Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 214

Temat: Audi MIB, nawigacja MIB

  1. #71

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Witam
    A czy jeśli mam MIB STD z mapą na SD 8V0919866A ECE 2013 i kupiłem nowszą używaną mape na SD 8V0919866D ECE 2016 to zadziała mi ona(jeszcze nie otrzymałem przesyłki) bo zastanawiam sie czy nie utopiłem czasami pieniędzy? ta z 2013 działa, ale czy nowsza używana zadziała?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  2. #72
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    W związku ze stale powtarzającymi się pytaniami na PM o aktualizację map, napiszę raz jeszcze.
    Gdy ktoś ma zwykłe MMI standard to ma 3 wyjścia:
    -kupować co roku nowe mapy do aktualnej nawigacji koszt 1200-1400zł w ASO,
    -wymienić jednostkę itd (nie trzeba wymieniać wszystkiego - czytaj wcześniejsze posty) na nowszy model i ją "naprawić" (hack) u specjalisty, potem aktualizacja map powinna być tania lub darmowa
    -wymienić jednostkę na chiński zamiennik na androidzie koszt od 2000zł ale wtedy wgrywasz co chcesz, reszta funkcji działa jak w oryginalnym MMI.

    To wszystko co mogę napisać. Sam jestem za zmianą na androida, jednak mam obawę co do braku gwarancji. Czekam aż ktoś u nas zacznie tym handlować z gwarancją.

    edit:
    nie da nic podmiana plików na karcie z mapami bo karta nie zadziała. Ten sposób "aktualizacji" nie zadziała. Klon ori karty będzie działać tylko wtedy gdy sklonujemy taką kartę, która wcześniej działała w naszym samochodzie.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #73

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ok, a powiesz na czym polega ta aktywacja?
    Co jest na takiej całkiem nowej karcie, ma jakieś dodatkowe pliki?
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  4. #74
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Napisałem Ci cały esej ale masz pełną skrzynkę. Zresztą tutaj też coś na ten temat było. Nie lubię się powtarzać
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  5. #75

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ok skrzynka wyczyszczona, czekam na wiadomości

    Troche przewertowałem internet i w VW RNS310(z karty) RNS315(z HDD) jest juz rozgryzione(vw karze kupić mape na karcie, a jednak...nie)
    https://forum.vw-passat.pl/topic/39542-rns-315/?page=7
    Zmieniają CID karty później blokuja hasłem i rns przyjmuje te karty, karta do ponownego użycia w innym rns musi zostać sformatowana w symbianowej nokii.

    Jednak nasze MIB-S i MIB-HS bardziej przypominają Discover Media(z SD) Discower Pro(z HDD), mapy do nich można pobrać za free z strony VW:
    https://webspecial.volkswagen.de/vwi...9-2f5bee0c4bb5

    Instrukcja uaktualnienia:
    https://webspecial.volkswagen.de/vwi...il_2018_EN.pdf

    Pobrałem taką mape, sprawdziłem i wynika ze tą mape wrzuca się na oryginalna karte ze starą mapą i wszystko działa, po przejrzeniu ścignietej zawartości można stwierdzić ze to ta sama mapa co Audi, z tym ze zawiera jeden dodatkowy plik "P75_N60S3MIBS_EU.md5" na fabrycznej karcie audi go nie ma. Zastanawia mnie tylko jak wygląda taka karta VW?(ma napis np: mapa V5 a uaktualniona jest np do v11?)

    Posiadam Ori karte z 2013 która działą u mnie oraz kupioną 2016 która nie działa(zawartość nie udostępniona), są one zablokowane(nie da sie usunać plików ani normalnie sformatować) - chciałem na nią wrzucić nową mape ale sie nie da, karta wymagałby chyba rozblokowania a jesli mój sposób nie wypali to moge mieć po mojej navi wiec ori karty ruszyć nie moge, karte ze zmiennym CID dopiero będe musiał załatwić, może kolega JackQ chciałby coś popróbować bo posiada odpowiednią karte? z tego co zrozumiałem to przy tworzeniu kopi zapasowej nie była tu potrzebna na końcu komenda blokująca? typu: "sudo ./mmc lock_sd /dev/mmcblk0 C99A20843ED7D90B6801E49F2BC80277"

    Te nawi rozpoznają ori karty prawdopodobnie po częściowo odpowiednim CID zaczynajacym sie na
    2013r: 0941504d4942535410731300c900****
    2016r: 0941504d49425354021096758f01****
    Początek jest taki sam: "0941504d49425354..."

    Moze ma ktoś dostęp do karty VW z Discovery Media aby odczytać CID i porównać?

    Dlatego też jestem ciekaw jak wygląda procedura aktywacji w aso? właczają jakiś tryb poprzez podłaczenie do pc czy gdzieś wpisują jakieś kody?

    Jeśli discovery media leci na tej samej mapie i można zrobić to w domu to i pewnie nasze mmistd jest jakoś do ugryzienia, bo jakoś sie wierzyć nie chce ze tam dają za free, a tu tą samą mape tak zaszyfrowali?
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 30-12-18 o 20:00
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  6. #76
    Grisza'Men's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Beskid Sądecki
    Auto
    S3
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Z mej strony, chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami..
    otóż mapy które są dedykowany do MIB I i II jak i do VW są to mapy Here i aktualizowane 2 razy do roku
    i zauważyłem jeżdżąc po kraju, iż nawet jak jest aktualizacja to i tak są przestarzałe w stosunku do tego co należałoby oczekiwać
    (kiepsko z aktualizacjami w stosunku do Polski natomiast Europa OK - na bieżąco)
    A co do Androida, też się zastanawiam bo chciałbym wgrać Automapę która jest bezpodstawnie najlepsza z pokryciem (adresy, drogi, traffic.itp i aktualizacje przynajmniej co 2 miesiące)
    Ale... jeżeli chodzi androida np z alliexpres to odpada, zobaczyłem, iż jest tylko 1 GB RAM a to bardzo malutko. Miałem 3 stacje w 8P jeden pod WIN i dwa z Andkiem.
    Z andkiem z 1 GB a pod WIN 512 (Automapa) i powiem szczerze muliło strasznie, także te odrzucam
    ale znalazłem coś takiego https://rsnav.com/products/7-android...di-a32013-2016
    i się mocno zastanawiam bo dobre rozwiązanie na pierwszy rzut oka i przede wszystkim rozbudowa z już istniejącej pamięci 2 na 3 GB
    S3 8V Sportback MY 2014 - Grey Monsoon Metalic

  7. #77
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Napisałem do tych z rsnav. Produkcja i wysyłka Chiny. Lepiej od razu doliczyć sobie vat, teraz bardziej paczki trzepią - nowa sortownia. O ram nie dopytywałem bardziej mnie interesowało skąd to wysyłają. Zapytam też tego z aliex czy jest opcja dołożenia ramu, on przynajmniej był bardziej rozmowny i skłonny do określenia na paczce wartości mniejszej np 50-100$.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  8. #78

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, woj. dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)

    Domyślny

    Cześć. Ja mam chyba pytanie z innej beczki a na forum nie znalazłem odpowiedniego wątku na ten temat.
    Mam w swoim audi MHIG_US_AU_P1053, niestety jest tam tylko język angielski a chciałbym mieć Polski.
    Ma ktoś może jakiś soft MHIG_EU_AU_..... albo może jest możliwość wgrania go w ASO za niewielkie pieniądze?
    Znalazłem gdzieś na internecie (chomikuj) ściągnąłem, zgrałem na kartę SD ale wywala mi błąd. Może mam niewłaściwą kartę albo może lepiej zgrać na dysk i starać się z niego aktualizować.
    Może przerabiał ktoś coś takiego u siebie ? Macie jakieś porady?

  9. #79
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Odpisał mi gościu a aliex, dotyczy tej jednostki - można kupić z 2gb ramu.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  10. #80
    Grisza'Men's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Beskid Sądecki
    Auto
    S3
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jackq Pokaż post
    Odpisał mi gościu a aliex, dotyczy tej jednostki - można kupić z 2gb ramu.
    To chociaż tyle, bo naprawdę z 1 GB to się będzie wieszać.
    Ciekawe jaki Android, przydałby się od 6 w górę no i Radio jakie będzie bo wiele miałem chińczyków i za każdym razem
    gubiły fale i jakość była bardzo fatalna.
    S3 8V Sportback MY 2014 - Grey Monsoon Metalic

Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •