Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 35 z 35

Temat: wracam z logami, po wymianie turbo/ po remoncie AUM 180-200 KM

  1. #31

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ten ostatni log to benzyna /////// ok przyjąłem, kurde jak tak popatrzec na to- to jak wtryski i program to juz i FMIC by wladowal, a czas ucieka i auto sie starzeje . bida. ok nie dyskutuje wiecej. porusze temat znowu jezeli bede szedl w kierunku dokladania kasy

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć Panowie, to znowu ja. Już się stroilem na adaptacje wtryskow, ale auto zaczęło szarpać. Potrzebuję znowu pomocy. Auto szarpie mocno pod obciążeniem NA PB I LPG, ale nie zawsze Raz jest dobrze raz nie. Podłączyłem vaga, przejechałem sie z podgladem na parametry zaplonu na bieżąco, zapłon wypada na 2 I 1 cylindrze. Na 2 potrafi pokazać 21 misfire w ciągu 2 sekund, a na pierwszym tylko kilka razy. A potem już jest ok. Przełożyłem więc cewki z 3 I 4 cylindra na 1 i 2. I założyłem na 1 I 2 cylinder stare świece. Brak poprawy. Ostatnio zaczął wypadac zapłon tez na 3 garze.
    Co proponujecie?
    Które kanały logować?
    Czy jest możliwe że Napinacz łańcucha? tyle ze go nie slychac.

    podsumowujac: na zimnym jest perfekt, pali na dotyk, na cieplym tez perfekt jak stoi na jalowym lub jade bez obciazenia. auto pokazuje wypadanie zaplonu na cieplym, ale nie zawsze, jade np 5km jest ok, a po jakims czasie zaczyna szarpac i pokazuje wypadanie zaplonu, ale zawsze pod boostem- jak mu odejme gazu ze nie ma boosta i jade z jednostajna predkoscia to nie szarpie.

    @
    przejrzalem kable do cewek, odizolowalem czesc ktora jest na glowicy- izolacja ok, sprawdzilem mase miernikiem, jest na kazdej cewce.

    brak mi pomysłów.

    mniej wiecej tak to wygladalo jakis czas temu jak chwile pojezdzilem z lgiem 15 i 16
    http://vaglog.pl/log-015_016_7DPU4.html
    Ostatnio edytowany przez Pozio - 24-07-17 o 11:08

  3. #33

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    poszedlem za radą jednego z postow na innym forum i odpiąłem przepływomierz i auto przestało przerywac na benzynie a na gazie jest tragicznie. wiec chyba ta przeplywka jest wadliwa.

  4. #34

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pozio Pokaż post
    poszedlem za radą jednego z postow na innym forum
    przytocz post

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pozio Pokaż post
    auto przestało przerywac na benzynie a na gazie jest tragicznie. wiec chyba ta przeplywka jest wadliwa.
    no coś skoro tak uważasz to ją wymień na dobrą. Choć już ponoć ją wymieniałeś. Jeśli to przepływka jest nie taka to wszystko powinno być widać w logach 002+033 i 020+015+016. Nie chce mi się wierzyć że tak się zepsuła ale ...zdarza się


    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pozio Pokaż post
    Czy jest możliwe że Napinacz łańcucha?
    wszystko się może zdarzyć ale to mało prawdopodobne.

  5. #35

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam ponownie po roku czasu.
    kolejne problemy.
    zaczęło sie po czyszczeniu IC (a moze zbieg okolicznosci).
    doladowanie czasami zacina sie na 0,3 (check sie nie zaswieca), a jak mu odda to laduje 1,4 bara / 0,5 bara /1,4 bara i doladowanie tak skacze z pedalem w podloge.

    sprawdzilem aktuator - faktycznie nie trzymal. wymieniony na szczelny. wyregulowalem sztange wg wlasnego doswiadczenia. przy zdjętej wtyczce od N75 ładuje około 0,33 bara.

    podmienione 3 zaworki n75, bez zmian.

    przed zmiana zaworka i przed zmiana aktuatora - objawy identyczne.
    to co sie dzieje na co dzien wyglada tak: (NIE ZWRACAC UWAGI NA KOREKTY SONDY - TO JUZ WYLECZYLEM).

    http://www.vaglogi.pl/log-033_115_118_CG5HXt.html


    natomiast raz jak podmienialem zaworki N75 to za ktoryms razem bylo elegancko , ale tylko raz POTEM JUZ NA TYM SAMYM ZAWORKU OBJAWY powrócily - wtedy udał sie taki log:
    http://www.vaglogi.pl/log-033_115_118_75Ak1Z3.html
    także cos nie domaga- ewentualnie poradzcie czy jeszcze sztangi nie wyregulowac.

    no i oczywiscie co mu sie moze dziac? mi sie skonczyly pomysly.
    Ostatnio edytowany przez Pozio - 25-08-18 o 18:29

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •