzie pedał -> zamknąć odpowietrznik i od nowa procedura.

    Jakieś pomysły co sprawdzić i w jaki sposób? Co wg Was może być przyczyną, że dalej pedał nie twardnieje?
    Czy zepsuła się pompa ESP podczas wymiany ? Może wcześniej już było zepsute, ale nie trzeba było odpowietrzać, więc nie było problemu?
    A może to pompa hamulcowa jest zepsuta? Ale ona musiała by być chyba dziurawa, że prawie nie pcha płynu?
    Może powinienem coś ustawić przez VAGCOM?


    Proszę napiszcie, dlaczego uważacie, że ta dana cześć się zepsuła a nie inna. Jak zweryfikować zepsucie? Może coś kompem sprawdzić?
    dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Kokin - 14-01-18 o 22:11

  8. #28
    matmac's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    9 razy

    Domyślny

    Po rozebraniu modułu ABS/ESP zanim rozpoczniesz procedurę odpowietrzania za pomocą VAGCOM należy wstępnie odpowietrzyć układ. To wstępne odpowietrzanie polega na zwyczajnym odpowietrzeniu układu, jak w każdym samochodzie bez ABS, czyli sekwencja jaką podałeś.

    Z doświadczenia wiem, że takie gruntowne odpowietrzanie (czy nawet bardziej napełnianie) zajmuje trochę czasu i trzeba zrobić kilka okrążeń wokół samochodu. Noga też potrafi rozboleć od pompowania, zalecam cierpliwość

    Dopiero jak układ hamulcowy zacznie zachowywać się w miarę przyzwoicie jest sens przeprowadzać procedurę odpowietrzania pompy ABS. A jeżeli za nic nie będziesz w stanie doprowadzić do tego poprawnego zachowania, pedał ciągle wpada w podłogę, to zastanowiłbym się nad tym, czy nie kupiłeś uszkodzonej pompy.

    Co do manualnego jak i "komputerowego" odpowietrzania, to trzeba odpowietrzać wszystkie cztery koła na przemian. Najlepiej podnieś cały samochód na przysłowiowe cegły. Nie zrobisz tego metodą najpierw przód, potem tył, bo na jednym obwodzie pompy jest prawy przód i lewy tył, a na drugim lewy przód i prawy tył.

  9. #29

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Psary - Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    @matmac dzięki za opis, wykonaliśmy odpowietrzanie zbliżonego do twojego opisu (pompa ham -> pompa ABS -> P Tył -> L tył -> P przód -> L przód (kilka razy koła) -> potem pompą ABS i znów chyba 1 obwód przez koła).
    Dzięki temu zabiegowi poprawił się hamulec, ale dalej był dość dziwnym tzn, jadąć z 50km/h i wciskając troche hamulec to czuć, że niby klocki chwytają ale hamowanie prawie żadne. Dopiero po wciśnięciu go dalej to nagle zaczynał hamować i to dość mocno.

    Pojechałem do mechanika, który zalecił wymianę pompy hamulcowej, przynajmniej na tą którą miałem. Mechanik wymienił pompę i odpowietrzył układ specjalną maszynką do odpowietrzania -> power bleeder w wersji przemysłowej.
    Wydaje się, że hamulec wrócił do poprzedniego stanu, tzn. takiego jeszcze całkiem przed awarią serwa. Nie jest może jak w nie których samochodach jak beton, ale wg mnie łapie dość dobrze.


    PS Mechanik również zauważył, że dziwnie mało płynu leci przez tylne zaciski w porównaniu do tego co przez przód. Co może być spowodowane zniszczeniem przewodów hamulcowych, które idą do tyłu. Do zbadania?! Jakieś propozycje? Ktoś się z czym takim spotkał?
    PS2. Żeby hamulec był jak beton, to prawdopobodnie trzebaby wymienić pompę hamulcową na nową.
    PS3. Zauważyliśmy, że chyba faktycznie podczas gdy odpowietrzaliśmy pompą ABS to mogło brakować jej płynu. Dlaczego? Czasem patrzyliśmy przez korek do środka zbiorniczka płynu by sprawdzić jaki jest poziom płynu. Ale jak się okazuję to jest złe podejście, gdy pracuje się w temperaturze otoczenia +2 / -5*C, płyn jest wtedy na tyle gęsty, że zajmuje mu dość sporo czasu żeby przejść przez filterek w zbiorniku. Czyli patrząc przez korek, płyn wygląda jakby był na max, a faktycznie może być na min. Żeby temu zapobiec dodaliśmy dodatkową butelkę, która uzupełniała płyn na bieżąco. Jaką butelkę? W naszym przypadku butelka 0.5L, w korku wywiercony otwór około 8mm, przepuszczamy wężyk (cała dł. z 15cm), tak aby wchodził wężyk z 5-10mm w korek, połączenie trzeba uszczelnić, np. klejem na gorąco / taśmą itp. Nalewasz płynu do pełna, zakręcasz i zawieszasz butelkę nad zbiornikiem, wężyk wkładasz do zbiorniczka z 1-2cm poniżej korka. Płyn będzie wylewał się dotąd dopóki nie zaleje wejścia wężyka. Dzięki temu nie trzeba sprawdzać poziom płynu co chwilę, a osoba, która wciska pedał jest wstanie zobaczyć czy w butelce /wężyku jest jeszcze płyn - jeżeli tylko są bezbarwne

  10. #30

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Jeżeli będę wymieniał z przodu przewody elastyczne to wystarczy odpowietrzyć układ tylko z przodu? Czy dla bezpieczeństwa sprawdzić też tył?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •