Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 35

Temat: wracam z logami, po wymianie turbo/ po remoncie AUM 180-200 KM

  1. #21
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Po pierwsze zostaw ten gaz w spokoju narazie. On nie będzie chodził dobrze a tym bardziej go nie ustawisz na spapranym PB. Możesz mu i po 100% dorzucać i tak tego nie wystroisz dobrze.
    Wtryski pętlą na PB, daj sobie spokój z tymi 320cc, wrzuć 380cc z S3 i jeden problem będzie rozwiązany, przepływka cały czas jest do podmiany bo inaczej to wróżenie z fusów. Jak sprawdziłeś szczelność dolotu i jest czysto to pierwsze co to przepływka na 100% sprawną do podmiany i logi tylko na PB (gaz nikogo narazie nie interesuje bo on będzie spaprany co byś nie robił). Jeżeli masz możliwość podmienić wtryski i przepływke na raz to jeszcze lepiej.
    1. Przepływka do podmiany i logi na podmienionej
    2. Wtryski do podmiany na 380cc i logi na podmienionych
    Dopiero potem będziemy myśleć co dalej bo zaraz pół auta zaczniesz wymieniać, a nie o to chodzi. Tym bardziej nikt nie chce Cię na koszta wrzucać.

  2. #22

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dobrze juz nie dyskytuje i nie kombinuje tylko szukam wtrysków, i pozycze przeplywke od znajomego jak juz zaloze te wtryski.
    wrzuCam logi sprzed remontu: (potem robilem drugie logi to przeplywka dobijala do 149g ale nie mam tych logów)
    PB
    http://vaglog.pl/log_225410.html

    BRC
    http://vaglog.pl/log_225409.html
    BRC
    http://vaglog.pl/log_225408.html
    BRC
    http://vaglog.pl/log_225411.html

    @edit
    porównując czasy wtrysków z logów przed i po remoncie to wtedy tez pętliły ale korekty nie było.. zaczne najpierw od przeplywomierza. przeloze JESZCZE JEDEN..
    Ostatnio edytowany przez Pozio - 27-05-17 o 11:26

  3. #23

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ok, log z dzis z nowym przeplywomierzem. wtryski pętlą ale chyba juz tak zostaną(czytalem ze z saaba podejda i sa tansze, moglbm cos przerobic), nie mam w zwyczaju wstawiac mu do podlogi na kazdym skrzyzowniu, takze na razie nie bede szukal.
    PB
    http://www.vaglog.pl/log-002_033_086kse.html

  4. #24
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    No i jest jak być powinno. 200KM. korekty super. Ale gaz będzie ciężko stroic na takich wtryskach. Muszą wylecieć 380cc albo 440cc. Wtryski ogarnij. Potem strojenie gazu pod afr i zapierdzielaj dalej.

    Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przepływ piękny. Petlenie dalej jest no ale to po prostu wtryski takie. Swoją drogą kto takie puscil na takich czasach. Słyszałem ze takie rzeczy w lpg da się ogarnąć na kme nevo ale to tylko zaslyszana opinia. No i oczywiście lepiej zmienić wtryski i spokój.

  6. #26

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    rozumiem Panowie, jestem bardzo wdzięczny za ogarnięcie. juz sie rozgladam za wtryskami. na tym forum znalazlem taką opcję -wtryski z porshe.:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1458124
    zeby sie nie pchac w BAMa, te wtryski które sa w tym poscie beda mnie kosztowaly nowe 320zl. cena jest ok tylko pytanie czy na pewno podejda.. nie orientujecie sie.. i pytanie czy jak zaloze 430cc to nie beda za duze w sensie czy trzeba cos stroic? czy tak jak 380tki bez problemu..

  7. #27
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nawet przy 380cc jest problem bo trzeba w sofcie je przerobic. Tym bardziej jak masz gaz. Nie ważne o ile większe wsadzisz i tak bedzie potrzebna zmiana w sofcie. Odezwij się do gregor10.pl w tej sprawie najlepiej może pomoże. Mogą być 430cc nawet 500 może być. Będziesz zapas a problemu nie będzie na większych.

    Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #28

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam panowie, rozumiem wszystko co napisaliscie i dzieki jeszcze raz za pomoc.
    będe namolny.. wiem.. ale no finanse na razie stoja w miejscu, ale mimo wszystko zalatwilem przeplywke ktora juz normalnie bedzie jezdzila u mnie, i zrobilem log. i nie wiem o co chodzi, korekty na niej na minusie...

    1. jak to mozliwe ze mierzy jeszcze wiecej niz poprzednia i ogolnie wiecej niz przewiduje program?
    2. czy przy 5300 obrotow wtryski pętlą?
    3. podjechalem do gazownika od BRC, (musze jakos uzywac auta na czas gdy zalatwie cztery cyfry na reszte gratów - strojenie +wtryski kupe grosza wychodzi..) jednak tak jak pisaliscie cos mu nie szlo strojenie tego lpg, korekty ladnie, na minusie zrobil, ale przelacza go na benzyne mniej wiecej po przekroczeniu 5tys obrotow, czy to dlatego ze wtryski petla na benzynie w tym przedziale obrotów?


    log
    http://imgur.com/K7uZ9zH

  9. #29
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tak pętla już przy 4.8k . No trudno żeby Ci nie przełączało jak stroił Ci pod wtryski i korekty a nie afr. Strasznie uparty jesteś
    Kombinujesz aż za dużo. Rozumiem że brak finansów ale z gówna bata nie ukrecisz. Przykro mi. Chcesz jeździć spokojnie narazie wróć do serii i odkładaj kasę bo nie wiem co mam Ci powiedzieć już.

    Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #30

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    octavia 2.0 AZJ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ad1. Przeplywka może nie tylko zanizac ale też zawyzac. Obie opcje oczywiście nie są dobre. Ale w pewnych granicach da się z tym żyć.
    Ad2. Wtryski petla.
    Ad3.no wlasnie chyba nie bardzo mi wyszło to strojenie. Ciekawe co jest na pb. A wtryski petla to będzie zrzucac.
    Albo wróć do serii albo jeździj jak dziadek i jak najmniej na tym co masz.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •