Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 214

Temat: Audi MIB, nawigacja MIB

  1. #81

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ja również miałem chinczka dedykowanego do 8P i powiedziałem nigdy wiecej, szajs za gruby hajs i tyle, wstawiłem pioneera i było nieporównywalnie lepiej.

    A nikt nie pokombinuje z tymi mapami co opisałem? bo uważam ze musi sie dać to zrobić, wszystkie do okoła robią tylko tego nie?, moze to kwestia ze tych stacji jest mało i mało chetnych zeby ktoś pokombinowałł? stacja napewno sprawdza zgodność plików crc, i teraz kwestia zeby przeszła w tryb przyjmowania nowego crc, te discovery media są w wersji mib1 i mib2 wiec napewno maja tą samą mape, w pobranych mapach jest dodatkowy plik .md5 który zawieraja nowe .crc wiec stacja media odzytuje je i przyjmuje, nasza jakoś też powinna.. bo jakos nie wierzę w ze do seata,skody,vw powiedzieli zróbcie bez zadnych zabezpieczeń a do audi "pancerną", stacje działają napewno tak samo tylko w audi trzeba zrobić jakiś dodatkowy "myk", a jestem przekonany ze rozchodzi się o ten dodatkowy plik .md5 którego mapa audi jakimś trafem nie zawiera...
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  2. #82
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    A dlaczego ktoś ma kombinować? Liczysz na gotowca? Zapłacisz mu za to? nie, to może sam pokombinuj
    Ja już straciłem sporo czasu na to i wiesz co, nie da się. Jakby to było takie proste to na forach tematycznych jak i fachmani robiliby to a jakoś nikt tego nie rusza.
    Dlaczego da się w vw czy seacie, też nie tak do końca się da, widać za mało poczytałeś. Druga kwestia to cena map do vw, seata w stosunku do ceny map dla audi. porównaj sobie.
    Wspomnę też o CP, skoro mapy trzeba aktywować online w ASO to coś w nich musi być

    Skoro nie pasuje chinol to wymień na wyższy model, za 5-6k ktoś z pewnością ci to ogarnie.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  3. #83

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jackq Pokaż post
    A dlaczego ktoś ma kombinować? Liczysz na gotowca? Zapłacisz mu za to? nie, to może sam pokombinuj
    Ja już straciłem sporo czasu na to i wiesz co, nie da się.
    Wiesz ze nie o to chodzi chciałbym aby jakoś to wspólnymi siłami ogarnąć, dojść do jakichś wniosków co jest tutaj głównym problemem? bo wszyscy klepią "nie da sie" i koniec gadki, pisząc tak nikt nikogo nie zacheci do pokombinowania, a to co ja napisałem plus to co ty wiesz o tych mapach juz by moze coś dało? nie nam to jakiemuś innemu specowi, troche spędziłem nad tym i kwitowanie wszystkigo napisaniem "nie da się" bez jakiegokolwiek wytłumaczenia potwierdzenia tego...? jesli masz to już za sobą pokaż jak wyglądaja te kody aktywacyjne/proces aktywacji. Może tylko audi tylko sobie tak wymyśliło ze trzeba do serwisu i jest z tym tyle zachodu, a tak naprawde okaze sie ze da sie to zrobić vcp, lub wogole nie używając zewnetrznego komputera a jedynie odpowiednie pliki na karcie i mmi sama przyjmie nowa mape, jam ma to miejsce w discowery media

    Na dole screen z plikami zawartymi w mapie od VW, wiec nie pisz ze mapa jest inna, są tam cztery katalogi zawierajce ustawienia dla róznych marek, wiec jesli mapa byłaby inna to po co tam pakować w nią dodatkowe "śmieci"? na 100% ze mapa jest ta sama.

    W innych sobie poradzili(rns310/315/510 pomijam discovery media bo to prawdopodobnie ta sama navi tylko w innej obudowie i ja sie da bez problemu), wiesz dlaczego sobie w nich poradzili, bo tam pod każdym postem nikt nie klepie "nie da się" i koniec rozmowy, w kłamstwo powtórzone 100 razy ludzie zaczynają wierzyć.

    Druga rzecz ze nie ma parcia na to, ktoś kupuje auto ma taką navi, wchodzi na forum A3 czyta nie da sie tylko aso za 1400zł i z kwitkiem odpuszcza, więc nikt speców od tego tematu o nic nie pyta, jesli mieliby pytanie co chwila to coś napewno by sie ruszyło, a tak ta navi dla nich nie istnieje, bo po co nad czymś myslec jesli pieniedzy z tego mieć nie będą?


    Tu jest np karta która ktoś sprzedaje bez kodu, w aukcji jest zawarte zeby przsed zakupem zapytać lokalne aso czy zrobia aktywacje bez kodu(bo jest możliwa), widziałem również inne aukcje gdzie sprzedają same karty a w komentarzach ludzie piszą, ze owszem działa, ale musieli aktywować w aso(bez kodu)

    https://www.ebay.co.uk/itm/Original-...:rk:3:razz:f:0


    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  4. #84
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    "nie da się" - ujmę to troszkę inaczej, może z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami oraz sprzętem ktoś to ruszy ale dla mnie jest to opcja - nie da się.
    Już pisałem, byłem u mnie w aso gdzie dosyć dobrze się znamy, jestem ich klientem kilkanaście lat i troszkę z nimi pohandlowałem w tym czasie. Wg tego co mi kolega z działu części mówił, nie da się nabyć samego kodu aktywacyjnego. Sprzedają tylko i wyłącznie w pakiecie i wymagają, przynajmniej u mnie, aktywacji u nich w serwisie. Z tego co się dowiedziałem jest to aktywowane online pod dane auto/mapę.
    Sprzedający kartę na portalu aukcyjnym napisze wszystko - byle sprzedać.
    Miałem kartę nowszą, próbowałem podmieniać pliki, kombinować na różne sposoby również zmieniając plik zawierający sumy kontrolne, używając poradników z forum vw, seata no i niestety za każdym razem lipa. Jedyne co mi się udało to sklonować ori kartę ale tylko na zasadzie karta która szła = kopia również idzie.
    Pobierałem różne mapy z forum seata, vw, próbowałem robić tak jak tam pisali, podmieniając pliki, lub wrzucając tzw gotowce z usuniętymi plikami weryfikującymi. Również kicha.
    Patchowanie sobie odpuściłem bo można uwalić jednostkę i mamy po MMI, tym bardziej, że patch jest przygotowany dla seata a nie audi. Skąd mamy mieć pewność, że zadziała. Próbować "na pałę" nie mam odwagi.
    Na forum seata koleś ruszył mib1 z audi ale nie chce podzielić się wiedzą a inni użytkownicy zasugerowali dobitnie, że kłamie. Pliki są kodowane sh1, zacytuję z anglojęzycznego forum seata:
    Kod:
    MIB1 have versioned and signed all map files. So its isnt possible only change one file from old card like MIB2
    There is signature in all files. In MapRegions folder in mib1 on the end of the every file is signature in binary format.
    And mib1 map files are in psf format. mib1 map card is well protected.
    Ja tam jakimś guru nie jestem, ile mogłem to popróbowałem. Rozmawiałem również na żywo z dwoma profesjonalistami w okolicy, którzy z tego żyją, od obu było info, że się nie da, wyższe wersje bez problemu aktualizują.
    Sam chciałbym, żeby to było takie proste. Na forum gpsunderground również fachmani twierdzą, że ciężki temat. Pytań na forach jest sporo a każda odpowiedź jest taka sama - nie ma opcji.
    Uważam, że gdyby to było proste to oferowaliby choćby za kasę jakiś patent. Pisałem też zapytania do polskich firm, które zajmują się navi (dosyć znane firmy i polecane też tu na forum) otrzymałem również odpowiedź odmowną.
    W wolnej chwili popatrzę jeszcze, może natrafię na coś nowego. Dziwi mnie to też, że starsze niby jednostki i mapy a ciężko je złamać a nowe się da prosto.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  5. #85
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Ale DJdarek od nas z forum oferuje aktualizacje MIB1 i MIB2 do a3 8v , to jak to jest ?

    http://www.nawigacjakrakow.pl/polski...ualizacja.html

    http://www.nawigacjakrakow.pl/polski...ualizacja.html
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #86
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wrclaguna też ma aktualizacje w ofercie


    Wysłane z mojego Galaxy S9+ przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    No właśnie jak to jest, że jak napisałem maila z zapytaniem o aktualizację map do navipol i do nawigacjakrakow to obaj odpisali, że nie da rady bo nie mają nowych map do tej wersji... pisałem jesienią zeszłego roku.
    Być może aktualizują używając ori kart z aso po doliczeniu swoich kosztów a my tu szukamy budżetowej lub darmowej opcji
    Jeśli mam dać komuś 1500zl czy tam więcej to wolę samemu w aso kupić za 1200 minus rabat
    Przypominam, że mowa cały czas o tej najprostszej wersji navi, MIB1 - MIB-S.
    Ostatnio edytowany przez Jackq - 11-01-19 o 12:20
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  8. #88

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ok dziekuje za obszerniejsze wyjasnienie

    Gość na ebayu moim zdaniem nie naciaga, bo uczciwie napisał ze przed zakupem zapytać swojego dealera czy to wykona bez kodu, wiec coś jest na rzeczy, ta aktywacja z kodami moze również być tylko informacją dla audi ile map faktycznie sprzedali i zostało aktywowanych czy sie opłaca dalej robić dla nich aktualizacje(a taką statystyke napewno prowadzą).

    Tu ktoś sprzedaje mape, w której napisał ze wymagana jest aktywacja w salonie lub oni mogą to zrobić za 70Funtów
    https://www.ebay.com/itm/AUDI-A3-201...:rk:3:razz:f:0

    kurcze nie moge znaleźć już tej aukcji gdzie ktoś sprzedawał same karty i w komentarzach pisali ze sprzedajacy nie napisał, ze trzeba jakaś aktywacje robic, ale dealer im to zrobił.

    Popatrz jakie pliki zawiera mapa od VW(moja ze screena) i jakie masz na swojej karcie, bo porównałem ta VW z swoimi dwiema 2013(oryg działajaca) i kupioną 2016 i jest to milion procent to samo

    mapy są zakodowane ok. zeby inne firmy nie wykradły, ale kod szyfrujący mmi juz zawiera w sobie, tylko nasze mmi nie ma zezwolenia na przyjecie nowego zestawu plików, discovery media(one sa w wersji mib1 i mib2(chyba od 2015) obydwie sie aktualizuje) z kąd ono miało by wziać kod odszyfrujacy nową mape skoro wychodzi na to że mapa jest 100% ta sama dla Audi,Vw,spody,seata a tamte przyjmuja nowe mapy.
    A3 8P Sportback 2.0TDI BMM 140KM ---> A3 8V Sportback 2.0TDI CRBC 150->180KM

  9. #89
    Krumak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    http://vwaudiservice.pl/

    Wysłane z mojego Galaxy S9+ przy użyciu Tapatalka

  10. #90
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    @Krumak, wysłałem zapytanie, zobaczymy co odpisze no i za jaka kasę
    @Igorch z tego co wyczytałem w vw patch'uje się jednostkę, podobnie w seacie. Masz patcha pod jednostkę z audi? Koleś na forum seata https://forums.seatcupra.net wyraźnie napisał, że wgranie złego patcha zbrickuje jednostkę. Jak masz odwagę to patch'uj
    Możesz też zadzwonić do aso zapytać o koszt aktualizacji i o sam kod aktywacyjny. Chwila rozmowy i już będziesz wiedział, ja napisałem to co sam osobiście się dowiedziałem w inter welmie.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •