Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: padające cewki zapłonowe przy LPG

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    katowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny padające cewki zapłonowe przy LPG

    Witam!
    tak jak w tytule mam problem z cewka zapłonowa po założeniu LPG po jakimś czasie zapalała mi się kontrolka "check" na warsztacie gdzie zakładali mi gaz stwierdzili ze przy jakieś prędkości dostaje zła mieszankę pojechali na kalibracje i niby wszystko ok po wyjechaniu z warsztatu po ok 5km poszła mi cewka zapłonowa stwierdziłem ze to może zbieg okoliczności wymieniłem cewkę BERU przewody BERU świece BOSCH po dwóch tyg znowu padła cewka może to mieć jakiś związek ze zła kalibracja gazu??
    zaznaczam ze przed założeniem LPG nie było żadnych problemów na warsztacie twierdza ze oni nie ingerują w zapłon
    bo jeżeli wina leży po ich stronie to nic innego jak zawozić tam auto i niech robią i oczywiście zwracając koszta za części zakupione prze zemnie
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-03-17 o 19:22

  2. #2
    silverado's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Gaz lpg wymaga większej energii iskry aby nastąpił zapłon mieszanki w silniku.
    Dlatego trzeba( należy) stosować oryginalne cewki zapłonowe a nie chińskie podróby.

    Kolejna sprawa to właściwe dobrane świece zapłonowe a zwłaszcza przerwa między elektrodami.
    Krótki i konkretny poradnik jak dobierać świece zapłonowe do gazu
    Nie używaj świec Boscha bo praktyka pokazuje że na gazie słabo się sprawdzają.

    Najlepiej świece NGK V-line albo polskie Iskry Gaz Super.
    Najprostsza metoda żeby odciążyć cewki zapłonowe to świeca zapłonowa do lpg powinna mieć przerwę zmniejszoną o około 0,2mm w porównaniu do świecy benzynowej.

    Kolejna sprawa to świece zapłonowe do lpg powinny mieć jedna elektrodę.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •