Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 16 z 16

Temat: problem z ABS, ESP. zapalila sie kontrolka i nie gasnie. brak innych objawow.

  1. #11
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    aaa to zmienia postac rzeczy, ja pisalem o Kosmosie. Kosmos ma Kosmos
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #12
    kosmos's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Problem z ABS (ESP również) zrobił się po wymianie taśmy pod kierownicą i po podłączeniu VAGa. Nie wiem czy to ma jakiś związek?
    Przejechałem trochę kilometrów i jak ABS świecił tak dalej świeci, a dodatkowo znów mi się zapaliła poducha. Mi się wydaje, że znajomy mi coś niechcący pop...lił VAGiem z tym ABSem, nie wiem. Rozkładam ręce powoli.

    Zapytam się tak orientacyjnie, koledzy, ile mogłaby kosztować naprawa w ASO?
    Bo to magików nie mam już zdrowia ( jeszcze po wcześniejszych doświadczeniach z Golfem IV).

  3. #13
    tom_ek83's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    ja tak miałem jak mi się czujnik świateł stopu przycinał ten koło pedała hamulca.

  4. #14

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zachodniopomorskie, Mirosławiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Angry Czujnik prędkości kątowej.

    Cześć wszystkim!
    Nawiedził mnie problem od tegorocznej zimy. Kontrolka ABS oraz ESP zapala się jak jej się tylko podoba. Jednego dnia świeci odrazu po odpaleniu, drugiego dnia wyłącznie ABS, jeszcze innego dnia wszystko działa jak należy. Wymieniłem czujnik prędkości kątowej przód lewa strona i dalej wyskakuje błąd. Przeczyściłem z brudu pierścienie na piastach i nic nie dało. Pod komputerem nie pokazuje żadnego błędu. Ktoś miał styczność z takim przypadkiem?

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL/UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny

    Witaj kolego.
    U mnie problemem byly bezpieczniki ktore masz na aku , 3 x 30A zasniedziale. I do tych bezpiecznikow jest 3 pinowe zlacze tez do wyczyszczenia.
    Po wyczyszczeniu tego wszystkie problemy z absem zniknely.
    Pozdrawiam.
    Marcin

  6. #16

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Lublina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny ABS i ESP - kontrolki świecą jak chcą, TDi ALH 2001r.

    Cześć
    Jestem nowy na forum i mam problem,
    Sprawa ma się następująco (pewnie rozwiązanie problemu nie jest karkołomne) od kilku dni w mojej A3 8L mam dziwną przypadłość z kontrolkami ABS i ESP podczas zapłonu pozostają świecące się obie kontrolki, bez uruchamiania silnika ponownie wyłączam i włączam zapłon i zostaje aktywna kontrolka ABS a ESP gaśnie. Błąd to 00285 -czujnik prawego przedniego koła =elektrical fault in circuit, a czasem dodatkowo pokazuje się intermittent.

    Posprawdzałem: czujnik ma ok. 1048 Ohm, i w trakcie kręcenia tarczą wartość waha się +- 25ohm, więc raczej sprawny. Na przewodzie dochodzącym do czujnika po przekręceniu zapłonu pojawią się napięcie 2,38V.

    Jest zależności jeśli chodzi o pojawianie się błędu/kontrolek, ponieważ zawsze po skasowaniu błędu (można kasować) pojawiają się razem ABS i ESP, a po ponownym przekręceniu już tylko ABS... I po przejechaniu kilkunastu metrów gaśnie I jest cisza. Zdarza się że ABS pozostaje do zgaszenia auta, ale częściej jednak gaśnie.

    Macie może jakieś mało inwazyjne typy? Czy raczej pada sterownik ABS?
    P.S. czy posiada ktoś rozpiskę kostki wpinanej do sterownika ABS/ESP ? lub które piny odpowiadają za przekazywanie sygnałów do sterownika?

    Pozdrawiam serdecznie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •