Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: problem z ABS, ESP. zapalila sie kontrolka i nie gasnie. brak innych objawow.

  1. #1
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny problem z ABS, ESP. zapalila sie kontrolka i nie gasnie. brak innych objawow.

    Witam, sluchajcie mam (mam nadzieje ze maly) problem.

    Najpierw jednak chcialem wyjasnic czemu zalozylem ten temat skoro jest wiele innych podobnych, ale mysle ze wiekszosc przeczytalem i nie znalazlem informacji dot. mojego problemu.

    A teraz do rzeczy: 2 dni temu, zaswiecily mi sie 2 kontrolki, ESP i ABS. W ogole wczesniej kiedy chcialem uruchomic ESP to trzeba bylo klinknac klawisz, w sumie nie wiem tez czy tak ma byc? Bo gdzies czytalem ze powinien sie uruchamiac automatycznie wraz z uruchomieniem silnika.. Najciekawsze jest to ze zadnych innych objawow nie zauwazylem.. Auto jezdzi tak jak jezdzilo, na zakretacz czy przy hamowaniu.. Nie mam pojecia kompletnie co to moze oznaczac? ABS wysiadl? Co moglibyscie mi doradzic? Autem jezdze dziennie, takze jest ono mi niezbedne.. a teraz nie wiem czy jezdzac z tymi zapalonymi kontrolkami nie pogarszam sytuacji?
    Moze jest tu ktos z okolic rybnika kto dysponuje VAGiem, zebym mogl podjechac i sprawdzic jakie bledy wyrzuca ? Myslalem tez o jakim mechaniku, ale niestety nie ma zadnych konkretnych w mojej okolicy..

    Mam nadzieje ze cos mi doradzicie, bo troche sie przestraszylem, i nie wiem czy moge z tym jezdzic poki co czy nie.. Z gory dzieki za rady.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 26-04-22 o 12:50

  2. #2
    dymus's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jest pare mozliwosci, jedna z nich sa czujniki, druga : padla elektronika , i ogolnie cos sie posypalo jak jestes z okolic rybnika to zapraszam do Raciborza ... w tygodniu jestem dostepny mysle tez ze i ven bedzie na miejscu tak ze bez problemu bedziemy mogli potraktowac auto VAG iem pozdrawiam

  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Czujnik ABS pewnie.
    Rozpedziles sie i zahamowałeś? Dziala ABS czy nie?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    tak, zrobilem tak i wydaje sie ze wszystko okej, nie rzuca na boki, hamuje tak jak wczesniej, przed zapaleniem sie kontrolek..

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Krk
    Auto
    Audi A3
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam jak zakończyła się ta sprawa? mam dokładnie taki sam problem - świecą mi się kontrolki ABS i ESP ...czasem gasną, ale po chwili znów się obie zaświecaja

  6. #6
    kosmos's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Mam podobnie hehe

    Otóż u mnie historia wygląda następująco:
    Dzisiaj byłem u znajomego elektryka (b. dobry podkreślam w związku z wymianą taśmy spod poduchy powietrznej kierowcy, żeśmy wczesnej już zdiagnozowali gdzie tkwi błąd, ale nie ważne. Pojechałem dziś do niego z nową (używaną) taśmą pod kierownicę, żeśmy wymienili skręcili kierownicę jak trzeba, no i właśnie .... hehe (niunia focha strzela), lampka od AIR BAG zgasła, ale zaświeciła się lampa od ESP. O co chodzi? Podłączyliśmy kompa, jakiś błąd wyskoczył z czujnikiem od esp (kąt skrętu czy jakoś podobnie), trudno, myślałem że kupiłem uszkodzona taśmę, rozpieliśmy wszystko potem znów podłączyliśmy, znów ESP i AIR BAG po raz kolejny się zaświeciły, podrapaliśmy się po głowie. Zamieniliśmy na starą taśmę żeby porównać działanie kontrolki ESP, zgasła, AIR BAG tez o dziwo. Dobra, pojeździłem troszkę a tu po kolei: kontrolka ESP, AIR BAG, i czerwony wykrzyknik w kółeczku na małym FISie. hehe. Znów podrapaliśmy się po głowie. Rozłączyliśmy wszystko, potem podłączyliśmy, odpieliśmy akum na chwilę, potem AIR BAG zgasł no ok, fajnie. Reszta została, zapaliła się dodatkowo kontrolka od ABS. Podpieliśmy kompa, nic nie wyszło przy sprawdzeniu ABS, tylko informacja że układ jest w trakcie testu, i nic nie można zrobić.Pali się lampka ABS tylko już. Mimo to wszystko działa normalnie, jak wcześniej, żadnych błędów, hamuje normalnie. hmm. No ok. Myślę sobie, że pojeżdżę i kontrolka ABS zgaśnie. nie zgasła, może dlatego że za mało pojeździłem.Jutro ją jeszcze przegonie. Myślicie że to może być przez to że układ jakiegoś szoku doznał po wymianie taśmy AIR BAG? Aha, okazało się że moja stara taśma od AIR BAG była jednak dobra o dziwo.
    Teraz jest tak: świeci się ABS, wszystko poza tym hula, bezpieczniki ok,klocki hamulcowe ok, nic nie piszczy, nic więcej nie pokazało, żadnych błędów na kompie, tylko tak jakby autko po odpaleniu było w fazie testu (chodzi o ABS). Kolega zajmuje się tym profesjonalnie, sprzęt diagnostyczny ma na wyższym poziomie, ale takiego przypadku nigdy nie miał. No i co jej chodzi? Może czujnik, ale to by wyszło na VAGu. Bo kiedyś z Golfem miałem problem z ABS i na VAGu wyszło co i gdzie padło. A tu nic.

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie moze Ci wszystko dzialac skoro swieca kontrolki
    a jak nie dziala ABS to i nie bedzie dzialal caly system ESP

    dziwne ze nie ma zadnych bledow, ale to juz nie pierwszy raz ktos na forum tak opisuje, swieci a bledow brak
    ja probowalbym jesli sie da zrobic cala nowa adaptacje/kalibracje ESP


    oczywiscie dziwnm zbiegiem okolicznosci mozesz miec walnieta pompe ABS
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    skoro system ABS i ESP (mimo aktywnych kontrolek) działa bez zarzutu to proponuję sprawdzić stan naładowania akumulatora, przede wszystkim dobrze wyskrobać zaciski i klemy na akumulatorze a następnie przejechać się z odłączonymi wszelkimi możliwymi odbiornikami prądu i sprawdzić czy kontrolki dalej będą się palić, ich palenie się może być związane ze zbyt dużym spadkiem napięcia.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    a skad wiesz ze dziala bez zarzutu ?
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gsq Pokaż post
    2 dni temu, zaswiecily mi sie 2 kontrolki, ESP i ABS...Najciekawsze jest to ze zadnych innych objawow nie zauwazylem.. Auto jezdzi tak jak jezdzilo, na zakretacz czy przy hamowaniu..
    zapomniałem dodać, że mój post dotyczył objawów u kolegi gsq.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •